Kai reikia papildomos erdvės augančiai šeimai

2018 m. liepos 24 d.

Admin.

Kai reikia papildomos erdvės greitai augančiai šeimai, dažniausiai naudojamos modulinės konstrukcijos. Tačiau ir jos turi būti taip integruotos, kad kartu su esamomis erdvėmis sudarytų vientisą erdvę. Tokį projektą ką tik baigė Australijoje įsikūrusi architektų bendrovė „Modscape“.

Tai modulinis namas, kuriame gyvenančiai šeimai reikėjo daugiau erdvės ir jos reikėjo ypač greitai. Namui padidinti panaudota plakiruota tvari eukalipto mediena (Blackbutt). Ji naudota ne tik konstrukcijoms, bet ir kaip pagrindinis dekoro elementas. Pro siaurų lentelių tarpus prasiskverbia saulės šviesa ir apšviečia laiptinę, sujungiančią senąją ir naująją, modulinę, namo dalis, taip pat suteikia šešėlio ir papildomo privatumo.

Lankytojo, įėjusio pro pagrindinį įėjimą į namo laiptinę, akis patraukia apskritas stoglangis, pro kurį šviesa krenta ant laiptų ir apšviečia erdvų koridorių. Architektai sėkmingai skirtingoms zonoms atskirti panaudojo šviesą. O ąžuolinės grindys suteikė vientisumo. Prieš pat įėjimą atsiduriama namų širdyje – milžiniškoje virtuvėje. Ji suprojektuota ne tik maisto gamybai, bet ir kaip visos šeimos laisvalaikio erdvė.

Architektai juokauja, kad name kosmoso herojais tapo dideli langai (nuo grindų iki lubų), o pro langus atsiveria vaizdas į gražiai įrengtą sodą. Išorės ir vidaus erdves skiria tik plonos į šonus stumdomos durys. Rezultatas – šviesi, jauki, fantastiško išorinio vaizdo apsupta gyvenamoji erdvė.

Pagrindinis „Modscape“ sukurtas išskirtinumas – lenkta fasado mediena, paslepianti laiptinę. Šį sprendimą lėmė praktinės priežastys – suteikiamas papildomas šešėlis nuo saulės, privatumas ir užtikrinama maksimali natūrali dienos šviesa.

Antrame aukšte įkurta jauki terasa, iš kurios taip pat atsiveria vaizdas į puoselėjamą kiemelį.

Moduliniame name yra nemažai aktyvių ir pasyvių sistemų: saulės kolektoriai, lietaus vandens talpykla, energiją taupantis apšvietimas, ciklinis šildymas, dujinis židinys.

Statybos darbai truko vos keturias savaites, klientai juose gyveno beveik visą laiką. Kelias dienas buvo išvykę, kol vyko griovimo darbai. Moduliai sumontuoti vos per vieną dieną.

Temos:

https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/03/download-2-1.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!