Jūrų uostas – logistikos įmonės biuro interjere

2021 m. gegužės 26 d.

Structum.lt.

portalas@structum.lt

Vos daugiau nei prieš metus, 2020-ųjų pradžioje, individualių logistikos sprendimų UAB „Hegelmann Transporte“ pradėjo įgyvendinti dešimtmetį puoselėtą savo planą turėti Lietuvoje nuosavą biurą: moderni įmonės pagrindinė buveinė – administracinis pastatas ir logistikos sandėliai – pernai iškilo Kauno rajone, Žemaitkiemyje. Laikui bėgant įmonė vystė plėtros strategiją ir šiemet įkurtuves naujose patalpose jau švenčia Klaipėdoje.

Objektas: „Hegelmann Transporte“ Klaipėdos biuro interjeras

Adresas: Naujoji Uosto g. 9, Klaipėda

Užsakovas: UAB „Hegelmann Transporte“

Interjero architektas: Dariaus Budrio studija

„Hegelmann Transporte“ biuras uostamiestyje įsikūrė Naujojoje Uosto gatvėje, dviejuose naujos statybos pastato aukštuose. Pro šio pastato langus matyti Klaipėdos uostas ir miesto simboliai.

Santūrus naujų įmonės patalpų interjeras išsiskiria kokybe ir modernumu. Didelė reikšmė čia teikiama darbuotojų patogumui ir gerovei. „Hegelmann Transporte“ generalinis direktorius Tomas Jurgelevičius, pristatydamas nuosavų įmonės biurų idėją, teigė, kad pagrindinis tikslas – darbuotojams sukurti kuo daugiau patogumo ir komforto, kad jie turėtų pakankamai erdvės darbo vietose.

Stiliaus neutralumą atsveria pro langus atsiveriantys vaizdai

Naujojo Klaipėdos biuro interjero kūrėjas dizaineris Darius Budrys sakė, kad dirbant su šiuo projektu labiausiai norėjosi sukurti funkcionalią, šiuolaikišką ir komfortišką darbo erdvę. Dariaus Budrio studija projektavo ir įmonės „Hegelmann Transporte“ pagrindinio biuro interjerą Kaune, tad užsakovo norai buvo žinomi: pirmiausia kokybė ir funkcionalumas. Pasak architekto, tai ir buvo projekto ašis, apie kurią sukasi visos detalės.

Du naujo pastato aukštus – trečiąjį ir ketvirtąjį – užimančių erdvių planavimas ir interjeras atitinka modernias tendencijas, jų estetika rami, netrukdanti darbui. Greta ergonomiškų darbo vietų čia pakanka erdvių, skirtų darbuotojų poilsiui ir susitikimams.

Dalis įmonės patalpų, užimančių vieną pastato aukštą, suprojektuotos kabinetinio tipo: apie 300 m2 patalpose įrengti 29 erdvūs darbo kabinetai, kuriuos vieną nuo kito skiria stiklinės sienos ir platus koridorius. Taip pat šiose patalpose įrengtas pasitarimų kambarys bei priimamasis su poilsio zona ir virtuvėlė. Prisėsti pokalbiui su užsukusiu į biurą klientu kviečia minkštasis kampelis.

Kitame aukšte įrengtos dvi atvirojo tipo darbo erdvės, kurias skiria stiklinė pertvara. Šiose patalpose taip pat yra pasitarimų kambarys ir darbuotojų poilsio erdvė. Iš viso „Hegelmann Transporte“ patalpose įrengta per 100 darbo vietų, užtikrinančių komfortišką ir ergonomišką aplinką.

Darbuotojus turėtų motyvuotai nuteikti išgryninta, neblaškanti dėmesio, funkcionaliais sprendimais grįsta aplinka. Patalpų architektūrinis dizainas paremtas užsakovo įmonės stiliaus, spalvų ir formų sprendimais. Architektūra neutrali, neišsišokanti ir funkcionali, pritaikyta dideliam žmonių srautui. Erdvės paprastos, patalpų formos stačiakampio plano, dominuoja natūralios spalvos. Interjero dizainas minimalistinis: baltai dažytos sienos ir lubos su industrinio stiliaus atviro betono detalėmis bei atviromis betono kolonomis. Subtilumo erdvėms suteikia skaidraus stiklo pertvaros. Jos neapsunkina interjero, leidžia erdvėje sklisti dienos šviesai ir sustiprina erdvumo įspūdį.

Kaip sakė dizaineris D. Budrys, švarūs sprendimai be funkciškai nereikalingų detalių pasirinkti siekiant neužgožti ir visiškai išnaudoti pro langus matomus vaizdus, kurie labai glaudžiai susiję su logistikos bendrovės veiklos kryptimi: Klaipėdos uostas, įplaukos kanalu praplaukiantys jūrų laivai, krova prie krantinių, uostamiesčio pastatai bei simboliai, matomi pro vitrininius langus, atstoja sienų dekoracijas ir atsveria interjero ramumą bei neutralumą.

Be to, vitrininiai langai į patalpas įleidžia dienos šviesą – maksimaliai išnaudojamas natūralus apšvietimas. Siekiant komfortiško mikroklimato, patalpose įdiegti išmanieji sprendimai su visiškai integruotomis pastatų ir energijos valdymo sistemomis, kurios kontroliuoja parametrus, atsižvelgiant į poreikį realiuoju laiku. Įdiegtos modernios inžinerinės sistemos padeda palaikyti norimą patalpų temperatūrą, ant langų sumontuotos automatinės žaliuzės neleidžia patalpoms perkaisti, o meteorologinė stotelė užtikrina saulės kontrolės funkciją.

„Hegelmann Transporte“ interjerui, užsakovo pageidavimu, buvo pasirinktos tik aukštos kokybės medžiagos. D. Budrio teigimu, naudotos ilgalaikės, atsparios dėvėjimuisi ir patvarios, aplinką tausojančios bei lengvai prižiūrimos medžiagos kuria gerą estetinį vaizdą. Tokia aplinka padeda darbuotojams geriau jaustis ir produktyviau dirbti.

 

Tvari, estetiška ir kokybiška vinilinė grindų danga

Prie UAB „Hegelmann Transporte“ Klaipėdos biuro interjero kūrimo prisidėjo UAB „Interjero linija“, tiekusi atstovaujamos kompanijos „Amtico International“ tvarią ir ilgalaikę vinilinę grindų dangą. Interjero dizaineris D. Budrys iš didelio rinkoje siūlomo asortimento kruopščiai kaip tinkamiausią atrinko būtent šią grindų dangą. Pasirinkimą lėmė aukšta medžiagų kokybė, patikimumas ir puikus estetinis vaizdas. Objekte pasirinktos būtent viešajam sektoriui skirtos medžiagos. Tai ilgalaikiai sprendimai, kurie daug metų nekeis estetinės išvaizdos ir taupys kliento pinigus.

Keturių aukštų pastato trečiojo ir ketvirtojo aukštų patalpose panaudota „Interjero linijos“ salono tiekiama vinilinė grindų danga „Amtico Spacia“ (LVT) iš kolekcijos „Stellar Smoke“, klijuota „Couplet“ dizaino stiliumi. Šios grindų dangos dizainas puikiai atitinka estetinius ir techninius interjero kūrėjų bei užsakovų reikalavimus ir nepriekaištingai dera bendrame interjere.

Vinilinės dizaino grindys „Amtico Spacia“ (LVT) skirtos komercinėms patalpoms, kuriose gausu lankytojų, todėl jos gaminamos su 0,55 mm darbiniu vinilo sluoksniu ir klasifikuojamos 23, 33, 42 atsparumo klasėmis.

Šios grindų dangos – puikus pasirinkimas, siekiant tausoti aplinką. Visos vinilinių dizaino grindų „Amtico“ (LVT) kolekcijos gaminamos nenaudojant ftalatų – medžiagų, ribojamų REACH reglamento (Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas Nr. 1907/2006 dėl cheminių medžiagų registracijos, įvertinimo, autorizacijos ir apribojimų – red.), ir yra tinkamos A+ energinės klasės pastatams, klasifikuojant pagal VOC vidaus oro emisijos skalę. Joms suteiktas sertifikatas „Indoor Air Comfort Gold“, ne tik pažymintis mažą emisiją gamybos metu, bet ir patvirtinantis sveiką vidaus patalpų klimatą.

Paprasta grindų dangos priežiūra ir patvarumas yra itin svarbu viešosiose erdvėse. „Amtico“ (LVT) dizaino vinilinių grindų paviršiai padengiami specialiu uretano sluoksniu, kuris apsaugo grindis nuo abrazyvinių dalelių ir batų žymių. Ši danga atitinka atsparumo ugniai ir dūmų emisijos priešgaisrinius (Bfls1) bei slidumo reikalavimus (R10), todėl ypač tinka visuomeniniams pastatams, kuriuose griežtai reglamentuojami saugos reikalavimai.

„Amtico Spacia“ (LVT) vinilinei dizaino grindų kolekcijai suteikiama 10 metų nusidėvėjimo garantija. Ši grindų danga – puikus pasirinkimas intensyvaus naudojimo patalpose.

UAB „Hegelmann Transporte“ biure naudotos medžiagos visiškai atitiko užsakovo ir dizainerio lūkesčius, nes subtilus dizainas puikiai įsiliejo į bendrą interjero koncepciją. Tai ne tik estetiškas, bet ir mechaniniam poveikiui atsparus paviršius, kurio eksploatacijai nereikės papildomų išlaidų ilgus metus.

Išliekamąją vertę turinčius produktus jau du dešimtmečius siūlančios „Interjero linijos“ asortimente yra itin aukštos kokybės vinilinių dizaino grindų, sienų dangų, baldų ir užuolaidų audinių. Jos atstovaujami prekių ženklai visiškai atitinka keliamus kokybės ir tvarumo reikalavimus, formuoja labai aiškią įmonės strategiją – aukščiausios kokybės gaminiai, nepriekaištingos reputacijos gamintojai, dėmesys estetikai ir patvarumui.

Daug metų vykdoma mažmeninė ir didmeninė prekyba padėjo išgryninti stipriausią įmonės veiklos aspektą – estetiškų ir ilgalaikių apdailos medžiagų, skirtų viešajam sektoriui, tačiau puikiai tinkančių ir namų aplinkai dekoruoti, pasiūlą. „Interjero linija“ pačiam išrankiausiam viešojo ar privataus sektoriaus klientui gali pasiūlyti modernių ir akustinių interjero medžiagų, išskirtinių šviestuvų ir baldų gamintojų produktų.

Didelis grindų dangų pasirinkimas užsakovui ir interjero dizaineriui leido rasti optimalų „Hegelmann Transporte“ biuro interjero sprendimą.

Lengvos, skaidrio, išskirtinio dizaino durys ir vitrinos

Atviro, šviesaus ir modernaus tipo interjere puikiai pritaikomos lengvo metalo aliuminio ir stiklo pertvaros bei vidaus durys, kurios leidžia erdvėje sklisti dienos šviesai, neužgožia vaizdo, sustiprina erdvumo įspūdį ir suteikia estetiškai klasikinį vaizdą.

Būtent tokias skaidrias aliuminio ir stiklo pertvaras bei vidaus duris UAB „EG Doors“ (angl. Exclusive glass doors) pagamino ir sumontavo „Hegelmann Transporte“ Klaipėdos biuro patalpose. EGD–SLIM30 skaidrių aliuminio ir stiklo vidaus pertvarų bei durų sistema yra visiškai nauja konstrukcija Lietuvoje. Ji gaminama iš specialiai išlietų lengvų aliuminio profilių, kurių rėmas yra tik 42 mm storio, o matoma dalis ypač siaura – tik 30 mm. Gaminiai atrodo itin dailiai ir moderniai, o grūdintas 8 mm stiklas užtikrina saugumą.

Siekiant kuo geresnės garso izoliacijos patalpose, buvo sujungtos abi įmonės „EG Doors“ gaminamos sistemos: skaidrių aliuminio ir stiklo pertvarų sistema EGD-SLIM30 sumontuota su aukštos kokybės išskirtinėmis vidaus durimis EGD-STYLE. Kad gera garso izoliacija būtų pasiekta kiekvienoje biuro patalpoje, skaidriose vitrinose buvo sumontuotos „EG Doors“ komandos sukurtos ir patentuotos išskirtinio dizaino beapvadės durys EGD-STYLE su magnetine spyna ir paslėptais vyriais.

Pagal architekto sumanymą, durų apdailai buvo naudojamas natūralaus ąžuolo lukštas, padengtas dažyve ir laku. Tamsus durų ąžuolas gražiai dera su juodu aliuminio vitrinų profiliu, tad visa konstrukcija atrodo ypač stilingai. Visi gaminiai sukurti pagal individualius matmenis, su pasirinktu stiklu ir furnitūra. Iš viso objektui pagamintos ir sumontuotos 24 durys EGD-STYLE, o kartu su skaidriomis vitrinomis EGD-SLIM30 gaminiai sudaro beveik 100 m2.

UAB „EG Doors“ šiame projekte, kaip ir kiti rangovai, nebuvo atsitiktinis, o pasirinktas kaip žinomas ir patikimas partneris, jau įrengęs vidaus duris „Hegelmann Transporte“ administraciniame pastate Kaune. Todėl įmonės komanda džiaugiasi, kad ir šįkart pavyko įgyvendinti užsakovo ir architektų lūkesčius.

Modernios, ergonomiškos darbo kėdės – produktyviam darbui

Tyrimai rodo, kad dirbančių ergonomiškoje aplinkoje žmonių produktyvumas padidėja daugiau nei 17 %, be to, tinkama darbo kėdė smarkiai sumažina traumų darbo vietoje tikimybę. UAB „Musonas“ pasiūlė „Hegelmann Transporte“ biurui Klaipėdoje sprendimus, dėl kurių ilgos darbo valandos prie kompiuterio komandos nevargins. Bendradarbiaujant su užsakovu, biurų darbuotojams parinktos ilgalaikės ir inovatyvios ergonomiškos kėdės, tinkamos įvairaus ūgio ir sudėjimo darbuotojams.

Užsakovui rūpi tvarumas, todėl jis pageidavo, kad kėdės būtų pagamintos tausojant gamtą – pagal žiedinės ekonomikos principus. Vienos didžiausių kėdžių tiekėjų Lietuvoje UAB „Musonas“ ekspertai jau 30 metų specializuojasi kurti užsakovams ergonomiškas darbo sąlygas ir tiekė darbo kėdes visiems „Hegelmann Transporte“ biurams. Klaipėdos biurui pasiūlytos išskirtinio dizaino ergonominės kėdės „Orust HRU“, kurių tiekta daugiau nei 60 vienetų. Dėl savo išskirtinio dizaino bei sinchroninio mechanizmo šios ergonominės kėdės ypač tinka ilgai dirbantiems prie kompiuterio žmonėms: jos patogios dirbant, o poilsio minutę galima patogiai atsipalaiduoti ir komfortiškai ištiesti nugarą nė neatsikeliant nuo kėdės. Reguliuojama horizontali juosmens atrama leidžia stuburui patirti mažiausią apkrovą.

Ergonominė kėdė „Orust“ su sinchroniniu mechanizmu turi platų ir patogų tinklelio atlošą, reguliuojamo aukščio galvos atramą ir minkštą sėdynę, kurios užpildas pagamintas iš lieto ilgalaikio poliuretano. Laisvo sūpavimosi galimybė, atlošo standumo reguliavimas, reguliuojami 3D porankiai – tai tik keletas šios kėdės pranašumų. Naudotojui malonų įspūdį palieka jos funkcionalumas, o akį džiugina subtilus dizainas. Ši kėdė kantri ir ištverminga: jai parinktas stiprus, ilgalaikis vandens ir purvo neįgeriantis sėdynės gobelenas ir atlošo sietelis.

Be to, malonu žinoti, kad kėdė pagaminta galvojant apie aplinką: lengvai atnaujink, panaudok antrą kartą ir perdirbk – tai jai taikomi žiedinės ekonomikos principai. Visos kėdės dalys lengvai pakeičiamos ir perdirbamos. Nuimamą sėdynės gobeleno apmušalą lengva pakeisti ir prikelti kėdę naujam gyvenimui. O ji rūpinsis „Hegelmann Transporte“ biurų darbuotojų ergonomiškomis darbo sąlygomis.

Komfortiškos sąlygos nešvaistant energijos

„Samsung“ šildymo, vėsinimo ir oro kondicionavimo įranga naujajame „Hegelmann Transporte“ biure Klaipėdoje užtikrina gaivaus oro tiekimą, vėsos ir šilumos aprūpinimą patalpose, kuriose įrengtas grindinis šildymas. Komfortiškas sąlygas biure darbuotojams užtikrina „Samsung“ VRF trivamzdė kondicionavimo sistema su unikaliomis 360 apskrito dizaino kasetėmis. VRF sistemos išsiskiria pažangia technologija ir didelėmis galimybėmis. Tai išmanus sprendimas pastatams, kuriems reikia didesnio įrenginių našumo, individualiai pritaikyto valdymo ir įrengimo, pavyzdžiui, mažiems bei dideliems biurų, sandėliavimo, viešbučių ir kitiems komerciniams pastatams.

„Hegelmann Transporte“ biure „Samsung“ kartu su partneriais UAB „Telepaslauga“ darbo kabinetuose sumontavo inovatyvius kasetinius apskrito dizaino „Samsung“ oro kondicionierius „360 Cassette“, kurie tolygiai paskirsto vėsų orą patalpoje visomis kryptimis, nesukeldami nemalonių šalto oro gūsių. Gaivus oras dvelkte dvelkia ir tolygiai vėsina visas kambario dalis, nepalikdamas neatvėsintų zonų, taip sukurdamas ir užtikrindamas komfortišką bei tobulą mikroklimatą patalpoje esantiems darbuotojams. Kadangi konstrukcijoje nenaudojamos mentelės, nėra ir su jomis siejamų dulkių, kurios įprastai neigiamai veikia oro kokybę.

„Samsung“ ŠVOK produktų grupės vadovė Baltijos šalims Margarita Abraitė akcentuoja, kad 2016 m. gamintojas „Samsung“ pirmasis pristatė šį unikalų apskrito dizaino oro kondicionierių: „Stilingoji „360 Cassette“ ne tik kuria komfortą patalpose, bet ir sklandžiai įsilieja į bet kurį interjerą, dėl savo pažangaus ir rafinuoto dizaino neužgoždama aplinkos.“

Pagalbinėse patalpose įrengta vėdinimo kamera, skirta oro apdorojimui, ištraukimui, recirkuliacijai bei tiekimui. Grindiniam šildymui panaudotas „Samsung“ hidro modulis. Tvari ir ekonomiška hidraulinė grindinio šildymo sistema veikia naudodama karšto vandens cirkuliaciją.

Kadangi pastato fasadas stiklinis, buvo svarbu užtikrinti komfortišką mikroklimatą abiejose jo pusėse įrengtose darbo patalpose. Įdiegta sistema suteikia galimybę vienu metu vienas patalpas vėsinti, o kitas šildyti. Ji išsiskiria aukštu efektyvumu, kadangi energija iš vėsinamų patalpų surenkama ir nukreipiama į grindinio šildymo sistemą.

Dviejuose pastato aukštuose įsikūrusio „Hegelmann Transporte“ biuro patalpose daug dėmesio skirta patogiam sistemos valdymui. Kiekvieno aukšto mikroklimato sistema veikia ir valdoma savarankiškai. Vieno aukšto sistemos vėsinimo galia siekia 40 kW, šildymo galia – 45 kW, šaldymo naudingumo koeficientas (EER) 4.5, šildymo naudingumas (COP) 4.39. Kiekvienoje patalpoje įrengti valdikliai / termostatai, kuriuos naudojant pasirenkamas arba vėsinimas, arba šildymas, nustatoma norima temperatūra pagal pageidaujamą režimą, prireikus vėsinti, įjungiami kondicionieriai, o prireikus šildyti, suaktyvinamas ir reguliuojamas grindinis šildymas.

Santūri, neblaškanti dėmesio darbo aplinka naujajame UAB „Hegelmann Transporte“ biure išsiskiria modernumu ir yra orientuota į ateities darbuotojų poreikius: tvarūs sprendimai tausoja aplinką, komfortiškos sąlygos motyvuoja produktyviam darbui ir užtikrina darbuotojams atokvėpio galimybę.

Donato Vaičiulio nuotr.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2022/10/STRUCTUM-soninis_340x430-2.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!