Kaip Heningas Larsenas prailgino vasarą Toronte?

2018 m. rugsėjo 26 d.

Agnė.

Kol vieni kovoja su klimato kaita, kiti suprojektuoja vasarą. Heningo Larseno (Henning Larsen Architects„) komanda Toronte suprojektavo pastatų, šildančių lauko erdvę, kompleksą. Rezultatas – nuo šiol Toronte vasara truks dviem mėnesiais ilgiau.  

Pasak architektų, Toronto miesto taryba norėjo sukurti naują savivaldybės ir viso miesto įvaizdį. Didžiausias Kanados miestas norėjo priartinti miestą ir piliečius oficialioje, tačiau artimoje aplinkoje. Todėl architektai sukūrė lankstų, įvairių erdvių ir pastatų mišinį, skirtą prailginti vasarą.

Etobicoke civic centre“ atsirado kaip alternatyva, vietoj vieno miesto rotušės pastato ir standartinės rotušės aikštės.  

Norėdami paskatinti bendruomenės ir savivaldybės darbuotojų bendradarbiavimą, sukūrėme dizainą, atliepiantį visų poreikius. Apart piliečių paslaugų centro, čia yra dienos centras, biblioteka. Mes atlikome išsamius vietinio mikroklimato tyrimus, siekdami optimizuoti įvairių lauko erdvių projektus. Kanados klimatas kartais yra sudėtingas ir šiurkštus. Turėdami išsamius klimato tyrimus, prailginome lauko sezoną iki šešių savaičių”, – pasakoja architektai.  

Atlikti tyrimai parodė, kad lauko temperatūra Toronte yra 60 proc. per žema natūraliam ir komfortiškam pėsčiųjų aktyvumui. Siekiant jį padidinti, teko sušildyti lauko erdves.  

Aplink centrinę aikštę pastatyti pastatai yra skirtingų aukščių, o juos papildo viešos stogo terasos. Erdvių gausa ir skirtingos ribos yra pritaikytos įvairiems renginiams. Čia galės vykti koncertai, festivaliai, lauko kino teatras. Pastatų proporcijos buvo optimizuotos, kad lauko temperatūrą būtų galima reguliuoti nuo šešių iki aštuonių laipsnių celcijaus. 

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/04/PAROC_ULTRA_2020_Structum_340x430.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!