Karo pabėgėlius siūlo apgyvendinti Raseiniuose: pateiktas modulinių namų kvartalo projektas

2022 m. liepos 25 d.

Structum.lt.

portalas@structum.lt

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos studentė Paulina Mitkevičiūtė vadovaujama lektorių STRUCTUM organizuojamame konkurse  „Išmanusis miestas 8“ iš pateiktų teritorijų pasirinko Raseinių teritorijos Kavaltrakio kvartalą. Miesto plėtrai perspektyvioje teritorijoje nuspręsta suprojektuoti modulinius namus skirtus pabėgeliams iš Ukrainos bei numatyti kvartalo infrastruktūrą.

 

Dėl susiklosčiusios pasaulyje vysktančios padėties – karo, gimė idėja suprojektuoti modulinius namukus Ukrainiečių karo pabėgėlių šeimoms. Teritorija yra Raseinių pietinėje miesto dalyje, tarp numatomo Stoties g. pratęsimo, Žvyrino ir Jurbarko gatvių. Iš pietų pusės teritorija ribojasi su elektros perdavimo linijomis. Bendras teritorijos plotas apie 36,0 ha.

Ukrainos karo pabėgeliams Paulina Mitkevičiūtė suprojektavo pagrindinį modulinį namuką, kurį jungiant tarpusavyje galima praplėsti erdvę, taip pat dėl pakankamai mažos modulinių namų erdvės buvo suprojektuotas bendruomenės centras, kuriame atvykę žmonės iš Ukrainos gali praleisti laisvalaikį, gaminti maistą, žiūrėti filmus, mokytis bei tęsti savo tradicijas.

 

Sklypo siūloma situacijos schema

Išmanusis miestas konkursas-raseiniai sklypo schemos

Modulinių namų išdėstymas (kairėje) ir  idėjinis eskizas (dėšinėje)

 

Projekto idėja

„Nuo senų laikų bitės yra laikomos vienos darbščiausių ir vieningiausių vabzdžių. Kadangi pasaulyje vyksta siaubingi dalykai, ukrainiečių tauta parodė visam pasauliui kokie jie yra stiprūs bei vieningi, tad mano tikslas yra įrengti modulinius namus, kurie tarsi bičių avilys sujungtų vieningą, didelę bendruomenę, kurioje gyventojai jaustųsi kaip namuose – dalintųsi darbais, pomėgiais, tęstų savo tradicijas bei atsivežtų savo kultūros“, – teigia projekto autorė Paulina Mitkevičiūtė.

Buvo suprojektuotas vienas pagrindinis modulinis namukas, kurį jungiant tarpusavyje galima išgauti daugiau erdvės bei talpinti didesnius žmonių kiekius. Atsižvelgiant į tai, jog gyvenamieji namukai neturi tiek daug erdvės, buvo suprojektuotas bendruomenės centras, kuriame kvartale gyvenantys žmonės galėtų leisti laisvalaikį kartu.

Konstrukcija susidaro iš daugiasluoksnių plokščių, kurių pagrindą sudaro medinis karkasas, iš išorinės ir vidinės pusės apkaltas OSB plokštėmis. Vidinė dalis užpildyta akmens vata, tai leidžia pasiekti reikiamą šiluminę varžą. Namai pastatyti pagal šias technologijas yra ekologiški ir turi aukštas šilumos ir energijos taupymo charakteristikas bei yra skirti pastoviam gyvenimui.

 

Išmanusis miestas konkursas-raseiniai moduliniai namukai

 

Norint ergonomiškai suprojektuoti patalpas ir atsižvelgiant į tai, jog modulinis namas turi aukštas lubas, buvo įrengta antresolė, kurioje atsiranda miegamosios zonos. Taip pat bendruomenės centre antresolė atlieka skaityklos vaidmenį. Gyvenantys žmonės turi galimybę atvykti į bendruomenės centrą ne tik pramogauti, bet yra galimybė ir pasimokyti.

 

Baldų išdėstymo planas 4 asmenų moduliniui namukui:

Išmanusis miestas konkursas-raseiniai-moduliniai namukai planas

 

Baldų išdėstymo planas 6-8 asmenų moduliniui namukui:

Baldų išdėstymo planas 4 asmenų moduliniui namukui:

 

Baldų išdėstymo planas bendruomenės centrui:

Išmanusis miestas konkursas-raseiniai-moduliniai namukai planas

 

 

Projekto vizualizacijos:

Išmanusis miestas konkursas raseiniai vizualizacija

Išmanusis miestas konkursas raseiniai vizualizacija

Išmanusis miestas konkursas raseiniai vizualizacija

 

Daugiau apie projektą rasite čia.

Projekto vadovės: Rasa Mazūrienė, Asta Kazlauskienė

„Išmanusis miestas“ – tai analogų Lietuvoje neturintis projektas, kuris apjungia savivaldybes bei architektūros, urbanistikos, inžinerijos, kraštovaizdžio architektus profesionalus ir studentus, kurie projekto metu drauge siekia atkurti mažuosius šalies miestus ir padidinti jų konkurencingumą Lietuvos miestų kontekste.

 

 

 

https://structum.lt/wp-content/uploads/2022/07/soninis2.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!