KAIP STATYBŲ AIKŠTELĘ KEIČIA PAPILDYTOJI REALYBĖ?


Virtualioji, papildytoji ir maišytoji realybės taip greitai tobulėja, kad iš žaidimų ir pramogų industrijų, kur buvo geriausiai žinomos, jos persikėlė ir į tokias sritis, kaip statyba, architektūra bei išmaniųjų miestų planavimas.

Žadama, kad iki 2023 m. dėl didėjančio išmaniųjų įrenginių naudojimo papildytosios realybės rinka augs sparčiausiai.

Vos pradėta taikyti statybų sektoriuje papildytoji realybė spėjo jį gerokai pakeisti, suteikdama naudos visai komandai: inžinieriams, dizaineriams, architektams, projektų vadovams, medžiagų ir paslaugų teikėjams ir, žinoma, klientams. Tai keičia visų statybų sektoriaus dalyvių įpročius ir tampa svarbia statybų proceso dalimi.

NEPAMAINOMA PAGALBA ARCHITEKTAMS

Kitaip nei virtualioji realybė, kuri sukuria visiškai nepriklausomą nuo realaus pasaulį, papildytoji realybė tikram mūsų pasauliui suteikia virtualių elementų. Dėl to atsiranda galimybių sujungti virtualųjį architektūrinį modelį su realiu statomu objektu, taip padidinant darbo našumą ir tikslumą, sumažinant klaidų tikimybę, sutaupant laiko, pinigų ir išteklių.

Papildytąja realybe galima naudotis tiek analizuojant brėžinius, tiek statybų aikštelėje, tiek projekto interneto puslapyje.

Architektams papildytosios realybės technologijos padeda kurti, valdyti bei virtualiai patikrinti, kaip atrodys jų kuriamas projektas ateityje. Taip pat tai leidžia sukurti įtraukiančias vizualizacijas, kuriomis galima kūrybiškiau bei paprasčiau parodyti miestų planuotojams, kaip projektai atrodys tikrovėje ir įsilies į esamą urbanistinę erdvę. Tai pagreitina sprendimų priėmimą, nesvarbu, kas būtų vystoma: naujas transporto mazgas ar daugiabučių gyvenamųjų namų rajonas.

MAŽIAU KLAIDŲ, DAUGIAU AIŠKUMO

Statybų aikštelė dažnai būna chaotiška, triukšminga ir purvina vieta. Nors statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijos suderina daug tarpusavyje nesuderinamų dalykų ir leidžia išvengti nemalonių siurprizų statybų metu, dažnai vis tiek atsiranda abejonių, todėl klaidos vis dėlto įvyksta. O kiekvienos klaidos taisymas kainuoja laiko ir pinigų.

Tačiau susiejus BIM su papildytosios realybės programomis galima palyginti realią darbų situaciją su planais ir statybų metu peržiūrinėti 3D BIM modelius. Užtenka nukreipti išmaniojo įrenginio kamerą į objektą ir programėlė, atpažinusi dizainą, ekrane parodys projekto vizualizaciją. Taigi stovint statybų aikštelėje galima aiškiai matyti, kur iškils dar neegzistuojančios sienos ar atsiras kiti numatyti objektai. Tai padeda susidaryti tikslesnį vaizdą ir to, kas bus statoma, ir visų medžiagų bei instaliacijų sluoksnių, kuriuos kartais būna sunku suprasti vien tik iš brėžinių. Galimybė taikant papildytąją realybę matyti kiaurai sienas ir aiškiai suprasti, kur kas yra, ne tik palengvina statybų procesą, sumažina klaidų tikimybę, bet ir padeda lengviau suvokti sudėtingų statinių formas, išvengti galimų klaidų ir be reikalo nedidinti statybos išlaidų.

PADEDA PAMATUOTI

Papildytoji realybė naudinga ir atliekant įvairius matavimus. Jos programėlės veikia kaip skaitmeninės liniuotės: matuoja atstumus realioje erdvėje, įjungus išmaniojo telefono kamerą. Dar sudėtingesni matavimai gali būti atliekami ir užsidėjus specialius papildytosios realybės akinius.

Interjero dizaineriams papildytosios realybės programos leidžia įkelti ir užtempti trimates virtualias baldų bei buitinės technikos versijas tiesiai į projektą ir pamatyti, kaip jos derės. Tą patį gali padaryti ir savo namų erdvę įsirengiantys paprasti vartotojai.

SVARBI IR PLANUOJANT IŠMANIUOSIUS MIESTUS

Papildytoji realybė svarbi ir planuojant bei statant išmaniuosius miestus. Juk juose surenkama gausybė duomenų, kuriuos papildytoji realybė padaro matomus.

Be to, papildytoji realybė gali būti panaudota ir kitose srityse. Ji pravarti analizuojat jau baigtą modelį ir po jį vaikštant virtualiai. Taip pat ji gali būti panaudota, peržiūrint tolesnes projekto galimybes ir aiškinantis, kokie pakeitimai gali būti būtini, arba parenkant medžiagas.

Taigi specialiomis programomis papildytąją realybę sujungus su kitais įrankiais palengvėja statomų projektų valdymas ir užtikrinamas nepertraukiamas informacijos perdavimas visų stadijų metu: projekto kūrimo, įgyvendinimo bei eksploatacijos.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų