Išmanus ir ekologiškas namų šildymas – nebe ateities, o dabarties klausimas

2021 m. birželio 3 d.

„Structum“ redakcija.

portalas@structum.lt

Europai žvelgiant į labiau ekologišką ateitį, būsto šildymo šaltiniai taip pat turi tapti labiau ekologiški ir išmanūs. Kad tokie sprendimai būtų nebe ateities, o dabarties klausimas, sieks užtikrinti „Samsung Climate Solutions“ ir saulės energijos įmonės „Saulės Grąža“ partnerystė.

„Būtent ši bendradarbiavimo pradžia užtikrins didesnį prieinamumą galutiniams vartotojams įsigyti ekologiškesnes šildymo ir karšto vandens gamybos sistemas oras – vanduo.

Pradėdami bendradarbiavimą su „Saulės Grąža“, galutiniams klientams galėsime pateikti tvarias šilumos bei karšto vandens gamybos sistemas, jas apjungiant su saulės elektrinėmis“, – sako „Samsung“ ŠVOK produktų grupės vadovė Baltijos Šalims Margarita Abraitė.

Saulės elektrines įsirengusiems žmonėms aktualūs sprendimai, leidžiantys efektyviai panaudoti savo pasigamintą elektros energiją, taip sumažinant savo išlaidas elektrai bei priklausomybę nuo tiekėjų.

„Saulės Grąžos“ vykdomasis direktorius Mindaugas Gerulaitis įsitikinęs, kad bendradarbiavimas su „Samsung“ leis pasiūlyti pilną energetikos kompleksą namams kartu su profesionaliomis įrengimo ir priežiūros paslaugomis. Kaip tai veiks?

„Saulės elektrinė į namo elektros tinklą tiekia elektrą, šilumos siurblys šią elektrą naudoja, kai nebe pakanka šilumos iš aplinkos ir įjungiami pagalbiniai tenai. Saulės elektrinės ir šilumos siurblio tandemo veikimo tikslas – energetinis efektyvumas ir mažesnės išlaidos elektrai.

Tad pvz. suprogramavus šilumos siurblį karštą vandenį ruošti tada, kai šviečia saulė ir jėgainė gamina elektrą, nereikia pirkti elektros iš tiekėjo, tokiu būdu sutaupoma“, – teigia M. Gerulaitis.

Ilgos derybos suderino naujų partnerių siekius – suteikti aukščiausio lygio produktus ir paslaugas. Todėl nuspręsta sutelkti dėmesį į „Samsung“ šilumos siurblius oras – vanduo „ClimateHub“, vėsinimo įrenginius „WindFree“ bei vėdinimo sistemas gyvenamiesiems namams.

„Kartu su „Saulės Grąža“ sujungsime ekologišką energijos gamybą bei išmaniąsias technologijas, taip sukuriant efektyviausiai funkcionuojančius pastatus. Kiekvienam naujam ar renovuojamam namui leisime mėgautis visiškai efektyviu bei ekologišku sprendimu.

„Samsung“, siūlydami savo produkciją, kuria taip, jog kiekvienas namas būtų kaip įmanoma tvaresnis ir inovatyvus, todėl „Saulės Grąža“ pasirinktas kaip tikslinis partneris, kuris padės įgyvendinti globalius „Samsung“ tikslus.

Naudojant „Smart Connectivity“ bei „Samsung SmartThings“ aplikaciją kiekvienas galutinis vartotojas galės sukurti savo išmanius namus ir valdyti juos nuotoliniu būdu. Tai leis vartotojams efektyviai valdyti energijos suvartojimą, valdant skirtingus temperatūros nustatymus skirtingose namų zonose“, – sako „Samsung“ atstovė M. Abraitė.

„Saulės Grąžos“ vykdomasis direktorius M. Gerulaitis viliasi, kad bendradarbiavimas su „Samsung“ įrodys, kad atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimas yra efektyvus, ekologiškas ir gyvenimo kokybę garantuojantis sprendimas, bei paskatins dar daugiau Lietuvos gyventojų pasirinkti tvarią gyvenseną.

„Juk šilumos siurblys yra labai patogu: nereikia nuolatinės priežiūros, kaip kūrenant kietuoju kuru, o tai ypač aktualu vyresnio amžiaus žmonėms. Norimą temperatūrą patalpose galima palaikyti ir žiemą, ir vasarą, valdyti nuotoliniu būdu. Saulės elektrinė čia yra nepakeičiamas ir prieinamas sprendimas, kaip pasigaminti pigesnę elektros energiją.

Tobulindami šių dviejų sistemų generuojamos ir vartojamos energijos veikimą siekiame, kad kuo daugiau saulės jėgainės pagamintos elektros oro kondicionavimui ar grindų vėsinimui būtų panaudojama tiesiogiai, neperkant iš elektros tiekėjo“, – sako M. Gerulaitis.

„Norime, kad „Samsung“ taptų vieninteliu oficialiu gamintoju Baltijos šalyse, kartu su specializuotais partneriais pilnai įsitraukusiu į didžiausios pridėtinės vertės produkto kūrimą kiekvienam Lietuvos vartotojui“, – priduria M. Abraitė.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2021/07/baneris_statinis_flowershop-1.png

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!