Kokią virtuvę pasirinkti?

2019 m. rugsėjo 8 d.

Viena iš praktiškiausių ir funkcionaliausių bet kokio gyvenamojo projekto erdvių yra virtuvė. Virtuvės paviršiuose integruojama daug įrangos. Tad jie turi būti higieniški, estetiški ir prisitaikantys prie kiekvienos šeimos dinamikos.

Granitas

Granitas yra natūralus akmuo, turintis unikalią tekstūrą ir spalvas. Kadangi jis yra gana atsparus karščiui, dažnai laikomas pačiu tinkamiausiu pasirinkimu virtuvėms ir vonios kambariams. Tiekėjai dažnai pabrėžia, kad granitiniai stalviršiai yra atsparūs smūgiams, juos lengva prižiūrėti. Dažniausiai jų kainos ir kokybės santykis yra vienas geriausių.

Vis dėlto, ja žavėtis reiktų atsargiai. Granitas visiškai neatsparus rūgštiniam maistui. Ar norime atsisakyti acto arba citrinų sulčių savo virtuvėje?

Marmuras

Tai amžina medžiaga, kuri ir šiemet buvo pristatoma kaip moderniausių interjerų žvaigždė. Argi galėtų būti kitaip? Juk marmuras elegantiška ir impozantiška medžiaga. Tai neabejotinai lengviausiai prižiūrima, atspari karščiui ir ilgaamžė. Šis saugus ir patikimas sprendimas kainuos nemažai. Dar vienas trūkumėlis, kad marmurą dažniausiai uždengia antibakterine derva. Tai reiškia, kad marmuras nėra jau toks nekaltas pasirinkimas ekologijos atžvilgiu, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Dirbtinis akmuo

Dirbtinis akmuo Lietuvoje nėra labai populiarus. Jį gamina iš susmulkintų natūralių medžiagų, tokių kaip marmuras ar kvarcas, kurie yra sumaišomi su konkrečia derva. Dirbtinis akmuo gali būti pačių įvairiausių spalvų ir apdailos variantų.

Tačiau tenka pripažinti, kad pasirinkus šią medžiagą atsiranda pavojus gauti nekokybišką produktą. Projektuose pasirinkus dirbti su šia medžiagą, reiktų įsitikinti tiekėjų reputacija ir įmonės istorija. Be to, informuoti klientus dėl medžiagos neatsparumo karščiui.

Porceliano plytelės

Porceliano plytelių stalviršiai yra tendencija ir į TOP įlipo tam, kad čia liktų šimtmečiams. Porcelianas įnoringa ir brangi medžiaga, tačiau ilgaamžė ir nepralaidi, atspari cheminiam dilimui, lengvai valoma.

Porcelianas, be jokios abejonės, yra viena iš medžiagų, siūlančių daugiausiai apdailos variantų. Galima kurti unikalius derinius.

Tai taip pat vienintelis variantas, kuriuo galima manipuliuoti.  Jis panašus į kitas medžiagas, tokias kaip marmuras, medis ar betonas.

Nerūdijantis plienas

Ypač populiari medžiaga, kuri suteikia visą pluoštą galimybių. Nerūdijantis plienas yra  nepralaidus. Tai yra viena iš geriausių medžiagų, naudojamų pramoninėse virtuvėse, dėl atsparumo karščiui ir bakterijoms. Tikiu, kad ji būtų populiari ir gyvenamųjų namų virtuvėse, jei ne  didelės gamybos sąnaudos ir lengvai subraižomas paviršius.

Betonas

Betonas, kaip ir marmuras, amžinai šiuolaikiška, ilgaamžė ir santykinai nebrangi medžiaga. Ji suteikia visišką laisvę apdailai. Tiesa, norint išvengti pralaidumo, reikia naudoti specialius produktus. Betonas porėtas, todėl neatsparus dėmėms. Taigi ir nehigieniškas. Dirbant su maistu, rekomenduojama ant betono tiesti stiklo ar natūralaus akmens paviršius.

Mediena

Viena iš universaliausių medžiagų, skirtų komponuoti įvairias aplinkas, nuo kaimiškos iki šiuolaikinės. Mediena suteikia šilumos ir yra labai praktiška. Statyboje dažniausiai naudojami ąžuolai, riešutmedžiai. Taip pat mediena pasižymi menku atsparumu karščiui ar smūgiams, aštriems daiktams. Dėl sąlyčio su vandeniu, turi būti specialiai inpregnuojama.

Stiklas

Pagaminta iš grūdinto stiklo, medžiaga gali būti saugi, atibakterinė. Brangiausia virtuvė Lietuvoje taip pat yra iš stiklo. Nenuostabu, juk tai ekologiška medžiaga. Galima rinktis skaidrų, tekstūruotą ir spalvotą stiklą. Stiklinius paviršius nėra sunku prižiūrėti ir juos lengva integruoti į kitas medžiagas bei įvairius dizainus. Tačiau pasirinkus stiklą, rizikuojame išauginti projekto sąmatą keliolika kartų. Ir ne visiems žmonėms stiklas suteikia taip trokštamo jaukumo namuose.

Steatitas

Steatitas yra natūralus akmuo, dar žinomas kaip muilo akmuo (mineralas, talko atmaina). Dažniausiai naudojamas klinikose ir laboratorijose, nes jis yra labai atsparus rūgštiniams produktams. Tai vienas iš ilgalaikių variantų. Turi mažesnį atsparumą karščiui nei kiti natūralūs akmenys, tokie kaip granitas. Reikia nuolatinės priežiūros, įskaitant tepimą ir poliravimą.Ir jeigu nuoširdžiai neįsivaizduoju tokios medžiagos namuose. Jeigu kas nors esate projektuose panaudoję steatitą, kviečiame pasidalinti su redakcija STRUCTUM projekto nuotraukomis.

www.archdaily.com nuotr. ir informacija

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!