„Išmanusis miestas“ atveria naujas galimybes

2021 m. rugpjūčio 31 d.

Structum.lt.

portalas@structum.lt

Praėjusią vasarą finišavęs septintasis „Išmaniojo miesto“ konkursas sulaukė daug dėmesio – jame dalyvavo 41 komanda, pristatytos net 49 ateities vizijos įvairiems Lietuvos regionams. Visgi konkursas neapsiribojo vien tik idėjomis. Praėjus keliems mėnesiams po jo dalyviai pasakoja apie naujai atsivėrusias galimybes.

Konkurse pristatyta vizija padėjo pritraukti investuotojus

Rugpjūčio 30-ąją įvyko „Išmaniojo miesto“ organizatorių ir Anykščių rajono savivaldybės susitikimas. Jo metu papasakota apie mieste vykdomus infrastruktūros darbus, o savivaldybės partneriai novatoriškus sprendimus, kurie gali būti integruoti į vykdomus projektus ir taip prisidėti prie darnaus miesto koncepcijos.

Viena iš projekte dalyvavusių savivaldybių – Anykščių rajono. 2027 metais A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus švęs 100 metų jubiliejų. Tai ypatingą reikšmę Anykščių miestui turinti vieta, todėl kokybiškas jos sutvarkymas yra matomas kaip prioritetas.

Geriausią viziją, kaip šią teritoriją būtų galima pakeisti, ekspertų vertinimu pateikė „DNA Studio“ komanda ir laimėjo pirmą vietą „Išmaniojo miesto“ konkurso profesionalų kategorijoje. Susipažinti su projektu galima čia: https://bit.ly/3gPLXLQ

Rugpjūčio 30-ąją Anykščiuose vykusiame susitikime „Išmaniojo miesto“ organizatoriams, Anykščių savivaldybei ir jos partneriams buvo dar kartą pristatyta A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko muziejaus teritorijos atnaujinimo vizija, kuri galiausiai virs ir realiais darbais. Anykščių Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja Daiva Gasiūnienė atskleidė, kad būtent dalyvavimas „Išmaniojo miesto“ konkurse atvėrė galimybę rasti investuotoją, kuris finansuos „DNA Studio“ pristatytą projektą.

Anykščių savivaldybė žvelgia ir dar toliau į ateitį. Nors dar tik planuojama įgyvendinti projektą A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko muziejaus teritorijoje, savivaldybė nusprendė dalyvauti ir rudenį prasidėsiančiame aštuntajame „Išmanaus miesto“ konkurse.

Po pergalės „Išmaniajame mieste“ – naujas projektas

Galimybė atsinaujinti dalyvaujant konkurse „Išmanunis miestas“ kilo ir Ignalinos rajono savivaldybei. Vasarą pasibaigusiame konkurse Ignalinos rajono meras Justas Rasikas džiaugėsi, kad jau turi investuotojus Lietuvos žiemos sporto centro teritorijai atnaujinti.

Ne tik Ignalinos savivaldybė, bet ir konkurso komisija patikėjo, kad architektūros studento Aisčio Stalaučinsko sukurta sporto ir sveikatingumo centro „Šuolis“ vizija yra pati tinkamiausia šiai teritorijai. Ši koncepcija laimėjo pirmąją vietą.

Šią savaitę vykusiame susitikime su konkurso organizatoriais buvo apžiūrėta vieta, kurioje įsikurs „Šuolis“, taip pat papasakota apie šiuo metu Ignalinos rajone vykstančius darbus, planuojamus infrastruktūros atnaujinimus mieste. Susitikime dalyvavo ir projekto partneriai, kurie pristatė Ignalinos rajone esantiems objektams pritaikytus sprendimus.

„Išmaniajame mieste“ parodytos A. Stalaučinsko vizijos įkvėpė Ignalinos rajono savivaldybę imtis daugiau pokyčių – šalia dar išdygsiančio sveikatingumo centro „Šuolis“ jau dabar planuojamas naujas projektas.

Numatoma, kad šalia „Šuolio“ bus statomi nauji moduliniai namai, o šį projektą padės įgyvendinti „Išmaniojo miesto“ konkurse triumfavęs A. Stalaučinskas.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2022/07/soninis2.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!