Kalifornijoje atidarytas naujas verslo parkas

2020 m. sausio 31 d.

Po ilgai trukusios renovacijos San Ramone, Kalifornijoje, duris atvėrė „Bishop Ranch“ verslo parkas.Tai didelis pastatų kompleksas, pastatytas dar 1984 metais. Visą kompleksą dengia varinis stogas. Visas parkas užima 100 arų žemės ir jame telpa 8000 darbuotojų. 

Parko konstrukcija originali, tačiau dėl nesuderintų metalų atsirado stogo pratekėjimo problema. Siekiant išspręsti šią problemą buvo pradėtas renovacijos projektas.

Teritorijos širdis – pastatas su apžvalgine stogo aikštele. Žaliuojanti erdvė įkurdinta ant metalinių vario stogo plokščių. Pagrindinė koncepcija buvo išlaikyta kai kurias plokštes pakeičiant „Morin“ gaminiais. Užsakovai pageidavo tvarių sprendimų ir energijos vartojimo efektyvumo. Todėl architektai nusprendė originalią varinę stogo dangą (ar jos dalis) perdirbti. Pakeistos naujos dalys taip pat galės būti perdribtos (spėjama, kad toks poreikis atsiras kitą šimtmetį).

Varinis stogas  atsparus ekstremalių sąlygų poveikiui, jam nereikia priežiūros visą naudojimo laikotarpį (apie 150 metų). Išskirtinė vario spalva garantuoja, kad statinys bus puikios estetinės išvaizdos ir išsiskirs iš aplinkos. Tačiau tai yra visiškai neįprasta žaliųjų stogų eroje. Tad architektai varinį, saulėje blizgantį stogą „apjuosė“ žaliųjų stogų ratu.

Šis sprendimas buvo priimtas, kaip patys architektai spaudai sakė, nes žalieji stogai, sienos ir vertikalūs sodai gausiuose miestuose atstoja želdynus, erdves poilsiui ir padeda sumažinti šiltnamio salos efektą. Tyrimai rodo, kad žali stogai ir sienos gali sumažinti miesto temperatūrą 1–2 laipsniais šilumos. Be to jie tampa puikia estetine priešprieša ryškiai saulė atspindinčiam metalui.

„Nuostabūs stogai ir sienos taip pat naudingi pastatų interjerui. Tinkamai suprojektuotas ir prižiūrimas žalias stogas gali sumažinti pastato vidaus temperatūrą iki 1 laipsnio ir kompensuoti šildymo ir vėsinimo išlaidas. Žalios sienos ne tik yra protingas ekonominis pasirinkimas, bet ir suteikia didelę psichologinę vertę miestiečiams. Buvimas vizualiai arba fiziškai arti žaliųjų plotų daro raminančią įtaką daugeliui žmonių‘, – rašoma bendrovės „Morin“ pranešime.

Žali stogai taip pat sugeria lietaus vandenį ir sukuria labai reikalingas buveines mieste gyvenantiems gyvūnams. Žaliavų stogai liudija šimtmečius kaip būdą išlaikyti pastatus šiltus žiemą ir vėsius vasarą.

Architektų nuotr.

Temos:

statyba
https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/05/340x430_pentacolor.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!