Kauno elektrinėje įrengs saulės jėgainę

2020 m. gegužės 25 d.
Petrašiūnų elektrinėje bus įrengtas absorbcinis šilumos siurblys ir saulės jėgainė, skelbia Aplinkos ministerija. 
Aplinkos ministro įsakymu iš Klimato kaitos programos lėšų AB „Kauno energija“ projektui „Absorbcinio šilumos siurblio panaudojimas ir saulės šviesos jėgainės įrengimas Petrašiūnų elektrinėje“ skirta 457 122 eurų subsidija. Panaudojant ją, bendrovės Petrašiūnų elektrinėje bus įrengta 499,8 kW galios fotovoltinė saulės šviesos elektrinė ir 2400 kW galios absorbcinis šilumos siurblys.
Aplinkos ministerija 2020 m. kovo 18 d., taip pat skyrė 41753 EUR paramą 190 kW galios saulės foto elektrinės įrengimui „Kauno energijos“ dukterinei įmonei UAB „Petrašiūnų katilinė“.
Saulės elektrinėjese pagaminta elektros energija bus naudojama šilumos gamybos ir tiekimo poreikiams, o absorbcinis šilumos siurblys leis biokuro katiluose pagaminti papildomą šilumos kiekį panaudojant atliekinę žemo potencialo šilumą, papildomai ataušinant degimo produktus. Tikimasi, kad įgyvendinus projektą bus sumažintos biokuro gamybos šilumos gamybos įrenginių kuro ir elektros sąnaudos, ir sudarytos sąlygos mažinti gaminamos ir vartotojams tiekiamos šilumos kainą.
Projekto vertė sudaro 1,523 mln. eurų. Iš jų, 1,066 mln. projektui vykdyti skiria AB „Kauno energija“. Likusią dalį – 457 tūkst. eurų sudarys jau minėtoji subsidija.
Finansavimas projektui skirtas iš Klimato kaitos programos. Klimato kaitos programos lėšomis finansuojama pastatų modernizacija ir investuojama į energijos vartojimo bei efektyvumo didinimą, aplinkai draugiškų technologijų – biokuro katilų, šilumos siurblių bei saulės jėgainių – įrengimą, visuomenės informavimą bei konsultavimą klimato kaitos klausimais.
Kaunas imasi atnaujinti svarbiausius savivaldybės pastatus.Virš 77 Kauno pastatų įrengtų saulės elektrinių galia svyruos nuo 25 kW iki 145 kW.

„Ant 69 Kauno mokyklų ir darželių stogų planuojame įrengti fotovoltines saulės jėgaines, kurių gaminama energija bus panaudota bendroms pastato reikmėms. Auganti kauniečių karta galės nuo pat mažumės naudotis alternatyviais energijos šaltiniais mokyklose ir taip įvertinti jų naudą. Šiuolaikinės technologijos bus pažįstamos ne tik iš vadovėlių ar pasakojimų, bet ir realios patirties“, – teigė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

@Bendrovės „Kauno energija“ nuotr. 

https://structum.lt/wp-content/uploads/2022/01/soninis-baneris-IM8.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!