Kaip atnaujinti namus su minimaliomis investicijomis

2020 m. gegužės 22 d.

Šį kartą nerekomenduosime atnaujinti užuolaidų ar staltiesių. Galite su minimaliomis investicijomis atnaujinti savo būstą patys, nesamdydami meistrų ir nepirkdami naujų elektrinių įrankių. Neliks jokios priežasties savo kodėl savo atsibodusio kambario nepavertus jaukia namų oaze.

 Pakeiskite apšvietimą

Interjero dizainerio Rose Uniacke namų pagrindiniame miegamajame balti marškiniai atsispindi XVII amžiaus šiaurės Europoje pagamintame veidrodyje, o viską apšviečia XIX amžiaus prancūziškas šviestuvas.

Jeigu įsigyti naujo šviestuvo nenorite, pakeiskite apšvietimą.

Svarbiausia atminti, kad daug mažų apšvietimo šaltinių yra geriau už vieną ryškų. Jau šiek tiek apibūdintuose dizainerio iš Londono namuose, svetainėje, yra septyni skirtingi šviesos šaltiniai, ne didesnis kaip 25 vatai. Jie išdėliotos pagal funkciją: ryškesnė šviesa skaitymo vietoje, akių lygyje, pagrindinis šviestuvas erdvės centre, bei skulptūriniai šviestuvai, kurie apšviečia daiktus iš apačios ar šono ir sukuria žaidžiančių šešėlių efektą.

Pasak interjero dizainerio, projektuojant apšvietimą namuose reiktų pirmenybę skirti švelniam ir šiltam apšvietimui, kuris ramins ir padės atgauti jėgas.

Pakeiskite sienų spalvą

Jeigu atnaujinti visų buto sienų spalvą, nesiryžtate, perdažykite vos vieną buto sieną. Pasirinkite tamsesnę spalvą, nes šiltesni ir tamsesni tonai erdvei suteikia intymumo. Atitinkamai šviesesnės, vėsesnės spalvos pavers kambarį erdvesniu. Jeigu nenorite dažais sienos dengti daugiau nei vieną kartą, nekeiskite spalvos drastiškai.

Net jeigu pasirinksite sieną perdažyti ta pačia, tik intensyvesne, spalva – nenusivilsite, – rašo „The New York Times“ dizaineriai.

Sukurkite augalų sieną

Net jeigu neturite laiko ir nemėgstate prižiūrėti augalų, įsigykite kelis daug priežiūros nereikalaujančius augalus ir išdėliokite kambaryje. Gausis gal ne augalų siena, bet augalų kampas, tai tikrai.

Augalams vietą pasirinkite atsižvelgdami į jų šviesos poreikį. Tiesioginių spindulių nebijo augalai turintys sidabriškus, melsvai ar pilkšvai žalius lapus. Šviesiamėgiai yra storalapiai, kaktusai, oleandrai, laurai, brugmansijos ir kt.

Beje, apšvietimą galite reguliuoti ne tik su natūralia šviesa.

Apšvietimas labai reikšmingas augalo išraiškingumui. Kryptinga šviesa – šviestuvai įtaisyti virš augalų. Dėl jų išryškėja augalų detalės, o augalų grupės suungiamos į vieną visumą. Apšvietimas iš apačios – lempos įtaisytos ant grindų prieš augalą. Pasirinkus šį apšvietimo būdą, visi augalo lapai apšviečiami iš apačios ir sukuriami įspūdingi šešėliai.

Pertvarkykite knygų lentyną

Knygų yra visuose namuose. Jas mėgstame dovanoti vieni kitiems, pirkti, skolintis ir skolinti. Knyga – lyg magiškas ryšys, jungiantis bendruomenės. Neveltui, skaitmeninio amžiaus saulėtekyje, ypač populiarėja knygų klubai.

Deja, pas daugelį knygos keliauja nuo darbo stalo prie naktinio staliuko, nuolat kursuoja maršrutu nuo televizoriaus iki šviestuvo prie lovos. Net ir pas tuos, kurie knygas surikiuoja į eilutę, lentyna atrodo, lyg ką tik po atominio sprogimo. Yra keli dalykai, kuriuos jūs galite padaryti. Pirmiausiai nuneškite į biblioteką knygas, kurių, greičiausiai, jau nenaudosite. Vėliau atnaujinkite tas kurias skaitėte ir skaitysite dar daug kartų.

Dažniausiai jas paženklina nukritęs kavos puodelis, įplyšęs puslapis ar nutrintas viršelis. O tada atsiranda erdvė jūsų kūrybai. Vieni skirsto knygas pagal abėcėlę, kiti pagal žanrus, kiti pagal knygų aukštį ir plotį. Tačiau dizaineriai pataria įsigyti kelis knygų dėklus. Galbūt tokia lentyna atrodys kaip pavyzdinio buto vizualizacijoje, tačiau taip patogiai visada rasite tai ko reikia, o knygų lentyna taps vizualiai estetiška, puošianti kambarį, ne atvirkščiai. Juk toks tikslas ir yra.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/06/GROHE_AllureB3D-Atrio_340x430px_Structum_2.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!