Kauno Laisvės alėjoje – interjeras, pasakojantis miesto viešojo transporto istoriją

2022 m. rugsėjo 21 d.

Jokūbas Baltrukonis.

jokubas@structum.lt

Kauno Laisvės alėjoje (Laisvės al. 114) pagal „Kančo studijos“ architekto Tomo Petreikio idėją atnaujintas „Kauno autobusų“ aptarnavimo centro interjeras. Jame išradingai panaudoti istoriniai Kauno viešojo transporto bendrovės daiktai, tokie kaip bėgančios elektroninės eilutės iš darbą baigusių autobusų ir troleibusų.

 

113 metų istoriją skaičiuojanti bendrovė „Kauno autobusai“ yra viena iš seniausių keleivinio transporto įmonių šalyje ir turi gilias istorines šaknis, įmonėje dirba kelios miestiečių kartos.

„Užuot sukūrus tiesiog interjerą, norėjosi skirti šiek tiek dėmesio įmonės istorijai, žmonėms dirbusiems bendrovėje. Tam skirta siena su archyvinėmis fotografijomis, jau atitarnavusiais, bet miestiečiams pažįstamais rekvizitais: talonėlių žymekliais, troleibusų numeriais t.t.“, – portalui Structum.lt sakė interjero autorius architektas T. Petreikis.

 

Tomas Petreikis kanco studija kauno autobusai klientu aptarnavimo centras

 

Kūrėjo teigimu, šio interjero teminiai akcentai – tradicija ir technologiškumas.

„Tai padiktavo įmonės istorija ir nuoseklus jos technologinis augimas: nuo arkliais traukiamų tramvajų iki nuolatos atnaujinamo autobusų ir troleibusų parko. Vieta, kur dabar yra aptarnavimo centras, ankščiau buvo praeinamas atviras įgilintas pasažas. Lubos ir sienos paliktos, kuria autentišką atmosferą, išlietos betono grindys su linijine spalvota grafika, atliepia navigacinėse išmaniųjų programėlėse būdingą estetiką, technologiškumo emociją kuria suprojektuoti braukto aliuminio apdailos techniški, minimalistiniai baldai“, – teigė architektas.

Brandinant interjero idėja T. Petreikiui teko lankytis Kauno autobusų parke. Tai didelė, bet eiliniam miestiečiui nematoma teritorija, didžiuliai dirbtuvių angarai, vieta, kur specialistų prižiūrima viešojo transporto techninė sveikata.

„Nusprendėme antram gyvenimui panaudoti bebaigiančių tarnystę autobusų bėgančių informacinių eilučių monitorius. Galimybė sinchronizuotai transliuoti aktualias žinutes, ar tiesiog laiką ir datą, taip įnešant kaitos ir žaismingumo, ir  šiek tiek tvarumo (antrinis elementų panaudojimas) į interjerą“, – pridūrė T. Petreikis.

 

Tomas Petreikis kanco studija kauno autobusai klientu aptarnavimo centras

Tomas Petreikis kanco studija kauno autobusai klientu aptarnavimo centras

Tomas Petreikis kanco studija kauno autobusai klientu aptarnavimo centras

https://structum.lt/wp-content/uploads/2022/09/STRUCTUM-soninis-baneris-1.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!