Kaune iškilo biurų pastatas tekstiliniu fasadu

2017 m. lapkričio 28 d.

Admin.

Kauno architektai Nerijus Stanionis, Ieva Kabišienė ir įmonė UAB „Archteksa“ sužavėjo miesto gyventojus, sukūrę modernų dviejų aukštų verslo centro pastatą „Savanorių 277“ išskirtiniu tekstiliniu fasadu. Vienintelis toks pastatas ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse jau baigtas statyti, patalpos verslui sėkmingai išnuomotos.

Pasirinko originalumą

Verslo centras „Savanorių 277“ (statytojas UAB „Infokodas“, vadovas Arvydas Palaima) pastatytas patogioje vietoje – šalia vienos judriausių pagrindinių miesto arterijų, Savanorių prospekte, kuris driekiasi beveik per visą miestą, todėl bet kurį jame įsikūrusį objektą patogu pasiekti tiek atvykstant iš užmiesčio, tiek iš visų pagrindinių Kauno gatvių. Strategiškai patrauklus objektas su gerai išvystyta infrastruktūra yra puikiai matomas ir pastebimas. Architekto pasiūlymas suteikti statiniui tekstilinį fasadą buvo patrauklus ir statinio valdytojams, juk biurams skirti pastatai retai kada išsiskiria išraiškingesniu stiliumi. Dažniausiai jie projektuojami atsižvelgiant tik į erdvių funkcionalumą, vengiant originalių sprendimų. Investicija pasiteisino, sulaukta didelio nuomininkų susidomėjimo, šiuo metu 1.505 kv. m statinys visiškai užpildytas: čia įsikūrė prekybinės, administracinės paslaugų įmonės, biurai.

Pasak UAB „Miesto planas“ architekto N. Stanionio, kodėl fasadui buvo pasirinkta tekstilinė medžiaga, lėmė kelios priežastys. „Ji suteikia didelių architektūrinių sprendimų galimybių, – pasirinkimą lėmusius veiksnius vardija N. Stanionis. – Ją taikant išgautas pastato tūrio vientisumas, originalumas. Unikali medžiaga leidžia kurti užrašus, įvairias geometrines, kad ir 3D, formas. Savanorių prospekto atkarpa, kurioje stovi pastatas, yra gana pilka, tad ieškojome galimybių, kaip objektą išskirti, kad jis nedingtų visumos kontekste. Antra – patraukė medžiagos fizinės savybės. Projektuojant administracines ar prekybines patalpas, kuriose yra vitrinų, kaitinanti saulė sukelia sunkumų. Tekstilinis fasadas juos išsprendžia – nustatyta, kad ypatinga tekstilė saugo pastatą nuo perkaitimo vasarą, sulaiko 30 % šviesos. Taip pat ji taupo energiją, slopina miesto triukšmą.“

Pirmasis Baltijos šalyse

Įmonės „Archteksa“, kuri atstovauja rinkoje daugiau nei dešimt metų pirmaujančiai Vokietijos bendrovei „EPS Systems GmbH & Co“, priklausančiai grupei „Schüco“, ir jos prekių ženklui „Facid“ Baltijos šalyse, vadovas Donatas Bondarenko taip pat pabrėžia, kad vėdinamasis tekstilinis fasadas gali būti naudojamas tiek individualiems, tiek komercinės paskirties pastatams. Verslo centro pastatas „Savanorių 277“ turi pirmąjį tekstilinį fasadą ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse. Anot jo, fasadui skirta polimerais dengta PVC tekstilė leidžia atsiskleisti nežabotam architektų kūrybiškumui, o daugybė kitose šalyse įgyvendintų projektų – daryti teigiamas išvadas apie ilgalaikiškumą, atsparumą ultravioletiniams spinduliams bei temperatūrų svyravimams. Fasadui skirta tekstilė lengvai ir greitai montuojama. Dėl mažo svorio jai nereikia sudėtingų ir brangių inžinerinių sprendimų. Montavimo sistema paremta aliuminio profilių konstrukcija. Didelis spalvų pasirinkimas suteikia galimybę komercinio statinio šeimininkui pabodusią medžiagos spalvą lengvai pakeisti kita (to nepadarysi, jei pastatas turės stiklinį fasadą), kaip ir ant jos atspaustus senus rinkodarinius užrašus į pageidaujamus naujus. „Tekstiliniais fasadais galima atkartoti pastato kontūrus, išgauti įvairias formas, sukurti jas naujas. Tai labai aktualu verslui. Bet tai nėra laikinas, kaip gali susidaryti klaidinga nuomonė, sprendimas. Pačiai tekstilei suteikiama dešimties metų garantija, o aliumininė profilių sistema laikys tikrai labai ilgai“, – aiškina UAB „Archteksa“ vadovas. Pasak D. Bondarenko, tokio fasado priežiūra nesudėtinga. Tekstilė nuplaunama lietui lyjant, o itin užterštose vietose (pavyzdžiui, oro uostuose) ją galima plauti aukšto slėgio plovimo įranga. Jis mano, kad tekstilinių fasadų gamintojai tikrai pajėgūs patenkinti architektų individualių idėjų sprendimų poreikius.

El. paštas info@archteksa.lt I www.archteksa.lt I tel. +370 696 46 777

Temos:

https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/03/download-2.png

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!