Istorinė akimirka: ateities transportas išbandytas su keleiviais

2020 m. lapkričio 17 d.

„Structum“ redakcija.

portalas@structum.lt

Ričardo Bransono kompanija „Virgin Hyperloop“ pirmą kartą pasaulyje gabeno keleivius 500 metrų ilgio „hiperkilpa“. Tikimasi, kad tai greitu metu pakeis žmonių gyvenimus, jų vykimą į darbą ar tiesiog keliavimą.

Į traukinį panašią ateities transporto priemonę, kuri važiuoja vakuuminiu tuneliu, pirmieji išbandė „Virgin Hyperloop“ technologijų skyriaus vadovas Joshas Giegelis ir keleivių patirties direktorė Sara Luchian. Jie 500 metrų atstumą bandymų vietoje, dykumoje netoli Las Vegaso, įveikė per 15 sekundžių ir pasiekė maždaug 170 km/h greitį. Minėtoje vietoje kompanija yra atlikusi jau 400 bandymų, tačiau iki šiol be žmonių.

Kompanijos įkūrėjas R. Bransonas įsitikinęs, kad sėkmingas bandymas parodė, jog žmonių gyvenimai greitai pasikeis.

„Tesla” įkūrėjas Elonas Muskas 2013 metais yra pareiškęs, kad žmonės iš Los Andželo į San Franciską galės nukeliauti per 30 minučių. Daugumai tuo metu ši mintis atrodė kaip mokslinė fantastika.

Kitos kompanijos taip pat stengiasi tobulinti „hiperkilpos“ technologiją, tačiau „Virgin Hyperloop“ yra vienintelė kompanija, kuri sėkmingai ją išbandė su keleiviais.

„Kai daugiau nei prieš šešerius metus užsidarėme garaže, mūsų tikslas buvo paprastas – pakeisti žmonių judėjimą, – sakė kompanijos „Virgin Hyperloop“ bendraįkūrėjas J. Giegel. – Šiandien mes didelį žingsnį žengėme į priekį, savo svajonės link“.

Tikimasi, kad vieną dieną transporto priemonė turės tokio dydžio kapsulę, kad joje tilps 25-30 žmonių, o per valandą ji iš vienos vietos į kitą pergabens dešimtis tūkstančių keleivių.

„Hiperkilpos“ sistemos gali būti antžeminės ir požeminės, tačiau kompanija susitelkė ties antžemine koncepcija. Požeminių sistemų projektavimas ne tik pareikalautų daug darbo, bet ir būtų pernelyg brangios.

Kol vis dar džiaugiamasi sėkmingu „hiperkilpos“ testu, dar nėra aišku, ar ši priemonė bus saugi, važiuojant pilnu greičiau. Galvojama, kad ji galėtų išvysti net 1000km/h greitį. Tuo tarpu pati kompanija tiki savo išradimu ir tikina, kad ateities transporto sistema taps greitesnė, saugesnė, pigesnė ir ekologiškesnė.

Kompanija deda visas pastangas, kad saugos sistema būtų sertifikuota iki 2023–2025 m., o komercinės kelionės prasidėtų iki 2030-ųjų.

„Virgin Hyperloop“ nuotr.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/10/ismanusis7.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!