https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/03/download.gif

Jūrininkų sveikatos priežiūros centro projekto konkurse – 12 pasiūlymų

2018 m. gruodžio 19 d.

Admin.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos kartu su Lietuvos architektų sąjunga Klaipėdos apskrities organizacija paskelbta atvirame VšĮ Jūrininkų sveikatos priežiūros centro“ projekto konkurse pateikta 12 darbų. Juose atsispindi siekis sukurti gydančią aplinką, pagrindinis būdas tai pasiekti – žaliosios erdvės.  

Konkurso dalyviai teigia, kad Sveikatos priežiūros centro architektūrinė idėja – sveikatingumo sodas (lot. Hortus sanitas). Tai daugiasluoksnė metafora, apibūdinanti pastato architektūrinės erdvinės išraiškos formą su joje integruotais gamtiniais elementais. Projekte siūloma vidinio sodo erdvinė koncepcija, kaip esamos istorinės raidos konteksto tąsa. 

Pastato idėją inspiravo gydančios aplinkos (anghealing environment) principų pritaikymas. Pasak konkurso dalyvių, tyrimai rodo, kad gerai suplanuota ligoninės /poliklinikos aplinka gali sumažinti pacientų nerimą ir stresą, paspartinti sveikatos atsistatymą, mažinti skausmą ir skatinti gerovės jausmą. Nustatyta, kad gamta ir net jos vaizdai gali nuraminti, mažinti įtampą, sparčiau sveikti, pagerinti veiklos rezultatus. Remiantis šiais argumentais didžiausias dėmesys skiriamas gamtos aplinkos kūrimui įstaigos teritorijoje ir jo tūryje: projektuojamas parkas ir vidinis kiemas su augalais. Gamtos vaizdai matomi pro didžiulius langus tarsi tampa vidaus dalimi, o natūrali šviesa užtvindo vidaus erdves. Atvira architektūra, nedidelis pastato aukštingumas, vidinis kiemas su augalija, šviesus ir jaukus interjeras kuria patrauklų, šiuolaikišką sveikatos priežiūros centrą. 

Žaliųjų erdvių bumas 

Beveik visuose projektuose numatomi sodai ir vidiniai kiemeliai. Konkurso dalyviai sako, kad vidaus sodų integravimas į pastato struktūrą tampa natūralios šviesos šaltiniu ir sukuria kokybiškas ir patogias laukiamųjų erdves.  

Jau pati statinio paskirtis – sveikatos priežiūros centras, teikia nuorodą, kad  čia atėjęs žmogus nori jaustis sveikas, o  paprastai, kuo žmogus būna arčiau gamtos tuo  sveikesniu jis jaučiasi, tačiau projektuojant  statinį, privalu įvertinti ne tik gamtą, bet ir jau esamą aplinką.  

Konkursui pateikti darbai 

Viešoji konkursų darbų ekspozicija vyks iki 2019 sausio 11 d. darbo dienomis nuo 8.30 iki 18 val. val. Kultūros fabrike, Bangų g. 5A, Klaipėdoje (-1 aukštas). 

Viešas darbų aptarimas numatomas 2019 m. Sausio 11 d., 10 val. Kultūros fabrike. Konkurso darbus pristatys recenzentai architektai Vaidotas Dapkevičius ir Vigilija Paulionienė. 

Konkurso projektų vertinimo komisija sudaryta iš žinomų architektų ir urbanistų – Edgaro Neniškio, Roko Kilčiausko, Edmundo Andrijausko, VšĮ „Jūrininkų sveikatos priežiūros centro“ vyr. gydytojas Saulius Dabravalskis ir Klaipėdos miesto savivaldybės atstovai – architektai Almantas Mureikas, Kastyčio Macijauskas, Marijaus Moksto. Konkurso koordinatorė – Gerda Antanaitytė. 

Iliustracijos – vienas iš konkursinių pasiūlymų. Konkurso dalyvių vizualizacijos. Kiti projektiniai pasiūlymai čia. 

 
https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/03/340x600.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!