Išmanusis miestas 8: „Bardane“


Konkursas „Išmanusis miestas 8“ pristato dar vieną dalyvį. Kiekviena komanda papasakojo, kas jas įkvepia ir kaip įsivaizduoja ateities miestus. Tai padarė ir komanda „Badrane“. Jos nariai Kristina Marcinkutė, Tautvydas Zykevičius, Džiugas Urbonas, Gustė Janušauskaitė, Gediminas Viliūnas, Juras Jurgelionis ir Martynas Stakvilevičius pasirinko teritoriją centrinėje Raseinių dalyje.

– Koks bus ateities miestas? Ar šiandien tai įmanoma tvirtai konkretizuoti?

– Pagal šių dienų tendencijas, linkstančias į tvarumą, galima numatyti, kad ateities miestuose pagrindiniu prioritetu ir toliau išliks žmogaus gyvenimo kokybė, tačiau to bus siekiama remiantis darnaus vystymosi ideologijos paremtais principais. Infrastruktūra taikysis prie žmogaus, o ne prie mašinos, platesnė žaliosios architektūros objektų integracija panaikins ribą tarp miesto ir gamtos, vietoje griovimo ir užstatymo naujais objektais efektyviau bus pernaudojama senoji architektūra. Tačiau labiausiai ateityje keisis pati miesto visuomenė, kuri ir formuos jo ateitį, radikaliai keisis požiūris į esamų resursų laikinumą. Atsakingiau žvelgsime ir į kiekvieno priimamo sprendimo ilgalaikius atoveiksmius, kas atsispindės miestų evoliucijoje.

Manome, kad šiandienai mūsų ateities miesto vizijos tvirtai konkretizuoti dar nėra įmanoma, nes ji yra itin idealistinė, tačiau viliamės, kad su laiku ir visuomenės švietimu ji gali tapti realybe.

– Kokie, Jūsų nuomone, aspektai miestą paverčia išmaniu? Ko iki „išmanumo“ trūksta Jūsų pasirinktai teritorijai?

– Mūsų nuomone, egzistuoja daug aspektų, miestą paverčiančiu išmaniu, tačiau pagrindinis ir plačiausias terminas, apibūdinantis mūsų išmanaus miesto viziją ir apimantis didžiąją smulkesnių aspektų visumą, yra „tvarumas“. Į šį terminą įeina moderni infrastruktūra, pritaikyta žmonėms, ne mašinoms. Turi būti visapusiškai integruota gamta, priimami ekologiški sprendimai architektūroje ir urbanistikoje, prioritetu laikomas esamų objektų išlaikymas ir pernaudojimas bei bendras ilgalaikiškumas. Urbanistinis mastelis turėtų būti pritaikytas žmogui, užtikrinti sveikatą ir saugumą, miesto erdvės turėtų atitikti kiekvienos socialinės grupės poreikius. Tvarus miestas taip pat turėtų būti demokratiškas – formuojamas jame gyvenančių žmonių, todėl dar vienu iš kertinių aspektų galima laikyti ir „išmanius“ gyventojus.

– Kas Jus įkvepia kurti? Kaip, kada ir kur kyla originaliausios mintys?

– Kurti mūsų komandą įkvepia itin įvairus spektras faktorių, kiekvieną narį motyvuoja unikalios priežastys – nuo iššūkių ir užduočių problematikos iki noro pasitarnauti visuomenei, garbės ir pripažinimo. Originaliausios mintys mums dažniausiai kyla spontaniškai, įvairiose vietose – jas sukelti gali gerosios praktikos pavyzdžiai, autoritetai bei mus supanti aplinka ir patirtys.

– Ar turite savo srities autoritetą, artimą stilių ar kryptį – į ką lygiuojatės kurdami?

Kadangi mūsų komanda yra didelė, o autoritetai kiekvienam nariui skirtingi, visus paminėti būtų sunku, tačiau kaip pavyzdžius galime išskirti Franką Gehry, Shigeru Baną, Jürgeną Mayerį ir Richardą Rogersą. Kiekvienas šių architektų atstovauja gan skirtingoms ideologijoms ir turi savitus stilius, iš kurių semiamės įkvėpimo spręsdami problemas ir kurdami savo dizainą.

– Kas Jus labiausiai sudomino pasirinktoje teritorijoje?

– Pasirinkome teritoriją Raseiniuose. Labiausiai mus sudomino strateginė jos lokacija – pats miesto centras, artimas daugeliui kultūrinių objektų ir pagrindinių eismo srautų, prie pat atnaujintos autobusų stoties, į kurią suvažiuoja daug žmonių iš apylinkių. Mūsų nuomone, tinkamai utilizuota ši vieta gali tapti viena iš pagrindinių miesto lokacijų, ne tik kaip objektas, pagerinantis Raseinių gyventojų gyvenimo kokybę, bet ir traukos centras visai apylinkei.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Namai lego principais

Kas sieja prieš 6000 metų nutiestą medinį sweeto taką netoli somerseto Didžiojoje britanijoje, 19 a. Pradžioje darbininkams skirtas mobiliąsias kavinukes…

Has photos

Fasadai, kuriems nėra blogo oro

Vėdinamieji ir jiems giminingi bioklimatiniai fasadai šiuo metu laikomi vienais iš geriausių sprendimų siekiant palaikyti optimalią vidaus temperatūrą ir garso…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų