Kas bendro tarp mados ir dizaino?

2019 m. spalio 8 d.

Žymūs architektai ir daugiadisciplininės projektavimo firmos įkūrėjai Ashe ir Leandro dalijasi mintimis apie tai, kaip aprangos stilius susijęs su projektuojamų pastatų dizainu. Sakysite neįdomios mums jokios metaforos ir palyginimai, tačiau JAV jau leidžiamos pirmosios knygos apie tai kaip pasirinkti dizainerį, o vienas iš ten nurodytų kriterijų – aprangos stilius.

Architekto Reinaldo Leandro požiūris į madą ir į pastatų dizainą yra panašus. Abiem atvejais svarbiausia yra patogumas, pasitikėjimas savimi ir sąžiningumas. Komanda siekia lengvos prabangos visais gyvenimo aspektais.

„Didžiausia prabangos forma yra jaukumas ne tik tai, kaip tu rengiesi, bet ir erdvėje, kurioje gyveni“, – sako Ashe ir Leandro.

Kaip apibūdintumėte savo asmeninį stilių?

Aš esu miesto centro dizainerė ir, kadangi daug keliauju, komfortas yra svarbiausia mano stiliaus dalis. Aš buvau sportiškesnė ankčiau ir nevengdavau ryškių raštų.

Mane taip pat traukia monochrominės spalvų paletės. Manau, tam turėjo įtakos 16 metų Niujorke. Kadangi man atrodo, kad apsipirkimas yra laiko švaistymas, stengiuosi to vengti. Aš linkusi kaupti man patinkančius daiktus, o tada skirti laiko jų perkūrimui. Užaugau Karakase, Venesueloje, lankiau privačią mokyklą, kurioje mokiniai turėjo dėvėti uniformą. Man patiko, kad nereikėjo mąstyti ar planuoti, ką dėvėti kiekvieną dieną, aš laikiausi to paties požiūrio ir šiandien.

Visada pradedu nuo tamsiai mėlynų arba juodų kelnių. Tai nėra mano estetikos dalis. Mano dienos gali būti įsimintinos ilgais pasivaikščiojimais, todėl norint patogiai judėti ir mąstyti ant kojų, būtini patogūs balti sportbačiai. Jei man patogu, labiau pasitikiu savimi ir manau, kad tai padeda klientams su manimi irgi jaustis patogiai. Apskritai, mano apranga turi būti tinkama – ne per daug plati, ne per ankšta – kad ir kokia ji būtų kasdieniška. Tai yra raktas tarp geros išvaizdos ar apsileidimo.

Aš taip pat mėgstu „Gucci“ kostiumus. Galiu vertinti tai, kaip jis sukurtas, remiantis tikru meistriškumu, kaip ir pastatų projektavimo menas. Kai vilkiu vieną, jaučiu, kad vilkiu ką nors ypatingo. Jis padeda sukurti sudėtingesnę savo versiją.

Ką jūsų asmeninis stilius turi bendro su jūsų asmeninio dizaino estetika, tarkime, jūsų namais ar biuru?

Turiu studiją „SoHo“, kuri įsikūrusi miesto centre. Ji atviro plano. Noriu, kad mano komanda būtų informuota apie tai, ką mes darome, ir galėtų laisvai dalintis idėjomis. Taigi, kaip ir mano stilius, biuro interjeras atsipalaidavęs, ne užduras, bet švarus ir praktiškas – šaunių idėjų laboratorija.

Mano namai taip pat pasižymi ramia ir gyva kokybe, tačiau jie yra specifiški. Pastatas iškilo praėjusio amžiaus viduryje, todėl išlikome ištikimi architektūros stiliui ir tam laikotarpiui. Ant visų sienų – kilimai, 1960-ųjų sekcija, kurioje tilptų keliolika žmonių, ir 1960-ųjų prancūzų sienų tapetai. Visoje erdvėje turime daugybę knygų ir artefaktų, kurie pasakoja mūsų istorijas.

Ar mada vaidina savo vaidmenį interjero dizaine?

Visuose mūsų projektuose yra tas pats Ashe + Leandro DNR, kuria dalinuosi su savo verslo partnere Arielu Ashe. Jie kyla iš to paties etoso, kaip ir mūsų požiūris į madą, kuris turėtų būti pagrįstas pasitikėjimu, sąžiningumu ir komfortu. Tai daugiau apie tai, ką norime pasakyti, ir mažiau apie konkretų stilių, kurį norime pakartoti.

Kiekvienas projektas, kiekvienas klientas, kiekviena svetainė turi savo istorinę ar neistorinę kilmę. Kiekvienas iš jų pateikia savo apribojimus ir iššūkius, todėl nė vienas jų nėra vertinamas vienodai. Geras dizainas yra tai, kad matote, klausote ir talpinate visą informaciją.

Kokie jūsų artimiausi projektai?

Baigiame namą Martos vynuogyne ir šį rudenį ketiname ten pradėti statyti dar vieną. Mes statome 8000 kvadratinių metrų mansardą Tribekoje. Aš taip pat su nekantrumu laukiu „One Wall Street“ prekybos centro ir buto, kurį suprojektavome kartu su Harry Macklowe, atidarymo. Tai pirmasis mūsų verslas amerikietiškoje pasaulio dalyje ir jis tikrai puikus.

Dizainerių nuotr.

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!