Išmanioji apšvietimo valdymo sistema už 1500 eurų?


Kas nenorėtų vos kelių mygtukų paspaudimu suprogramuoti namų apšvietimą ar mikroklimatą? – Sakysite brangu? Aš sakysiu, kad išmaniojo apšvietimo sistemą su galima sukomplektuoti vos už 1500 eurų.

Investuoti reikia ne daug, o protingai

Jungiklių ir protingų namų sistemų centro „JUNG Vilnius“ vadovas Raimundas Skurdenis sako, kad apšvietimo išmanumas prasideda nuo racionaliai ir teisingai pasirinktų šviesos šaltinių, tai reiškia, reikia tinkamai pasirinkti šviesos šaltinių išdėstymo vietas, optimalų šviestuvų galingumą, šviesos šilumos spektrą. Viskas turi būti paprastai valdoma, nekomplikuota ir teikti malonumą, – tam reikia valdymo sistemos.

„Dabar populiarus LED apšvietimas valdomas išmaniuoju telefonu arba pulteliu. Deja, ilgainiui pradeda erzinti ne vietoje padėtas telefonas arba per toli gulintis pultelis. Todėl praverčia seni geri jungikliai arba šviesos reguliatoriai. Tiesa, nors ir geri, bet ne tokie ir seni, nes dabar yra išmanieji jungikliai – bevieliai. Juos galima įsirengti netikėčiausiose vietose – ant stalo, šaldytuvo durelių, stiklo. Vietą galima be vargo keisti. Taip šviesos valdymą visada turėsime po ranka”, – sako R. Skurdenis.

Prie tokio jungiklio nejungiami laidai. Po juo yra mažas akumuliatorius ir to užtenka, kad jungiklis pasiųstų signalą valdymo sistemai. Beje, bendrovės vadovas pabrėžia, kad yra ir tokių bevielių jungiklių, kuriems nereikia nei akumuliatorių, nei baterijų, o energija gaunama mechaninio paspaudimo metu.

Funkcionalumas, dizainas ir medžiagiškumas yra svarbiausi kainą sudarantys komponentai. Natūralu, daiktas pagamintas iš žalvario bus kelis kartus brangesnis, nors ir ilgaamžiškesnis.

Be projekto nė iš vietos

Paklaustas, ar yra buvę atvejų, kada išmanusis apšvietimo valdymas nebūtų tinkamas sprendimas, „JUNG Vilnius“ vadovas prisimena tokias situacijas.

„Geras apšvietimas – tikrai svarbu. Deja dauguma žmonių jo neturi ir pripratę prie prasto…tad kai nežinai skirtumo – sunku sulyginti. Nors ir čia atkalbinėjame nuo spontaniškų sprendimų – visais atvejais reikia projekto. Negalima manyti, kad vėliau kada nors pavyks suderinti skirtingų gamintojų sistemas. Kas nepadaryta, tas lieka nepabaigta metų metams”, – pastebi pašnekovas.

Nesusilaikiau nepasinaudojusi situacija ir nepaprašiusi suplanuoti apšvietimo trijų kambarių butui (standartiniam 70 kv. m). Pašnekovas pradėjo vardinti kiek šviesos šaltinių tokiame bute turėtų būti: prieškambaris (vienas ir geriausiai su judesio davikliu), vonia (dar du ir geriausiai, kad būtų su judesio davikliu), miegamasis (3, vienas bendras, du prie lovų), vaikų kambaryje (du), salonas/virtuvė (keturi). Taigi, standartiniam butukui reikia mažiausiai 12 šviesos šaltinių. Kadangi noriu sistemą valdyti telefonu, taip pat apsiriboti ne tik šviestuvais, bet ir žaliuzių, roletų valdymu, taip pat klimato kontrole, mano poreikiams geriausiai atitiko JUNG e.NET sistema. Vėliau sistemą galėčiau plėsti pagal poreikius. Tačiau pašnekovas išgirdęs mano tokius svarstymus tik nusišypsojo.

„Viena sistema yra pritaikoma skirtingiems žmonėms. Sistema priklauso nuo konkretaus buto/namo plano – nes vienų apšvietimo sprendimų reikia jeigu langai į pietus, o kitų, jei į šiaurę. Jeigu turime poreikių, sistema gali prisitaikyti prie žmogaus bioritmų, orų prognozės. Žinoma, tai jau brangesni sprendimai. Tačiau visada ypač svarbu individualiai projektuoti apšvietimą – konkrečiai šeimai pagal jų įpročius, būstą. Apšvietimo projektas eina kartu su interjero projektu, nes svarbu net sienų spalvos”, – sako R.Skurdenis.

Sprendimai kiekvienam individualūs

Skamba labai sudėtingai, todėl „JUNG Vilnius“ vadovas bando atkalbėti nuo noro viską daryti pačiam. Pasak jo, kiekvienas galime pasidaryti, bet kaip ir automobilio remontą servise padarys kokybiškiau, taip ir apšvietimą specialistai suprojektuos profesionaliau. Juolab, jeigu žmogus pats susiprojektuoja ir dar laidus išsivedžioja, o vėliau kažkas neveikia – į ką kreiptis pagalbos?

„Sistemos valdo visą inžineriją namuose. Nėra gerai jeigu apšvietimas išmanus, o šildymas ar vėdinimas – ne. Tokiu atveju nepasinaudojama pagrindiniais privalumais. Dažniausiai įrengiant butą ar namą pakanka gana paprastų sprendimų apšvietimo valdyme. Mes to nevadiname išmaniaisiais – tai tiesiog komfortas, tokie kaip judesio davikliai, šviesos reguliatoriai su atmintimi. Nereikia persistengti, nors visko palikti mechaniniam valdymui irgi nefuncionalu. Dar kartą pabrėžiu – kiekvienas klientas individualus ir sprendimai kiekvienam turi būti individualūs”, – teigia R.Skurdenis.

Bendrovės JUNG VILNIUS nuotr.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų