Japonijoje „Toyota” ir BIG kuria pirmąjį pasaulyje ateities miesto inkubatorių


Gigantė automobilių gamintoja „Toyota“ ir BIG buvusioje gamyklos vietoje Susono mieste Japonijoje kurs pirmąjį pasaulyje ateities miesto inkubatorių, kuris turės tapti judumo, pažangos ir tvarios plėtros židiniu.

Teritorija yra suplanuota kaip „gyva laboratorija, skirta mobilumo, autonomijos, vandeniliu varomo transporto, infrastruktūros ir pramonės bendradarbiavimui išbandyti ir pagerinti“. Projekto užmojai svaigina, nes ne taip seniai „Toyota“ paskelbė, kad vienos švariausiai planetoje energija (vandeniliu) varomos transporto priemonės pardavimas kompanijai dėl milžiniškų gamybos sąnaudų atneša 100 tūkst. JAV dolerių nuostolį. Pirmasis ir vienintelis iki šiol pagamintas toks modelis buvo pristatytas rinkoms tik dėl ambicijos tapti pionieriais šioje srityje.

Ateities miestp projekto autoriai sako, kad tai bus pažangiausias 175 akrų klasteris, kurį įgalins technologijos, tačiau pagrįstos istorija ir gamta, todėl projektas sukurs artimą žmonių grupę, kuriai sąlygos komunikuoti bus sukurtos tam tikroje aplinkoje. Siekdama sukurti anglies neutralumo visuomenę siūlo sujungti miestą sukuriant naują pusiausvyrą tarp transporto priemonių, alternatyvių judėjimo formų, žmonių ir gamtos.

Naudojant saulės energiją, geoterminę energiją ir vandenilio kuro elementų technologijas, miestą planuojama pastatyti jau kitų metų pradžioje.

Iki tol bus sukurtas „lankstus gatvių tinklas, skirtas įvairiam greičiui, pėsčiųjų jungtims“. Tiesą sakant, tradicinė kelių sistema bus suskaidyta, padalijus viešąją sritį į 3 objektus: pagrindinę gatvę greitesnėms autonominėms transporto priemonėms, mikro mobilumui skirtos jungtys, t.y. dviračiai, paspirtukai, ir galiausiai linijinis parkas, skirtas žmonėms ir gamtai. Šis požiūris yra integruotas arba „įaustas“ į 3 × 3 miesto blokus, „kurie įrėmins kiekvieną kiemą, į kurį galima patekti tik per promenadą ar linijinį parką”.

Taip, tai bus modulinis ekologinis miestas. Miesto infrastruktūra yra po žeme, nepastebima. Tai apima tokius patogumus kaip vandenilio energija, lietaus vandens filtravimas ir interneto tinklas, prekių pristatymo tinklas. Kita vertus, pastatyta aplinka, masinė medienos konstrukcija, bus pagaminta iš medienos su fotoelektrinėmis plokštėmis, įmontuotomis ant stogų. Mieste bus visų tipų pastatai: būstas, verslo centrai, parduotuvės, net mokyklos ir darželiai.

Gyvenamieji namai bus statomi išbandant tokias technologijas, kaip namų robotika. Šie išmanieji namai naudojasi visiškos jungties galimybėmis, naudodami jutikliais pagrįstą technologiją, kad galėtų atlikti tokias funkcijas kaip automatinis maisto prekių pristatymas, skalbinių paėmimas ar šiukšlių išvežimas.

Šis projektas pagaliau atsakys į žmones neraminusį klausimą – ar gali tankiai urbanizuota teritorija šimtu procentų tvari?

Tai nėra pirmasis bandymas statyti išmaniuosius, tvarius – ateities miestus. Prieš kelis metus Juntiniai Arabų Emyratai paskelbė, kad pastatys išmanųjį miestą ir taip išspręs būsto įperkamumo problemas.

Kinų statybų bendrovės „Country Garden Holdings Co.“ projektas Pietų Malaizijoje stebina ir visko mačiusiusius. Bendrovė netoli Singapūro stato 100 mlrd. JAV dolerių vertės miestą jūroje, 2016 metais paskelbė verslo naujienų agentūra „Bloomberg“.

Žurnalistus stebina, projekto mastas. Būtent tokią teritoriją jie atrado žemyninės Azijos pietuose esančioje specialioje ekonominėje zonoje, kuri yra tris kartus didesnė už Singapūrą. Džohor Baru arba tiesiog „Miško miestu“ pavadintas projektas vykdomas keturiose dirbtinėse salose. Nepaisant to, kad šis projektas jau spėjo įsibėgėti dėl statybų mąsto, planuojama, kad iki jo pabaigos teks laukti dar mažiausiai trejus metus. Jeigu neužklups krizė, apie kurią jau net nepusę lūpų perspėja kinų ekonomistai.

 BIG vizualizacijos


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Namai lego principais

Kas sieja prieš 6000 metų nutiestą medinį sweeto taką netoli somerseto Didžiojoje britanijoje, 19 a. Pradžioje darbininkams skirtas mobiliąsias kavinukes…

Has photos

Fasadai, kuriems nėra blogo oro

Vėdinamieji ir jiems giminingi bioklimatiniai fasadai šiuo metu laikomi vienais iš geriausių sprendimų siekiant palaikyti optimalią vidaus temperatūrą ir garso…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų