IŠMANIAUSIEJI NAMUOSE…

2019 m. spalio 10 d.

Gyvename technologinių naujovių aukso amžiuje. Inovacijų, užpildančių kiekvieną mūsų kasdienybės akimirką. Tad nieko keista, kad į namus kasdien įsileidžiame vis daugiau modernių, novatoriškų elementų, kurie įprastus namus paverčia išmaniais.

IŠMANI LOVA

Vienas unikaliausių baldų, kokius galima rasti išmaniuose namuose, yra išmani lova, skirta asmens komfortui užtikrinti ir miego kokybei bei įpročiams gerinti. Išmani lova padeda „suprojektuoti“ idealią miego patirtį, kad ryte žmogus jaustųsi pailsėjęs ir atsigavęs.

Viena iš galimybių – miego stebėjimas. Išmani lova suteikia galimybę stebėti asmens emocinę ir fizinę būklę miegometu, įskaitant REM miegą, gilų miegą, širdies ritmą ir kvėpavimo dažnį. Kita galimybė – temperatūros kontrolė.Unikali lova leidžia sušildyti arba atšaldyti tik vieną lovos pusę ir taip komfortą užtikrinant abiems joje miegantiems asmenims. Išmani lova taip pat turi integruotą šviesą, kuri užgęsta žmogui nugrimzdus į miegą, ir žadintuvą, kuris numatytu laiku pradeda budinti.

IŠMANUS STALIUKAS

Koks yra išmanus stalas? Atsakymas paprastas – interaktyvus. Kūrėjai išmanius stalus „apginkluoja“ ne tik moderniais garsiakalbiais, bet ir technologija „Bluetooth“,leidžiančia išmaniesiems įrenginiams užmegzti ryšį su stalu. Taip pat stilingi išmanieji stalai turi „galios bankus“, kuriais įmanoma įkrauti išsikrovusius telefonus ar planšetiniuskompiuterius.

IŠMANIOS ŽALIUZĖS IR UŽUOLAIDOS

Automatika mus pasiekia visur – žaliuzės ir užuolaidos nėra išimtis. Šiandien modernūs namai gali būti „apginkluoti“ sumaniomis balsu valdomomis langų uždangomis. Pavyzdžiui, pasitelkiant išmaniąsias sistemas, galima užprogramuoti langų uždangų valdymo komandas ir jų atlikimo laiką: nuleisti ritinines užuolaidas, kai saulė pradeda per daug kaitinti, uždengti stoglangį, kai pradeda lyti, ir t. t.

IŠMANUS APŠVIETIMAS

Yra du išmaniojo apšvietimo tipai: išmaniosios lemputės ir išmanieji jungikliai. Išmaniosios lemputės jungiamos prie esamų šviestuvų ir yra trijų skirtingų tipų: pritemdytos, keičiamos temperatūros ir keičiamos spalvos. Išmaniejišviesos jungikliai pakeičia esamus jungiklius tokiais, kuriuos galima valdyti nuotoliniu būdu.

Išmanusis apšvietimas leidžia pasirinkti optimalius sprendimus (pavyzdžiui, temstant namuose šviesos automatiškairyškėja, o švintant automatiškai pranyksta) ir suteikia galimybę apšvietimą namuose pritaikyti prie individualių poreikių, kuriuos, naudojant sistemą išmaniame įrenginyje, taip pat įmanoma keisti pagal esamus poreikius.

Dar viena besibaigianti diena, blyški saulė jau slepiasi už debesų horizonto. Sutemos vis labiau artinasi, o namų šviesos ryškėja. Atėjus miego laikui – šviesos automatiškaiišsijungs. Atsikėlus naktį (nuo 23 val. vakaro ir 6 val. ryto), šviesos susiaktyvins vos 50 % pajėgumu.

IŠMANI KOLONĖLĖ

Unikalus muzikos garsas ir sparti dainų paieška, valdoma balso komandomis, – štai kokia yra tikroji muzikos klausymosi patirties ateitis. Tačiau išmanioji kolonėlė – kur kas daugiau nei tik modernus įrankis, skirtas muzikai klausytis. Kuriamos, remiantis naujausiomis dirbtinio intelekto sistemomis, išmaniosios kolonėlės tampa savotiškomis namų asistentėmis, atsakančiomis į užduodamus klausimus, pavyzdžiui: „kiek valandų?“, „kokia šiandien diena?“ ir kt. Be to, išmanioji kolonėlė, prijungta prie bendro namų interneto tinklo, gali pagelbėti valdant kitas namų sistemas.

IŠMANŪS NAMŲ TVARKYTOJAI

Intelektualius namų robotus kuriantys lyderiai stebina atkaklumu ir progresyviomis idėjomis. Vieni populiariausių jų kūrinių – robotiniai dulkių siurbliai, naudojantys„Wi-Fi“ ryšį. Išmaniems dulkių siurbliams pranašumą suteikia intelektuali sistema, sukurta remiantis naujausiomistechnologijomis.

Išmanūs robotiniai dulkių siurbliai turi integruotas sumanias grindų planavimo sistemas su šiuolaikiška išplėstinės kartografijos bei valymo technologijomis, kurios padeda roboto šeimininkui sukurti tobulą patalpos siurbimoplaną. O novatoriškos navigacijos technologijos užtikrina,kad robotas darbo metu visada veiktų tikslingai.

IŠMANIEJI ŠALDYTUVAI

Jeigu išmanūs namai gali būti papildyti sumaniais namų tvarkytojais, nieko keista, kad protingas šaldytuvas, reaguojantisį balso komandas, taip pat yra būtinas išmanių namų elementas.

Balsu valdomas išmanus šaldytuvas turi jutiklinį ekraną šaldytuvo priekyje, vartotojai gali greitai pasiekti įrenginio nuostatas, kurios leidžia valdyti šaldytuvo temperatūrą ir neatidarius durelių pamatyti, kas tiksliai yra jų lentynose.Čia naudojamas įmontuotas fotoaparatas, kuris leidžia išmaniam šaldytuvui nuskaityti turimą maistą, kad būtų aišku, ką reikėtų įsigyti maisto prekių parduotuvėje. Beje, kad šis procesas būtų efektyvesnis, balsu valdomas šaldytuvas sudaro ir pirkinių sąrašą bei praneša, koks oras laukia išėjus į lauką.

IŠMANI SPYNA

Intelektualūs užraktai – vieni geriausių problemų sprendimo būdų, kai kyla kasdienių susierzinimų dėl nuolatos pamirštų ar net pamestų raktų. Išmanios spynos valdomos išmaniosiomis programėlėmis. Jos suteikia galimybę lengvai užrakinti ir atrakinti duris, naudojant interaktyvų kodą arba balso komandas.

Visi šie puikūs gaminiai – išmanūs ir gali tapti išmanių namų dalimi, apjungiančia jų bendrą veikimą.

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!