Kaip keitėsi mūsų namai praeitą amžių?

2020 m. gegužės 12 d.

Nauja knyga „Namai: nepaprastas gyvenimas“ apibūdina mūsų skonio, stiliaus ir mąstymo apie buitį pokyčius per gyvenamųjų namų transformacijas. Knygoje pristatomi namai nuo paslėptų Švedijos miškuose iki „įklijuotų“ Kalifornijos dykumų panoramose. Pas tinkamą architektą, nieko nėra neįmanoma.

Grahamo namas, Kanada

Žymus Kanados architektas Arthuras Eriksonas, kartu su ilgamečiu bendradarbiu Geoffrey Massey, suprojektavo šį vakarinės pakrantės modernizmo pavyzdį, Vakarų Vankuveryje.

Namas ant uolos buvo baigtas 1963 metais. Su horizontalių sijų ir stiklo, apimančio pagrindines gyvenamąsias zonas, daugiaaukšte konstrukcija. Ji nusileidžia šlaitu keturiais lygiais nuo automobilių stovėjimo aikštelės ir tęsiasi iki pat stogo terasos, iš kurios atsiveria puiki panorama.  Nepaisant puikios reputacijos, namas buvo nugriautas 2007 metais.

„Desert House“, JAV

1999-ieji – praėjo lygiai dešimt metų po tai, kai rašytojos ir architekto pora nusipirko sklypą Palm Springso prieglobstyje. Tiek laiko pora projektavo savo svajonių namą.

„Kai esi savo klientas, gali būti toks reiklus, koks tau patinka. Ir jūs žinote, kaip viskas bus sunku, ypač kai tai atrodo paprasta“, – sakė pora.

Rezultatas – puikus, kiek gali būti puikus plieninis stogas, kuris uždengia du kiemus ir 2,4 m betoninės horizontalių blokų sienos. Pro didelius vitrininius langus atsiveria puikus vaizdas į mėlyną dangų ir Jacinto kalnus. Viskas nusidažo paslaptingu saulėlydžio atspalviu.

„Edgeland House“, JAV

Šis namas buvo pastatytas kaip moderni indėnų namų interpretacija – ant durpių. Sprendimas leidžia žiemą namą išlaikyti šiltą, o vasarą – vėsų.

2012 metais baigtas statinys yra lyg izoliuotas iš gatvės pusės. Name atsisakyta ir visų prieškambarių, todėl sujungti miegamieji su gyvenamaisiais kambariais skatina namo gyventojus kuo daugiau laiko praleisti kartu.

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!