Įspūdingiausi 2018 metų objektai

2018 m. gruodžio 6 d.

Agnė.

Šiandien, gruodžio 6 dieną, portalo Archdaily.com skaitytojai išrinko šių metų įspūdingiausių objektų TOP. Į šį sąrašą patenka ir visas Maskvos rajonas, ir biblioteka, ir jaukus namelis gyvosios gamtos kampelyje. Ar sutinkate su prizinėmis vietomis? 

Mokslo ir tyrimų centras Maskvoje

133 979 kvadratinių metrų mokslinių tyrimų centras apima gamybą, mokyklas, institutus ir universitetą. Objekto schema vystosi aplink penkis atskirus rajonus. Kiekvienas pastatas turi išskirtinę formą, kuri suteikia specifinį pobūdį ir atmosferą. Visus pastatus jungia penki architektų studijos „Herzog & de Meuron“ suprojektuoti žiedai. Išorinis 280 metrų skersmens žiedas ir du mažesni vidiniai žiedai apima visus bendrus akademinius įrenginius ir viešąsias erdves. Išorinis žiedas talpina biurus, administravimo ir susitikimų erdves, o vidiniuose žieduose yra mokymo ir mokymosi erdvės su pagrindine auditorija pačiame centre.

Plotis ir sąveika tarp blokų ir žiedų sukuria įdomią architektūrinę kokybę. Universiteto žiedai ir blokai yra plakiruoti. Taip pat reguliuoja dienos šviesą, suteikiant jiems bendrą tekstūrą ir gylį. Apdailos medžiagos skiria žiedus ir blokus viduje bei išorėje. Žieduose yra natūralios ąžuolo grindys, Sibiro maumedis panaudotas išorės apdailai. Pramoninės paskirties pastatuose pasirinktos vinilo grindys. Aliuminio sienų sistemos – laboratorijose.

Vila Chameleonas“

Chameleon Villa“ įsikūrusi Balio salos pietrytinėje pakrantėje. Vila pastatyta ant vaizdingame tankaus miško ir švelnios upės kraštovaizdyje. Atsižvelgiant į tokią įspūdingą vietą, architektams tapo iššūkiu sukurti pastatą, organiškai įsiliejantį į aplinką.

Remo Koolhao biblioteka

45000 kvadratinių metrų biblioteka yra radikalios architektūros pavyzdys. Matyt, yra paradoksas, kad pasirinkta tokia tradicinė forma lėmė išradingus sprendimus. Kataro nacionalinė biblioteka yra 138 metrų ilgio. 

Architektai sukūrė knygų terasas, kurios vingiuoja iki pat erdvės centro. Visa pastato struktūra sukurta taip, kad lankytojas visada būtų tarp daugybės knygų. Todėl skaitytojas gali be didelių pastangų pasiimti knygą, šalia prisėsti ir jaukiai paskaityti.

Visą sąrašą ir nuotr. galite peržiūrėti čia.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/05/baneris.restauracija.renovacija.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!