Jūs privalote pamatyti šias 5 Čikagos architektūrs bienalės instaliacijas

2019 m. rugsėjo 24 d.

Trečioji Čikagos architektūros bienalė (CAB) atidaryta su daugybe naujų parodų ir instaliacijų visame mieste. Šiemet bienalės tema – kriminalistinė architektūra „…ir kitos tokios istorijos”. Neapsigaukite, ši tema skirti atskleisti ne kriminalinius nusikaltimus, o architektūros mįsles. Kas dveji metai Čikagoje susirenka daugiau nei 80 autorių, – skelbia bienalės organizatoriai. 

Sąmoningai Čikagos architektūros bienalės temoje architektūros tyrimas siūlomas ne tik kaip forma, bet ir kaip ją formuojančių sąlygų kulminacija. Tema yra meno vadovo Yesomi Umolu ir kuratorių Sepake Animisega (kuratorius atsakingas už švietimo bienalės sritį) ir Paulo Tavares (Brazilijos architektas ir akademikas) bendrų pastangų rezultatas. Kuratoriai rašo, kad renginio tikslas yra pasiūlyti – „architektūros, erdvės, aplinkos, istorijos ir bendruomenės tyrimus visame mieste“. Štai ką renginio dalyviai primygtinai rekomenduoja pamatyti.

Čikagos kultūros centras

Pagrindinėje renginio vietoje yra daugybė parodų ir instaliacijų. Ypatingas dėmesys skiriamas „MASS Design Group“ memorialui, kuris buvo pastatytas Amerikos ginklų smurto epidemijos aukoms atminti. Komanda bendradarbiavo su menininku Hanku Willisu Thomasu ir ginklų kontrolės advokatų grupėmis „Everytown“. Buvo ilgai analizuojama ginklų naudojimo ir saugojimo taisyklės. Jie sukūrė „Ginklų smurto memorialo projektą“. Tai stiklinių namų kolekcija, vaizduojanti su ginklais susijusių mirčių JAV mastą. Architektai kviečia visuomenę prisidėti ir papasakoti savo istorijas ir prisiminimus.

Adresas: 78 E Washington St, Čikaga, IL 60602

Plokščių paviljonas

Architektūros biuras „Skidmore“ ir „Owings & Merrill“ (SOM) suprojektavo betoninį paviljoną 2019 m. Čikagos architektūros bienalėje. Eksponuojami pastato sistemų prototipai, kurie buvo pagaminti naudojant pažangias robotų gamybos technologijas. Projekto metu kartu organizuota ir paroda, iliustruojanti projektavimo metodą, kuris sumažina betono konstrukcijų anglies pėdsaką.

Adresas: 1245 West Fulton Market, Čikaga, IL 60607

Anthony Overtono pradinė mokykla

Buvusi Anthony Overtono pradinė mokykla, įsikūrusi Bronzevilio kaimynystėje, po daugiau nei penkiasdešimties metų veiklos buvo uždaryta. Šis uždarymas sukėlė gana garsias diskusijas. Tad 2013 metais ją nusipirko bendruomenės plėtros organizacija. 2015 m. architektai „Perkins ir Will” suprojektavo mokyklos rekonstrukcijos projektą. Tačiau jau po trejų metų projektas buvo palaidotas, o mokyklos vietoje turėjo atsirasti verslo centras.

Architektai siūlo pamatyti instaliaciją, kuri vaizduoja žemėlapius ir apmąstyti architektūros palikimą: pamirštą, o vėliau atkurtą/iš naujo sukurtą identitetą.

Adresas: 4935 South Indiana Ave., Čikaga, IL 60615 (Bronzeville)

Nacionalinis socialinio būsto muziejus

Nacionalinis socialinio būsto muziejus yra vieta socialinėms refleksijoms, viešam dialogui ir švietimui. Tai vienintelė kultūros įstaiga skirta papasakoti socialinių būstų JAV istoriją. Jos misija yra išsaugoti ir skatinti visų žmonių teisę į vietą, kurioje jie gali gyventi ir klestėti. Johanesburge įsikūrusio kolektyvo „Keleketla“ gyvo garso instaliacija, atspindinti kolektyvinius prisiminimus apie socialinio būsto Čikagoje istorijas. Kartais skaudžias, kartais juokingas, bet visada įdomes.

Adresas: 1322 West Taylor St., Čikaga, IL 60607 (Mažoji Italija)

Grahamo fondas

1956 m. Įkurtas Grahamo vaizduojamųjų meno studijų fondas skatina įvairių idėjų apie architektūrą ir jos vaidmenį mene, kultūroje bei visuomenėje plėtrą ir mainus. „Graham“ įgyvendina šią viziją skirdama dotacijas asmenims ir organizacijoms bei rengdamas parodas, renginius ir leisdama leidinius.

Meksikoje įsikūręs architektūros biuras „Tatjana Bilbao Estudio“ kuria svaiginančią instaliaciją, kuri reformuoja buvusią namų erdvę ir skatina ištirti naujas bendruomenių socialinių ryšių formas. Instaliaciją suaktyvina bendradarbiavimo projektai, pokalbiai instaliacijos vietoje ir seminarai, kurie vyks visos parodos metu.

Adresas: Madlener namas, 4 West Burton Place, Čikaga, Ilinojus 60610

© Laurian Ghinitoiu nuotr. 

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!