Kaip Los Andžele istorinis angaras virto jaukiu „Google“ biuru?

2018 m. lapkričio 14 d.

Agnė.

Architektų biuras ZGF baigė naują didžiausios planetoje internetinės kompanijos „Google“ biurą. 41 806,37 kvadratinių metrų seno angaro viduje buvo pastatytos septynios istorinės 750 metrų ilgio medinės struktūros. Tačiau įdomiausia čia erdvės struktūra. Padaryta viskas, kad darbuotojai jaustųsi kaip jaukiame prekybos centre.

Projekto idėjos autoriai atskleidžia, kad kurdami šio biuro erdves norėjo pakeisti nusistovėjusį požiūrį į darbo vietas.

Istorinį angarą 1943 metais pastatė Hovarkas Hughesas. Angaras buvo skirtas HERCULES IV lėktuvą, dar vadinamą „Eglės žąsimi“. Šiemet antram gyvenimui prikeltą angarą sudaro darbo vietos, susitikimų, maitinimo paslaugoms, renginiams skirtos patalpos. Čia dirbantys darbuotojai gali bet kada prisėsti atsigerti kavos, paskaityti knygą, palaistyti gėles ir augalus, pasnausti….

Iš išorės niekuo neišsiskiriančiame juodo fasado angare įkomponuota centrinė ašis dalina erdvę į skirtingas struktūras. Darbo vietos strategiškai užima centrinę dalį. Čia pat bendradarbiavimo ir kavinių patalpos. Pakėlus grindų plokščių perimetrą buvo sudarytos rampos.  

Angaras padalintas į keturis aukštus. Rampos skirtinguose aukštuose yra nesulygiuotos. Todėl atviri, milžiniški langai leidžia dienos natūraliai šviesai apšviesti visą erdvę.

Projektas platus ir originalus dėl medinio rėmo atkūrimo.  Visą struktūrą jungia medinės sijos. Beje, medinėmis plokštėmis padengtos ir sienos. Žemės spalvas atsveria tik centrinėje erdvės dalyje iškilusi meninė instaliacija.

Visi baldai pagaminti pagal individualų užsakymą, į juos integruojant meno instaliacijas. Ore sklendžia vardai KITE, ZEPHYR ir k.t.. Kaip architektai sako, tai šiuolaikinis požiūris į praeities eros stilių.

Statytojai džiaugiasi, kad visa naujoji architektūra su keliolika metrų siekiančiais laiptais ir rampomis buvo pastatyta per abi atviras angaro puses.  Taigi, visa statybininkų komanda dirbo apribotoje, mažoje erdvėje.

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!