Kaip Anglijoje verslas kovoja su nelygybe?


Statybos sektoriuje dirba daugiau nei 2,3 mln. žmonių. Du milijonai iš jų yra vyrai, likusius 295 000 sudaro moterys. Remiantis Britų nacionalinės statistikos tarnybos prognozėmis, paskelbtomis 2018 m. gegužę, statybose dirba tik 36 000 daugiau moterų, nei prieš 20 metų. Tačiau per tą patį laikotarpį šiame sektoriuje dirbančių vyrų skaičius išaugo 324 000. Ir šias žirkles iliustruoja 2018 metų statistika, kai jau daugiau nei dešimtmetį nelygių galimybių problema gvildenama įvairiose organizacijose.

Pramonėje darbuotojų moterų dalis yra beveik 12 proc. Aukštesnėse pareigose moterys užima dar mažesnį skaičių. Neįsivaizduojama kodėl pramonėje yra lyčių pusiausvyros disbalansas?

Dar sudėtingiau viskas atrodo, įvertinus, kad net ir aukščiausius postus, statybos industrijoje, užimančios moterys uždirba beveik trečdaliu mažiau (Didžiojoje Britanijoje). Ir tai yra didžiausias atotrūkis, lyginant su kitais sektoriais.

Šiemet Didžiojoje Britanijoje buvo apklausta 500 statybos sektoriui priklausančių bendrovių. Beveik pusėje jų (49 proc.) niekada nėra dirbusios moterys.

Iš apklaustų 5500 specialistų (moterų) net 48 proc. moterų pripažino, kad darbe patyrė ar periodiškai patiria diskriminaciją. Trys ketvirtadaliai visų darbuotojų teigė, kad jie nežinojo apie iniciatyvas, kuriomis remiamos moterys, taip pat nežinojo sunkumų, su kuriais susiduria moterys.

Tyrimo autoriai sakė, kad paprastai vyriškos veiklos išskirtinumas yra tai, dėl ko moterims labai sunku jaustis laukiamai ar priimtai.

Pokyčius gali inicijuoti tinkama rinkodara

Manoma, kad problemą galėtų išspręsti moterų vaidmenų teigiamų pavyzdžių kūrimas.

Remiantis „Microsoft” šiais metais atlikto tyrimo duomenimis, merginų, suinteresuotų STEM (technologijų, gamtos mokslų, informatikos, technologijų ir matematikos stiprinimo) temomis, skaičius beveik padvigubėjo. Šis augimas siejamas su rinkodara. Statybos sektoriuje vykstantys procesai turi būti labiau matomi. Reikia pakeisti vaikų požiūrį į pramonę.

Viena didžiausių Didžiosios Britanijos statybos sektoriaus „Amey” įmonė taip pat ėmėsi priemonių šioms žirklėms mažinti. Jie paskelbė moterų ir vyrų darbo užmokesčio skirtumų rezultatus. Bendrovės vadovė vadovauja įmonės įvairovės programai, kurią sudaro moterų darbuotojų palaikymas.

Programos tikslas – didinti moterų, dirbančių šioje įmonėje, skaičių. Per pastaruosius metus „Amey” moterų skaičius padidėjo 50 procentų.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų