Kai kraštovaizdis persikelia į interjerą


Pavilnių regioniniame parke, Rasų kvartale atnaujintas tradicinio archetipo gyvenamasis namas taip harmoningai susiliejo su aplinka, kad tapo neatsiejama jos dalimi. Dideli vitrininiai langai atsiveria į regioninio parko slėnį, dekoruojantį interjerą nuostabiais kraštovaizdžiais.

Per dažnai etiketę „įdomu“ klijuojame prie didelių objektų. Tačiau juk ne tik dideli projektai yra įdomūs. Kartais, o šį kartą taip ir buvo, 96 kvadratinių metrų gyvenamojo namo interjerą formuoja kraštovaizdis.

Architektė Laura Malcaitė pasakoja, kad buvo sujungtas, sukurtas nepertraukiamas ryšys tarp eksterjero ir interjero, leidžiant gamtai dominuoti interjere.

Šis dviejų aukštų, namas skirtas jaunai keturių asmenų šeimai. Tad jo kompaktiškumas primena japonų erdvės išdėstymą. Todėl namų funkcinės struktūros sprendimai yra estetizuoti per minimalistinį dizainą. Visi elementai skirti tik išryškinti ir pabrėžti esamas namų proporcijas. Štai kodėl kartais nėra lengva pasakyti tai durys į kitą kambarį ar spintelę, ar tik sienų apdaila.

Pirmame aukšte yra miegamieji ir vonios kambarys. Taip pat svetainė su virtuve. Virtuvės elementas suprojektuotas kaip atskiras, jaukiam sėdimui, knygų skaitymui ir vaikų žaidimams, skirtas plotas.

Ekologija ir sąmoningumas

Išorinis vidinių erdvių korpusas, nuo grindų iki lubų – baltos spalvos. Dauguma kietųjų ir dekoratyvinių baldų elementų yra pagaminti iš CLT pušies plokščių. Šiame interjere natūrali mediena nėra atsitiktinis pasirinkimas. Tai yra tęstinumas. Betono konstrukcijos namuose yra dažytos balta spalva, kad būtų išsaugota betoninė tekstūra.

„Erdvėse buvo paliktas netinkuotas, tačiau balta spalva nudažytas betonas. Tarp pirmojo ir antrojo aukšto sumontuota monolitinė perdanga taip pat nudažyta baltai. Balta spalva pabrėžė kitų, interjere panaudotų, medžiagų išskirtinumą. Taip pat sukūrė gražią skirtingų elementų darną“, – pasakoja architektė.

Paklausta apie ekologiją Laura Malcaitė neslepia, kad tikslas nebuvo sąmoningai rinktis ekologiją tik dėl pačio pasirinkimo. Juoba kas yra ekologiška labai jau diskutuotina tema. Vis dėlto, visos šiame interjere panaudotos medžiagos yra natūralios – draugiškos žmogui.

Tai buvo įdomus projektas, kurį lydėjo pozityvios emocijos nuo pirmojo susitikimo su užsakovu iki atsisveikinimo, įdavus raktus.

Projekto architektai: Laura Malcaitė, Dmitrij Kudin. Asistentė: Karolina Jašinskaitė. Architektų studija – „Inblum architects“.

Fotografai: Darius PetrulaitisNorbert Tukaj


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų