https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/03/download.gif

Katalonijoje pristatytas pirmasis pasaulyje išspausdintas tiltas

2018 m. spalio 23 d.

Agnė.

Pirmasis tiltas, išspausdintas 3D technologijomis, buvo atidarytas praėjusį gruodį, Madride. Tilto, kurio bendras ilgis yra 12 metrų, o plotis – 1,75 m, architektūrinį projektą sukūrė Katalonijos pažangiosios architektūros institutas (IAAC). Tiltas atspausdintas iš gelžbetonio.

Katalonijos pažangiosios architektūros institutas (IAAC) išliko ištikimas naujovėms. Todėl pasaulis nesistebėjo, kad institutas tapo didelio masto 3D spausdinimo pradininku. Pėsčiųjų tiltas „Alcobendas“ yra svarbus statybos ir architektūros sektoriui. Juk iki šiol 3D technologija nebuvo taikoma civilinės inžinerijos srityje.

Tiltas atspindi gamtos formų sudėtingumą. Tiltas buvo sukurtas naudojant parametrų planą, kuris leidžia optimizuoti medžiagų pasiskirstymą ir sumažinti atliekų kiekį, perdirbant žaliavą, gamybos metu. Kompiuterinis projektavimas taip pat leido padidinti struktūrinius rezultatus, suteikė laisvės kuriant tilto architektūrines formas. O svarbiausia – išlaikyti balansą tarp tradicinės statybos technikos ir algoritmų taikymo.

Tiltas jau yra integruotas į miesto infrastruktūrą, jis suprojektuotas laikantis visų nacionalinių ir tarptautinių teisės aktų.

3D spausdinimas plačiai naudojamas daugelio disciplinų atstovų. Būtent dėl ​​šios priežasties Katalonijos pažangiosios architektūros institutas (IAAC) jau daugiau nei 15 metų bando šią naują gamybos technologiją integruoti ir plačiai taikyti architektūroje. Panašu, kad jiems šį tikslą pavyko pasiekti.  

https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/03/download-2.png

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!