Kaip montuojant langus išvengti šalčio tiltų

2017 m. lapkričio 28 d.

Giedrė Linden.

Svarbiausia renovuojant daugiabučius namus – mažinti šilumos praradimą. Gana daug jos prarandama langų montavimo vietose prie rėmo. Klaidingai sumontavus langą, gali susidaryti šalčio tiltas, dėl jo atsiranda drėgmė ir sienoje prie lango rėmo gali pradėti veistis pelėsis.

Kad taip nenutiktų ir pastatai atitiktų A klasės energinį efektyvumą, hermetikų, klijų ir montavimo putų gamintojo SOUDAL specialistai rekomenduoja renovacijos metu langus „iškišti“ į fasado išorę, t. y. montuoti ne į mūrą, bet į apšiltinimo sluoksnį. Taip galima užtikrinti visų jungčių sandarumą ir sumažinti šilumos nuostolius per lango rėmo jungties su angokraščiu vietą.

Keleto lango įrengimo variantų palyginimas

Montuojant langus išorinėje pastato dalyje, sudėtingiau juos saugiai ir patvariai tvirtinti. Todėl svarbu parinkti tam tinkamas gembes. Jų tipas priklauso nuo lango, prie kurio gembės bus tvirtinamos, sienos, kurioje bus atliekami montavimo darbai, langų atramos taško ir sienos paviršiaus atstumo. Dažniausiai naudojamos plokščios ir kampinės gembės.

Sumontavus langus, reikia parinkti tinkamą jų sandarinimo būdą. Ieškantiesiems paties geriausio langų sandarumo, ilgalaikiškumo ir puikios garso izoliacijos sprendimo SOUDAL siūlo daugiasluoksnio šiltojo montavimo sistemą „Soudal Window System“, atitinkančią net ir labai griežtus energinius reikalavimus.

Ne mažiau svarbus ir šiltinimas aplink stiklo paketą. Vis dar nėra deramai išspręsta varčios tarp stiklo paketo ir rėmo problema, kur tarpas siekia 3–17 mm. Nepanaudojus konkrečių medžiagų šiame tarpe lieka tuštuma.

Siekdami užtikrinti lango sandarumą, gamintojai stiklo paketus klijuoja į varčią arba sandarina silikonais bei poliuretano hermetikais. Tai neblogai užtikrina sandarumą, bet toks procesas brangiai kainuoja ir jam prireikia daug laiko. Be to, vėliau gali būti sudėtinga pakeisti pažeistą stiklo paketą.

SOUDAL šiai problemai spręsti sukūrė „Soudatherm SFI 600P“. Tai struktūrinė lango rėmo izoliacija poliuretano pagrindu, skirta ekonomiškai stiklo paketui hermetizuoti ir suklijuoti su varčios rėmu, suteikianti jam mechaninio stabilumo, didinanti sandarumą ir energijos efektyvumą, gerinanti komfortą bei garso izoliaciją.

Hermetikas, sujungus stiklo paketą ir profilį, gerina lango rėmo mechaninį stabilumą ir nedidina lango svorio, o tai ypač aktualu esant langams su trigubais stiklais. Jis naudojamas greitai ir efektyviai, turi puikių izoliacinių savybių, gerai limpa prie stiklo paketo ir lango profilio.Sumontavus langus atliekami šiltinimo darbai iš išorės ir prie angokraščio pastato viduje. Klijai poliuretano pagrindu – SOUDAL klijai „Soudabond Easy“ pritaikyti klijuoti kiek poliuretano, polistireno ar akmens vatos šiltinimo medžiagas.

Temos:

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/04/PAROC_ULTRA_2020_Structum_340x430.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!