KAUNO NAUJAMIESČIO RENESANSAS – OFICIALIAI ATIDARYTAS VIENAS MODERNIAUSIŲ VERSLO CENTRŲ

2020 m. rugsėjo 28 d.

„Structum“ redakcija.

portalas@structum.lt

PAVADINIMAS: „Magnum“
ADRESAS: Karaliaus Mindaugo pr. 38, Kaunas
UŽSAKOVAS: UAB „Magnum ivesticijos“
ARCHITEKTAI: UAB „Archas“ (Tomas Kuleša, Mantas Navalinskas ir Gintaras Čepurna)
GENERALINIS RANGOVAS: UAB „Kaminta“
KONSTRUKTORIAI: UAB „1 Planas“ (Mindaugas Vaidelys)
PASKIRTIS: verslo centras
PASTATO VALDYMAS: tarptautinė nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovė „Newsec“
ENERGINĖ KLASĖ: A+
PLOTAS: 32 tūkst. kv. m
PRADĖTA: 2017 m. III ketv.
BAIGTA: 2020 m. III ketv.
INVESTICIJOS: 30 mln. eurų

Kartu su verslo centro „Magnum“ statybų pabaiga baigtas ir Kauno centro architektūrinis ansamblis tarp Laisvės alėjos, „Akropolio“ bei „Žalgirio“ arenos: išspręsta viena opiausių 30-mečio problemų mieste ir apleista statybų teritorija virto šiuolaikiška erdve, kuri darniai įsilieja į naują verslo kvartalą. Oficialus „Magnum“ atidarymas įvyko rugsėjo 10 dieną.

Teigiama, kad pats verslo centras išsiskiria miesto mieste koncepcija – pastate galima rasti visas svarbiausias kasdienes paslaugas: banko, odontologo, grožio, telekomunikacijų, turizmo ir net floristikos.

„Projektą pradėjome su šūkiu „Pokyčio investicija“ – investavome į šios išskirtinės, bet ilgą laiką nepelnytai apleistos Kauno vietos pokyčius. Visgi vieni šio pokyčio atnešę nebūtume. Už puikų komandinį rezultatą esu dėkingas visą savo 26 metų patirtį statybose pritaikiusiam generaliniam rangovui „Kaminta“ ir inovatyvų kompleksą projektavusiam architektų biurui „Archas“, taip pat profesionaliai ir patikimai jį valdančiai „Newsec“ komandai. Šiandien visi galime džiaugtis rezultatu“, – sako „Vičiūnų grupės“ vadovas Šarūnas Matijošaitis.

Savotišku kokybės standartu būsimiems nuomininkams tapo ir tai, kad naujajame verslo centre įsikūria ir pagrindinė „Vičiūnų grupės“ būstinė.

Verslo centre „Magnum“ jungiasi du aukštai, trečiasis jungiasi tik per lauko terasas.

Architektų teigimu, į du tūrius kompleksas padalintas dėl daugelio priežasčių. Visų pirma, didelį pastatą suskaidžius į du skirtingo aukščio ir proporcijos tūrius, buvo darniai įsilieta į bendrą architektūrinį kontekstą. Tarpas tarp bokštų orientuotas į pėsčiųjų tiltą, Karaliaus Mindaugo prospekto ašį nuo senamiesčio. Tai leido išvengti pastato tūrio monolitiškumo. Du verslo centro bokštai taip pat leido optimaliai išdėstyti patalpas, nesukuriant nenaudingo ploto be natūralios šviesos.

„Konceptualiai pastatą traktuojame tarsi perpjautą vaisių – su žieve iš išorės ir turiniu viduje. Išorinis fasadas (žievė) yra suprojektuotas naudojant tam tikro ritmo skaidrius ir aklinus elementus. Aklinai daliai naudojamos specialiai „Magnum“ pagamintos armuoto betono apdailos plokštės. Vidinės bokštų plokštumos nukreiptos viena į kitą tarsi vaisiaus vidus“, – pabrėžia architektai.

„Magnum“ kadastrinius matavimus atliko UAB „Homo Novus“. Verslo centro statybos vyko lygiagrečiai demontuojant monolitinį viešbučio pastatą, tad įmonės specialistai turėjo rasti tinkamą būdą, kaip savo užduotis atlikti šio kompleksiško proceso metu. Išskirtiniai architektūriniai sprendiniai, geoterminio šildymo inžineriniai tinklai, įrengti po pastatu iki 50 m gylio su 6 km ilgio šilumnešio vamzdynais, kėlė naujų iššūkių, tačiau, pasak įmonės „Homo Novus“ vadovo Gyčio Akstino, visus darbus pavyko atlikti sklandžiai.

Verslo centrui „Magnum“ buvo pritaikyti specifiniai „Peikko“ sprendiniai – gaminiai, skirti monolitiniams statiniams. Prisitaikant prie aukštų architektūrinių reikalavimų, buvo panaudota armavimo sistema „Peikko PSB®“, leidžianti suprojektuoti ir efektyviai įrengti plonas bei lygias perdangas, kasetės „Peikko Arbox®“ optimaliam armavimui ir deformacinės siūlės „Terajoint®“ betoninėms grindims įrengti.

Visas „Magnum“ pastatas orientuotas į darbuotojų patogumą, daug dėmesio skirta ne tik natūraliam apšvietimui užtikrinti, bet ir bendrosioms erdvėms, persirengimo patalpoms, automobilių stovėjimo bei dviračių saugojimo aikštelėms. Trečiame aukšte įrengta atvira žalioji terasa bus bendra ir pertraukėlių metu leis mėgautis Nemuno salos bei toliau esančiais vaizdais. Antrame aukšte – įvairiems renginiams pritaikoma ir pagal poreikį į keturis skirtingus dydžius transformuojama konferencijų salė.

Interjero apdaila objekte nuosaiki, solidi, atitinkanti eksterjero charakterį. Naudotos aukščiausios kokybės apdailos medžiagos: aukštų akustinių bei eksploatacinių parametrų kiliminė danga, didelio formato akmens masės plytelės, betonas.

Projekto įgyvendinimo sėkmė – generalinio rangovo rankose

Sudėtingam ir unikaliam projektui reikėjo itin patikimo ir gerai savo darbą išmanančio generalinio rangovo, todėl buvo pasirinkta rinkoje gerai žinoma įmonė „Kaminta“.

Per daugiau nei du dešimtmečius viena didžiausių statybos bendrovių Lietuvoje statė ar rekonstravo įvairius Kauno klinikų pastatus, Nacionalinį Kauno dramos teatrą, Kauno geležinkelio stotį, „Eglės“ sanatoriją ir „Kurhauzą“ Birštone, Centrinį valstybės archyvą bei KAM pastatus Vilniuje, Trakų pusiasalio pilį ir daug kitų.

Pasak įmonės „Kaminta“ vadovo Ramūno Kaminsko, šis projektas išskirtinis tiek statybų, tiek ir inžinerine prasme – tai didžiulis A+ klasės pastatas, kuriame taikyti naujausi fasado, vidaus, inžinerinių ir pastato valdymo sistemų sprendimai.

„Taip pat džiugu, jog savo rankomis prisidėjome prie neeilinių pastarojo meto pokyčių Kaune. Įgyvendinome išties unikalų projektą – statybos darbus vykdėme miesto centre, kitų pastatų ir žmonių apsuptyje, tad reikėjo dirbti dar atidžiau. Įveikėme iššūkį apleistą Kauno vietą savo pačių rankomis paversti į centrinio verslo rajono širdį“, – pranešime spaudai teigė R. Kaminskas.

Svarbu ir tai, kad visi statybos darbai vyko lygiagrečiai su šalia esančio pastato griovimo darbais: atlikus pradinio projekto korekcijas ir taupant laiką, nuspręsta senojo pastato griovimo darbus užbaigti jau prasidėjus naujoms statyboms.

Tai leido greičiau pradėti statybas ir racionaliai panaudoti čia pat susmulkintą po griovimo likusį gelžbetonį. Taip buvo sumažinti transportavimo ir medžiagų įsigijimo kaštai bei tausojama aplinka. Aplinkosaugos klausimai šiandieninėje statyboje yra itin aktualūs – nuo jų priklauso ir pastatui suteikiami sertifikatai.

Daug dėmesio skirta ir pastato energiniam efektyvumui – norėta, kad A+ klasės kompleksas išsiskirtų itin mažais išlaikymo kaštais, todėl visame pastate pritaikytos pačios inovatyviausios ir taupiausios valdymo bei inžinerinės sistemos.

Generaliniam rangovui teko nemažas iššūkis, užtikrinant tokio dydžio statybų kontrolę, derinant kitų objekte dirbusių įmonių tarpusavio darbus bei įgyvendinant iš pat pradžių keltus aukštus kokybės reikalavimus. Tačiau pasitelkusi daugiau nei 25 metų patirtį statybų sektoriuje įmonė „Kaminta“ įgyvendino visus užsakovų bei architektų lūkesčius.

Atsakingai vykdyto projekto įgyvendinimą laiku užtikrino generalinio rangovo sukaupta patirtis valdyti nelengvus projektus, atsakingai organizuojant rangos darbus. Be to, kartu dirbusios įmonės negaili pagyrų generaliniam rangovui dėl puikiai suvaldytų statybų procesų.

Kai inžinerija ir estetika žengia koja kojon

Originalūs architektūriniai sprendimai iškėlė nemažų iššūkių estetiniam fasado išpildymui. Lūžio linijos, skirtingų lygių geometriniai kampai, griežti architektūriniai reikalavimai – visa tai tik dalis „Magnum“ išskirtinumo.

Autorizuota aliuminio konstrukcijų ir elementinių fasadų gamintoja „Glasma Service“ projekte dirbo daugiau nei metus: jų suprojektuoti, pagaminti ir sumontuoti 9,5 tūkst. kv.m. fasado elementai dėmesį atkreipia ne tik dėl įspūdingų matmenų, bet ir subtiliai išgauto vientiso vaizdo. Verslo centre „Magnum“ panaudoti elementiniai fasadai su betono apdaila bei elementiniai struktūriniai fasadai su lamelėmis.

Projektavimui skirtas laikas atsipirko vos pradėjus darbus

„Elementiniai fasadai yra montuojami aukštais. Kai pastato geometrija yra griežta ir vyrauja 90 laipsnių kampai, viskas paprasta, bet kai plokštumos pasvirusios, patys segmentai bei tvirtinimo elementai taip pat turi būti pasvirę. Todėl projektuojant atsiranda naujų iššūkių, – pasakoja „Glasma Service“ projektavimo skyriaus vadovas Martynas Toleikis. – Plokštumų posvyriai ir jų suvedimas turi būti tikslus, todėl 3D projektavimas atsipirko vos pradėjus darbus. Sunkiausia projektuoti buvo lūžio linijos elementus, čia viskas suprojektuota iki veržlės ir kiaurymės naudojant 3D projektavimo įrankius.“

Daug dėmesio skirta ir pastato kampams, nes vienoje plokštumoje susikerta ir tiesios, ir pasvirusios linijos. Norint išgauti kuo didesnį tikslumą, projektas kurtas trimatėje (3D) platformoje. Nors įmonei tai nėra naujiena, tačiau pirmą kartą atliktas visiškas 3D projektavimas – nuo bendro vaizdo iki mažiausių varžtų.

„Šiame projekte reikėjo pritaikyti labai daug skirtingų sprendimų. Nors dalis elementų atrodė vienodi savo principu, tačiau visur buvo skirtingi kampai, linijos, kurios į kiekvieną vietą vertė žiūrėti individualiai. Kadangi pastato geometrija buvo sudėtinga, teko daryti daug unikalių brėžinių skirtingiems fasadiniams elementams, – sako įmonės Technologijų ir inovacijų skyriaus vadovas Juozas Malaškevičius. – Tikslumas buvo be galo svarbus, todėl kai kuriose vietose skaičiavome iki šimtųjų dalių.“

„Glasma Service“ atstovai tikina, kad būtent projektavimo tikslumas leido išvengti klaidų ir netikslumų, o visi gaminiai atitiko lūkesčius. Be to, kadangi su šiuo projektu dirbo ne viena specialistų komanda, 3D platforma užtikrino gerokai sklandesnę komunikaciją tarpusavyje.

Unikali apdaila, kurios kitur nerasime

Kadangi apdaila montuojama išorėje, joms keliami labai dideli estetiniai reikalavimai. Šiame projekte būtent naudota apdaila sukuria įspūdingą vaizdą, todėl užsakovai ir architektai ilgai rinkosi ir ieškojo sprendimų, kurie atitiktų fasado viziją. Atrinkus plokštes, reikėjo sugalvoti, kaip jas technologiškai optimaliai pritvirtinti prie fasado, užtikrinti saugumą ir išlaikyti estetinį vaizdą.

„Gaminome visiškai unikalią apdailą, kurios nėra panaudota jokiame kitame projekte. Tūriniame fasade naudojome pasvirusias plokštes“, – sako M. Toleikis.

J. Malaškevičius pabrėžia, kad tai unikalus, bet puikiai atrodantis projektas, kurį galima vadinti vienu įspūdingiausių visoje Lietuvoje.

„Užtenka pasakyti, kad jei standartiniame projekte specialiai kuriame vieną ar du profilius, tai šiame projekte jų sukurta daugiau nei 30,“ – sako J. Malaškevičius.

Verslo centre „Magnum“ panaudotas ir struktūrinis stiklinimas, kuriame nėra naudojamos stiklajuostės, mechaniškai prilaikančios stiklą: visas stiklo perimetras yra klijuojamas specialiu silikonu, kurį tiekė sertifikuoti tiekėjai. Struktūrinio stiklo gaminimas taip pat skiriasi nuo mechaniškai tvirtinamo – užsakomi kitokios geometrijos stiklai.

Be to, siekiant kuo vientisesnio vaizdo, naudoti itin dideli struktūriniai segmentai, iš kurių nemaža dalis buvo trapecijos ir sudėtingesnių formų.

Pastato architektūrinė vizija gana įdomi: pastatas žiūrint iš priekio, nuo upės pusės, turi turėti vertikalų architektūrinį sudalinimą, o tokios vizijos išpildymui, dėl pasvirusių plokštumų, „Glasma Service“ gaminiai turėjo būti lygiagretainio formos, kurį sunku įžiūrėti, žvelgiant į pavienius gaminius.

Darbą palengvino verslo centro vieta

„Glasma Service“ turi savo padalinius ir Vilniuje, ir Kaune, tačiau gamybinės patalpos įsikūrusios būtent laikinojoje sostinėje.

„Objekto vieta mums buvo daugiau nei ideali. Kadangi naudojami elementai buvo itin dideli ir viršijo nustatytas normas, jų transportavimui reikėjo gauti savivaldybės leidimą bei suderinti vežimo laiką“, – pasakoja J. Malaškevičius.

Darbai buvo organizuojami taip, kad fasadą būtų galima uždengti aukštas po aukšto ir juose galėtų būti tęsiami kiti darbai.

„Šiame išskirtiniame projekte buvo išspręsti visi klausimai ir atrasti sprendimai – tai sustiprino projekto komandą, suteikė pasitikėjimo savo jėgomis ir įkvėpė ieškoti naujų iššūkių,“ – sako M. Toleikis.

Trumpas darbo terminas kliūtimi netapo

Rasti aliuminio fasadų sprendinį šiam išskirtinės architektūros pastatui buvo patikėta įmonei „Hydro Building Systems“, kuri žinoma kaip patikimas partneris, siūlantis optimalius aliuminio profilių sprendimus pastatams. Fasadams panaudoti „Wicona“ specialiai šiam projektui sukurti sprendiniai. „Wicona“ jau daugiau kaip 75 metus sėkmingai dirba visame pasaulyje ir žinoma kaip specialiai projektams pritaikomų unikalių sprendimų kūrėja.

„Prie „Magnum“ fasadų projektavimo prisijungėme gana vėlai, kai statybos darbai objekte buvo stipriai įsibėgėję, todėl pirmasis iššūkis ir buvo tai, kad turėjome nedaug laiko. Tai suprasdami turėjome iš anksto rezervuoti visus reikiamus resursus, – pasakoja „Hydro Building Systems“ Baltijos šalių vadovas Rimantas Staknevičius. – Dėl profesionalios komandos darbo viską spėjome laiku. Ypač džiugina, kad didžioji dalis projektavimo darbų buvo atlikta mūsų biure Vilniuje. Tai akivaizdžiai sutaupė laiko derinant ir projekto įgyvendinimo metu keičiant tam tikrų vietų sprendinius.“

Beje, įmonės specialistai fasado elementus, kaip ir „Glasma Service“ atstovai, kūrė trimatėje (3D) platformoje, todėl klaidų tikimybė buvo sumažinta iki minimumo. „Natūralu, kad atliekant darbus atsiranda įvairių pakeitimų ar derinimų, ypač projektuojant tokio sudėtingumo fasadus“, – sako R. Staknevičius. Buvo vietų, kur sueidavo keturios skirtingos plokštumos, tad „Hydro Building Systems“ inžinieriai sukūrė keletą skirtingų 3D versijų.

Tik darbuojantis išvien ir sujungiant „Hydro Building Systems“ resursus Lietuvoje ir užsienyje, įmanoma pasiekti gerą rezultatą, kuris atitiko architektų viziją, tenkino užsakovus ir buvo išpildomas fasadus gaminusiai ir montavusiai įmonei.

Pastato forma taip pat kėlė papildomų iššūkių, nes prireikė neeilinių sprendimų, norint, kad projektavimo, gamybos ar montavimo procese nebūtų nukrypta nuo pradinės architektūrinės vizijos.

Pasak R. Staknevičiaus, „Wicona“ inžinierių komanda ne tik modeliavo sprendinius 3D platformoje. Ne mažiau laiko ir resursų prireikė ir įvairiems statikos skaičiavimams. Iš esmės kiekvienas pastato kampas ar lūžis buvo vertintas atskirai. Taip pat ir su įstrižai ant dviejų fasadų sumontuotais aliuminio piliastrais. Buvo vertinti ne tik piliastrų įlinkiai, bet ir atskirai vertinamos bei skaičiuojamos jų tvirtinimo gembės. Ypač džiugu, kad pavyko optimizuoti skirtingus tvirtinimo gembių tipus. Tai taip pat sutaupė daug laiko vykdymo procese.

Pritaikyti individualūs sprendimai, atitinkantys architektų ir patalpų nuomininkų poreikius

Visi fasadai pagaminti pagal išskirtinius architektų paruoštus projektus, todėl juos įrengiant reikėjo itin daug kruopštumo. Pirmojo aukšto aliuminio ir stiklo fasadų bei įėjimo durų įrengimo darbus atliko UAB „Aluflam“.

„Labiausiai savo unikalumu išsiskiria pagrindinė įėjimo vitrina, kurioje atstumas tarp tvirtinimo taškų viršijo 10 m, – pasakoja įmonės „Aluflam“ atstovas Rimas Martikaitis. – Bet, suderinus architektų, konstruktorių ir mūsų įmonės projektuotojų pastangas, pavyko sėkmingai tai įgyvendinti. Džiaugiamės, kad per mūsų sumontuotas duris į verslo centrą pateks visi lankytojai ir darbuotojai.“

Ne mažiau dėmesio skirta ir verslo centro vidaus pertvarų bei durų įrengimui, taip pat patikėtam įmonei „Aluflam“. Pasak R. Martikaičio, šioms pertvaroms buvo sukurta naujo dizaino profilių sistema, naudota būtent jų gamybai.

Be to, vidinėms pertvaroms buvo kelti ir estetiniai reikalavimai – jos turėjo atitikti interjero dizainerių poreikius. Pertvaroms stiklinti naudotas profilis yra tik 30 mm aukščio, tačiau dėl unikalaus dizaino išsiskiria puikiomis statinėmis savybėmis.

„Mažas profilio aukštis ir beribės stiklinimo galimybės patenkinto visus kliento pageidavimus: ar tai būtų berėmis vitrinų stiklinimas, integruotos medžio ar berėmio stiklo durys. Pertvarų sistema taip pat išsiskiria savo statinėmis savybėmis. Buvo ieškoma galimybių užtikrinti maksimalų garso apsaugos lygį. Kliento pageidavimu atskirose patalpose vitrinos įrengtos su padidinto akustinio atsparumo lygiu iki 40 db“, – sako R. Martikaitis.

Svarbu ir tai, kad per gana trumpą laiką įmonės specialistams reikėjo įrengti apie 4 tūkst. kv. m sudėtingų geometrinių formų vidinių pertvarų. „Aluflam“ specialistai objekte dirba apie metus: jų darbai dar nėra baigti, nes, atsiradus naujų nuomininkų, įrengiamos vidinės pertvaros pagal jų konkrečius reikalavimus.

Panaudotos pačios naujausios medžiagos

Hidroizoliacinių medžiagų tiekimui buvo pasirinkta rinkoje gerai žinoma įmonė „Schomburg Baltic“. Pasak jos vadovo Gyčio Jono Vitkaus, šiame projekte buvo itin svarbu, kad naudojamos medžiagos atitiktų aukštus kokybės reikalavimus, o pats tiekimas būtų be jokių trikdžių – būtent tai ir yra „Schomburg Baltic“ pagrindinės vertybės.

Įmonė tiekė polimercementines hidroizoliacines medžiagas požeminės stovėjimo aikštelės perdangoms tarp aukštų bei stogui virš jų. G. J. Vitkaus teigimu, padengta daugiau nei 9 tūkst. kv. m ploto.

Verslo centre „Magnum“ naudotas vienas naujausių „Schomburg GmbH & Co KG“ produktų – greitai besirišanti, elastinga cementinė hidroizoliacija „Aquafin-RB400“.

Svarbiausi „Aquafin-RB400“ pranašumai yra itin greitas džiūvimo laikas ir maža medžiagos išeiga: pakanka vos 1,2 kg/kv. m/mm, o naują sluoksnį galima dengti vos po trijų valandų. Ši veiksminga hidroizoliacinė membrana dėl savo techninių savybių dažniausiai naudojama naujos statybos konstrukcijoms ir atnaujinimo darbams. Be to, „Aquafin-RB400“ yra tinkama sienų hidroizoliacijai nuo kapiliarinės drėgmės.

Svarbu ir tai, kad su „Aquafin-RB400“ galima dirbti esant žemiausioms teigiamoms temperatūroms, tad puikiai tinka dirbti beveik visais metų laikais. Ši medžiaga taip pat dengia didelius trūkius ir yra labai elastinga.

Verslo centre „Magnum“ naudota ir elastinga mineralinė hidroizoliavimo suspensija „Aquafin-2K/M-Plus“, skirta apsaugoti nuo gruntinio vandens prasiskverbimo. „Aquafin-2K/M-Plus“ – retrospektyviai pritaikyta konstrukcinė hidroizoliacija prie pastato sudedamųjų dalių, sąlyčio su žeme.

„Tik kokybiškos ir tinkamai parinktos medžiagos gali užtikrinti norimą rezultatą“, – teigia G. J. Vitkus.

Pamatams pasirinkta betono hidroizoliacija kristalizacijos būdu

Renkantis technologiją ir medžiagas pamatų hidroizoliacijai, reikėjo įvertinti tai, kad verslo centras „Magnum“ buvo statomas ant Nemuno kranto, požeminė dalis įsigilinusi tiek, kad gruntinio vandens lygis buvo planuojamas apie 8 m aukščiau pamatinės plokštės, darbų apimtis tokia, kad jie turėjo būti vykdomi žiemą ir vasarą.

Tradiciniai šalyje priimti metodai, kai hidroizoliaciją užtikrina betono paviršiuje esantis hidroizoliacinis sluoksnis, buvo sunkiai realizuojami, todėl buvo nuspręsta nenaudoti paviršinių dangų, o patį betoną padaryti nelaidų, kad jis atliktų hidroizoliacijos funkciją. Tai nėra nauja technologija.

Vokietijoje ši technologija vadinama „Weiße Wanne“, naudojama plačiai ir seniai. Naudojant hidrotechninį betoną, gelžbetoninė konstrukcija skaičiuojama taip, kad betono trūkiai būtų ne didesni kaip 0,1–0,2 mm. Tam reikalingi papildomi armatūros kiekiai, todėl pigiau ir paprasčiau naudoti betono priedą, kuris sandarina betono trūkius. Taip sutaupoma lėšų papildomai armatūrai ir jos montavimui.

Išanalizavus visas rinkoje esančias medžiagas, įvertinus jų savybes ir efektyvumą, kaip geriausiai atitinkantis keliamus reikalavimus buvo pasirinktas UAB „Vizgintos statyba“ siūlomas betono kristalinės hidroizoliacijos priedas „Xypex Admix C-1000NF“.

„Xypex“ priedas – tai neorganinių mineralinių miltelių pavidalo medžiagų mišinys, kurio sudėtyje yra unikalių „Xypex“ cheminių junginių. Šie aktyvūs junginiai vandenį naudoja kaip terpę, kurioje migruoja betone, reaguoja su betone esančiomis hidratavusiomis bei nehidratavusiomis cemento dalelėmis ir užaugina netirpią, ilgalaikę kristalinę struktūrą. Betonas tampa nelaidus skysčiams, padidėja jo atsparumas gniuždymui ir chemikalams, ardomajam aplinkos poveikiui.

Ši sistema – ypač patikimas hidroizoliacijos ir betono apsaugos sprendimas, sutaupantis nemažai laiko, supaprastinantis projektavimo ir įrengimo procesą, kad būtų išvengta galimų statybininkų klaidų darbo metu. Palyginti su įprastomis membranomis ar kitomis vandeniui atsparaus betono technologijomis (pavyzdžiui, „Weiße Wanne“), „Xypex“ sistema investuotojui bei pagrindiniam rangovui padeda gerokai sutaupyti.

„Xypex Admix C-1000NF“ gali būti naudojamas su visų tipų portlandcemenčiu ir neturi jokio poveikio kitiems betono priedams, pavyzdžiui, lėtikliams, greitikliams, orą įtraukiantiems ir kt.

„Xypex Admix C-1000NF“ į betono mišinį gali būti įmaišomas betono mazge arba statybų aikštelėje, dedant tiesiai į betonmaišę prieš betonavimo darbus. UAB „Vizgintos statyba“ šiam projektui tiekė betono kristalinės hidroizoliacijos priedą tirpiuose maišeliuose, supakuotą taip, kad vieno maišelio užtektų 1 kub. m betono. Įmaišoma buvo betono gamykloje, dedant tiesiai ant transporterio su inertinėmis medžiagomis.

Pamatų įrengimo darbai buvo pradėti 2017 m. pabaigoje. Pamatinės plokštės betonavimas pradėtas gruodį, esant nuolatinei drėgmei, o aplinkos temperatūrai apie 0 °C.

„Xypex“ sistema pateisino lūkesčius dėl kokybės, leido darbus atlikti šaltuoju metų laiku, sutaupyti lėšų ir laiko. 2019 m. pradžioje buvo išjungti drenuojamieji siurbliai ir pamatuose nebuvo pastebėta prabėgimų. Tai paliudijo pasirinktos sistemos tinkamumą, taip pat aukštą statybininkų, atlikusių betonavimo darbus, kvalifikaciją.

Natūralus akmuo suteikia prabangos bei solidumo pojūtį

Verslo centro „Magnum“ prieigos yra bendros atgijusios teritorijos nuo pėsčiųjų tilto į Nemuno salą iki PC „Akropolis“ koncepcijos tąsa. Didžioji dalis šios teritorijos grindinio – beveik 10 tūkst. kv. m, tiek pėsčiųjų takai, tiek automobilių stovėjimo aikštelės yra iš natūralaus akmens, kurį pristatė akmens specialistai – „Akmens klasika“. Vien tik verslo centrui „Magnum“ prireikė beveik 5 tūkst. kv. metrų.

„Projekte naudotos ukrainietiško granito ir labradorito trinkelės. Tam, kad būtų atskirtos zonos prie pastato, parinkti skirtingų spalvų bei apdirbimo gaminiai, – pasakoja įmonės „Akmens klasika“ vadovas Valentinas Ruzgys. – Automobilių stovėjimo aikštelė išklota tamsios spalvos pjautomis labradorito akmens trinkelėmis degintu paviršiumi, o takas prie pastato – šviesaus granito.“

Būtent šis takas yra vienas įdomiausių architektų sprendimų: jis tarsi įeina į pirmąjį pastato aukštą, kur taip pat panaudotas tas pats granitas, tik mažesnio storio nei lauko trinkelės. Šiurkštus paviršius, skelti šonai – tai užuomina apie senovinį akmens grindinį.

„Labai svarbu, kad naudotos akmens rūšys yra iš mūsų geografinio – klimatinio regiono – Ukrainos. Ten vyrauja panašios sąlygos, todėl tokie akmens gaminiai bus naudojami neribotą laiką. Deja, to negalima pasakyti apie akmens gaminius iš tolimų šalių, pavyzdžiui, Kinijos ar Indijos“, – teigia V. Ruzgys.

Nemažas iššūkis, pasak pašnekovo, buvo įvykdyti užsakymą per palyginti trumpą laiką tokiai apimčiai

 – tai buvo galima pasiekti tik pasitelkus patikimus, daugiau nei dešimtmetį kartu dirbančius gamybos partnerius.

Didelis akmens gaminių asortimentas, daugiau kaip 10 metų patirtis, patikimi tiekimo ir gamybos partneriai įmonei „Akmens klasika“ leidžia įvykdyti ir didelius visuomeninius projektus, ir privačius užsakymus.

Tvarūs ir ilgalaikiai biokompozito sprendimai terasai

„Magnum“ terasai įrengti buvo naudojamos „InoWood“ pilnavidurės terasinės lentos „Solid“, kurios yra nedegios ir pritaikytos viešosioms erdvėms. Architektai parinko neblunkančią tamsią antracito spalvą, kuri dera prie tamsaus stiklo fasado.

„InoWood“ vadovas Laurynas Savickas sako, kad šis projektas nebuvo paprastas ir įprastas: „Jau pirmajame terasos kūrimo etape nemažai bendravome su architektu ir sprendėme aukščių bei erdvių klausimus, su užsienio partneriais konsultavomės dėl technologinių ypatumų. Montavimas vyko pavasarį, o tai mums svarbus sezonas, todėl atsisakėme keleto mažesnių projektų, kad spėtume laiku pagaminti ir atitikti reikalavimus bei terminus.“ Pašnekovo teigimu, toks didelis objektas Kauno mieste įmonei buvo pirmasis, sudėtingas ir įdomus dėl sprendimų įvairovės, terasinių biokompozito profilių panaudojimo galimybių.

Buvo gaminamos 6 m ilgio biokompozito terasinės lentos, kurias rangovai pjaustė objekte ir taikė pagal vietą, nes, esant sudėtingam planavimui ir aukštėjimams, reikėjo suderinti praktiškumą ir ergonomiškumą.

„InoWood“ biokompozito terasinės pilnavidurės lentos „Solid“ yra padidinto tankio (1,45 g/cm3), labai atsparios dėvėjimuisi. Įrengiant tarpą tarp atramų, karkasą galima suformuoti iki 40 cm, o tai padidina darbo našumą montuojant. Šie biokompozito profiliai yra nedegūs (Bfl klasė), sertifikuoti Vokietijos kompozito gamintojų asociacijos, atitinka visus aukščiausios kokybės reikalavimus.

Papildomai buvo naudojami reguliuojami pjedestalai, cinkuoto metalo sijos ypač sudėtingam kelių pakopų trigubam ar vietomis net keturgubam karkasui, nes virš stogo dangos reikėjo pakelti terasos dangą net iki 1,8 metro. Tarp cinkuotų metalo sijų ir terasinių lentų papildomai buvo klojama amortizacinė juosta, kuri užtikrina stabilumą ir vienalytį lentos sujungimą su sijomis.

„InoWood“ biokompozito profiliai yra tvarūs, ilgalaikiai, praktiški, lengvai prižiūrimi, nedegūs ir lengvai montuojami – tai puiki alternatyva medienai. Lietuviškų „InoWood“ biokompozito profilių gamintoją rangovai renkasi ne tik dėl produktų praktiškumo ir kokybės, bet ir dėl lanksčios bei greitos reakcijos į užduotį, sprendimų ir projektavimo patarimų, sistemoms reikalingų viso spektro komplektuojamųjų medžiagų pateikimo iš vienų rankų, o prireikus ir sumontavimo.

Kokybiški ir patogūs sprendimai automobilių stovėjimo aikštelėms

„Kitoks miestas“, UAB („CityPro“) verslo centre „Magnum“ įdiegė ir administruoja pačių kurtą modernią pravažiavimo kontrolės sistemą, paremtą automobilių valstybinių numerių atpažinimo technologijomis, požeminėje automobilių stovėjimo aikštelėje integruojant novatorišką Europoje ir pasaulyje pirmaujančios ispanų kompanijos „CirControl“ automobilių palydos sistemą.

Įdiegta pravažiavimo kontrolės ir apmokėjimo už stovėjimą sistema svečių aikštelėje lauke, kurią sudaro automatiniai kelio užtvarai, valstybinių numerių atpažinimo kameros, infoterminalai ir automatinė mokėjimo kasa. Taip pat aikštelėje už pastato ir požeminėje verslo centro aikštelėje įdiegta analogiška pravažiavimo kontrolės ir apmokėjimo už stovėjimą bei palydos sistemos. Visų aikštelių klientai gali atsiskaityti už stovėjimą grynaisiais pinigais, banko kortele, SMS žinute ar naudodamiesi programėle „Parkuok.lt“.

Palydos sistema susideda iš daviklių, valdiklių, laisvų vietų LED švieslenčių bei sistemos valdymo serverio.

Įdiegti naujo tipo – du viename (jutiklis ir šviesinė užimtumo indikacija) – automobilių stovėjimo vietų davikliai „Bilogy“, kurių montavimo išlaidos labai mažos. Tai didelio ryškumo RGB LED indikatorius, kuriam būdingos itin mažos energijos sąnaudos (1,5 W), didelis temperatūros diapazonas (nuo –20 iki +60 °C), nuotoliniu būdu valdomas ryškumas, jautrumas bei spalvos keitimas.

Aukštos raiškos LED laisvų vietų švieslentės su kryptinėmis rodyklėmis DX3RGB – tai šviesos diodai, matomi 120° kampu. Galimos aštuonios skaitmenų spalvos, integruotos interaktyvios kryptinės rodyklės ir kompaktiškas dizainas, o energijos sąnaudos itin mažos (18 W).

Dėl optimalių sprendimų sėkmingai suvaldytas didelis automobilių srautas dviejų aukštų požeminėje aikštelėje su 371 stovėjimo vieta. Vairuotojams paprasta rasti laisvą stovėjimo vietą ir iš anksto ją matyti tam tikruose sektoriuose ir aukštuose, taip pat neįgaliųjų, rezervuotas ar elektromobilio įkrovimo vietas. Aiškūs eismo srautai ir iš anksto matomos laisvos vietos padeda išvengti grūsčių piko metu ir kelia mažiau streso lankytojams. Verslo centro valdytojui patogu ir paprasta sistemą valdyti, o jos įrenginiai įsilieja į bendrą aikštelės architektūrinį sprendimą.

Unikali sistema Lietuvoje montuota pirmą kartą

Verslo centro „Magnum“ užsakovai nuo pat projekto pradžios akcentavo, kad pastatas turi būti itin šiuolaikiškas, inovatyvus. Energiją tausojančioms inžinerinėms sistemoms montuoti ieškota patikimų partnerių. Vidaus mechaninių inžinerinių sistemų projektavimo bei įrengimo darbus, kurie apima pastato šildymą, vėsinimą, vėdinimą, šiluminės ir šalčio energijos tiekimą, vidaus vandentiekį ir nuotekas, automatinę gaisro gesinimo sistemą, atliko įmonė „Dizaja“.

„Vienas įdomiausių užsakovo sprendimų – įdiegti unikalią pasyviojo šildymo ir vėsinimo sistemą „Uponor TABS“, kurios tuo metu Lietuvoje dar niekas nebuvo įrengęs, – pasakoja įmonės direktorius Titas Kecorius. – Foninė patalpų temperatūra palaikoma išnaudojant pastato konstrukcijų inerciją. Į statinio konstrukcines perdangas įliejamas plastikinis vamzdis, kuriuo tiekiamas vanduo pagal poreikį šildo arba vėsina konstrukcijas, o jos perduoda energiją patalpoms. Esant dideliam monolitinių konstrukcijų inertiškumui, patalpose temperatūra lėtai kinta netgi esant staigiems meteorologinių sąlygų pokyčiams.“

Įspūdingi ir panaudotų medžiagų kiekiai – į monolitines perdangas sumontuota daugiau nei 75 km vamzdyno. Anot įmonės „Dizaja“ vadovo, pastato vėdinimas taip pat unikalus: atvėsintas arba pašildytas oras tiekiamas per grindyse įrengtų konvektorių groteles.

„Biuro patalpose, palubėje nerasite jokios inžinerinės instaliacijos, išskyrus apšvietimo ir būtinųjų priešgaisrinių sistemų elementus. Pastato širdis – geoterminė jėgainė, per kurią į pastatą tiekiama didžioji dalis energijos, skirtos šildyti arba vėsinti. Unikalus sistemos „Uponor TABS“ ir geoterminės energijos suderinamumas užtikrina maksimaliai efektyvų pasyvios žemės energijos panaudojimą“, – sako T. Kecorius.

Unikalūs inžineriniai sprendimai, panaudojant šilumos siurblius

UAB „Tenko Baltic“ vyr. projektų vadovas Vidmantas Dedela pasakoja apie įrengtą pastato širdį – geoterminę katilinę: „Užsakovas nuo pat pradžių aiškiai iškėlė kelis esminius reikalavimus. Sistema turėjo būti ypač patikima, ypač aukšto efektyvumo ir su techniniu profesionaliu palaikymu. Užsakovas norėjo būti tikras, kad kilus klausimams dėl įrangos veikimo, bus gautas greitas ir išsamus atsakymas. Nuo pat pradžių žinojome, kad su šia užduotimi galime susitvarkyti, kadangi atstovaujame vokiečių gamintojo „alpha innotec“ šilumos siurblius, su jais dirbame jau 13-ą metų, o mūsų serviso specialistai puikiai susipažinę su šia įranga ir jos veikimo bei valdymo specifika. UAB „Tenko Baltic“ jau yra įgyvendinusi ne vieną panašios specifikos objektą.

Esminis užsakovo reikalavimas buvo, kad šilumos siurblių sistema turi būti pagrindinis šilumos ir vėsos šaltinis. Unikalus sprendimas, palyginti su kitomis alternatyviomis šildymo sistemomis, yra tai, kad šilumos siurbliai turi veikti maksimaliai efektyviai tiek šildant patalpas šildymo sezono metu, tiek ir jas vėsinant vasarą. Didelis privalumas, kad įrengtus geoterminius gręžinius galima išnaudoti ne tik tradiciniam šilumos paėmimui žiemą, bet ir nemokamam vėsos tiekimui vasarą. Todėl buvo įdiegti trys „professional“ serijos vokiečių gamintojo šilumos siurbliai „alpha innotec“, veikiantys kaskadoje. Bendra šilumos siurblių galia yra beveik 400kW.

Įrangos tiekėjai toliau pasakojo apie netradicinius sprendimus: „Reikėjo užtikrinti galimybę tuo pačiu metu dalį patalpų šildyti, kitą dalį – vėsinti. Taip veikianti sistema užtikrina didžiausią efektyvumą, kadangi šilumos gamybai yra panaudojama perteklinė šiluma iš vėsinamų patalpų.

Šiltuoju metų laiku šilumos siurbliai tiekia vėsą tiek pasyviai (veikiant tik cirkuliaciniams šildymo/vėsinimo sistemos siurbliams), tiek ir aktyviai (veikiant šilumos siurblių kompresoriams). Pasyvaus vėsinimo sistemos efektyvumas yra ~25 t.y., suvartojant 1kW elektros energijos pagaminama ~25kW vėsos, tai yra 5-8 kartus efektyviau palyginti su kitais tradiciniais vėsos gamybos būdais. Jei temperatūra geoterminių gręžinių lauke yra nepakankama vėsinimui, įjungiami šilumos siurblių kompresoriai, kurie užtikrina reikiamą temperatūrą. Perteklinė šiluma, šilumos siurblių pagaminta aktyvaus vėsinimo metu, panaudojama patalpų sausinimui arba kraunama į geoterminių gręžinių lauką, taip juos papildomai regeneruojant (pašildant) bei ruošiant naujam šildymo sezonui, kad šilumos siurblių efektyvumas prasidėjus šildymo sezoną būtų ypač aukštas“.

Vos vienas žmogus gali visiškai pakeisti patalpą

Norint užtikrinti darbuotojų ir lankytojų patogumą bei pagerinti pastato akustines savybes, verslo centre įrengtos akustinės mobiliosios pertvaros. Įmonės „Spartum“ specialistai pertvaras įrengė dviejose patalpose: bendrojoje „Luminor“ banko darbo erdvėje ir verslo centro didžiojoje konferencijų salėje. Pastarojoje galima iš vienos bendros patalpos atskirti net keturias atskiras, kuriose vienu metu gali vykti skirtingi renginiai.

„Nestandartinis sprendimas yra tai, kad pertvaros prireikus suvedamos ne į kolonas ar specialias spintas kaip įprastai, o išrikiuojamos palei sieną. Taip išlaikoma švari ir nepaliesta erdvė, – pasakoja įmonės „Spartum“ komercijos direktorius Darius Šarauskas. – Kai reikalinga viena bendra patalpa, joje atsiranda daugiau erdvės, o pačios sienelės tampa estetinio vaizdo elementu.“

Pašnekovo teigimu, buvo išlaikytos ir nepaliestos grindys – pertvarų bėgeliai yra sumontuoti lubose, todėl nereikėjo ardyti kiliminės dangos. Svarbu ir tai, kad akustines sieneles stumdyti labai paprasta: vienas žmogus gali visiškai pakeisti patalpos išdėstymą vos per kelias minutes.

Pasak D. Šarausko, akustinių sienelių parinkimas visuomet priklauso nuo bendros erdvės. Reikia atsižvelgti į visų patalpoje sumontuotų inžinerinių, apšvietimo sistemų pralaidumą, langų išsidėstymą ir panašius elementus.

Verslo centre „Magnum“ įrengtos 54 dB sienelės, puikiai atitinkančios keliamus akustinius reikalavimus. Be to, įrengtos pertvaros turi ir specialias magnetines juosteles šonuose, kurios susiglaudusios susijungia tarpusavyje ir pagerina akustines bendros sienos savybes.

Mobilios akustinės pertvaros leidžia išspręsti daug uždavinių: keisti patalpos išdėstymą, suskirstyti patalpą į dalis ir panaudoti skirtingoms reikmėms. Įmonės „Spartum“ specialistai akustines sieneles įrengia ir visuomeninės, ir privačios paskirties patalpose, kiekvienam parinkdami optimalius sprendimus, kurie užtikrina reikiamą temperatūrą.

Šimtai saugių, nematomų ir patogių durų

Abiejuose A ir B verslo centro „Magnum“ bokštuose sumontuota daugiau kaip 300 bendrovės „Egiteka“ durų. Tai italų firmos „Barausse“ nematomos skydinės medinės vidaus durys „Secret“, kurių įrengta iš viso apie 140, įskaitant ir nematomas 240 cm aukščio duris WC ir biurų patalpose. Tai modernių technologijų pagrindu sukurtos funkcionalios, aukštos kokybės ir estetiškai atrodančios durys. Jų karkasas pagamintas iš medžio masyvo su papildomu sutvirtinimu, todėl durys stiprios, o apdaila joms suteikia tobulą estetinį vaizdą.

Nematomos akustinės 38 dB durys su nuleidžiamu slenksčiu kai kur panaudotos dviejų spalvų, taigi skirtinga durų spalva pasitinka abiejose jų pusėse. Taip pat įrengtos nematomos durys su įeigos kontrole bei nematomos dvivėrės durys ir t. t. Duryse sumontuoti paslėpti automatiniai durų atidarymo ir uždarymo mechanizmai – durų pritraukimo mechanizmai „Geze“, kurie įleidžiami į varčią.

UAB „Egiteka“ verslo centre „Magnum“ taip pat įrengė daugiau kaip 160 metalinių Ispanijos firmos „Andreu“ durų, skirtų techninėms, WC patalpoms. Šiose patalpose taip pat panaudotos ir priešgaisrinės bei akustinės durys.

Visame pastate buvo sumontuota ir standartinių, ir nestandartinių matmenų durų. Pavyzdžiui, prireikė net 250 cm pločio durų. Taip pat skiriasi ir durų aukštis įvairiose patalpose, atsižvelgiant į jų įrengimo vietą ir paskirtį. Pagrindinis durų aukštis yra 210 cm, bet kai kur prireikė net 240 cm aukščio priešgaisrinių durų. Tokios durys sumontuotos ventiliacinėse kamerose, WC, laiptinėse, transformatorinėse, konferencijų salėje ir kitose vietose. Šios durys nudažytos specialios tekstūros dažais „Interpon Power Coutings RAL 7021“.

Tad abiejų verslo centro „Magnum“ bokštuose A ir B, kiekviename jų aukšte šiandien jau varstomos UAB „Egiteka“ durys. Pagrindinė šios bendrovės veikla yra durų, statybos, apdailos bei interjero medžiagų didmeninė ir mažmeninė prekyba. Ji atstovauja kelioms žinomoms Italijos bei Ispanijos kompanijoms, kurios sukaupė ilgametę patirtį tobulindamos savo produktus, ir yra išskirtinė kompanijų „Andreu“,„Ferracin Group SRL“ ir „Design Solutions SRL“ atstovė Baltijos regione.

Pasitikėjimas pateisintas ergonomiškais baldų sprendimais

„Narbutas Lietuva“ baldais aprūpino visus verslo centre „Magnum“ įsikūrusius biurus. „Didžiuojamės, kad visi verslo centro nuomininkai pasirinko bendradarbiauti su „Narbutas Lietuva“, – sako bendrovės rinkodaros vadovė Gabrielė Vaitonytė-Galdikienė. – Mūsų dizainerių ir projektų vadovų komanda šiame verslo centre projektus vystė net metus ir džiaugiasi pasiektu profesionaliu rezultatu.“

Visame „Magnum“ pastate įrengta daugiau nei 650 darbo vietų ir baldų sprendimais užpildytas daugiau nei 10 tūkst. kv. m plotas. „Narbutas Lietuva“ sprendimai įgyvendinti „Vičiūnų grupėje“ ir jos įmonėse, „Groward Group“, „Detra Solar“, „PVcase“, „Shipzee“, „Voltas IT“ ir „Teledema“ biuruose, kur panaudoti ir įmonės „Narbutas Lietuva“ Ukmergės gamykloje pagaminti biuro baldai, ir jos užsienio partnerių („Billiani“, „Softline“, „Andreu World“, „Prostoria“, „Capdell“, „Quinti“, „Scab“, „Arper“, „Interstuhl“, „Buzzi“, „Inclass“, „La Cividina“) produkcija.

Verslo centre „Magnum“ įsikūrusiuose biuruose „Detra Solar“ bei „PVcase“ pasiūlyti Ukmergės gamykloje pagaminti ergonomiški reguliuojamo aukščio darbo stalai „Motion“ ir išskirtinio solidumo vadovų stalai „Move“. Puikias darbo sąlygas sukurs posėdžių kėdės „North Cape“, o atokvėpio valandėlę pailgins minkštasuoliai „Tango Lounge“.

„Vičiūnų grupės“ biuruose įrengtos patogios spintos bei stalčių sistemų blokai „Choice“ bei „Nova“, pasiūlytos posėdžių kėdės „Tango“. „Teledema“ biure pasirinkti lengvi ir subtilūs vadovų stalai „Air Executive“, o „Voltas IT“ biure puikiai tiko „Nova Wood“ kolekcijos baldai ir ergonomiškos darbo kėdės „Wind“. „Shipzee“ biurui pasiūlyta darbo stalų kolekcija „Nova A“, posėdžių kėdės „North Cape“ ir akustinės mobilios pertvaros „Modus“.

Bendrovės „Narbutas Lietuva“ komandos sprendimų įvairovė apėmė bendrųjų erdvių, dviejų priimamojo zonų, konferencijų salių ir net restorano „Lunch Up“ įrengimą, taip pat stogo terasą, kurioje pasiūlyti gamintojo „Sixinch“ lauko baldai.

Interjere – tradicijos ir elegancija

Gaminiams, kurie naudojami kasdien, keliami išskirtinės kokybės bei ilgo eksploatavimo laiko reikalavimai. Būtent todėl, kuriant „Magnum“ interjerą, buvo pasirinkti kokybiški vokiški klasikinio dizaino jungikliai bei kištukiniai lizdai, derantys ir klasikiniame, ir moderniame interjere. Verslo centrui juos tiekė rinkos lyderiai – vokiečių bendrovė JUNG.

„Visi užsakyti jungikliai yra parinkti pagal individualius poreikius, nes biurų interjerai yra skirtingi, o didelis mūsų gaminių asortimentas, spalvų ir dizaino įvairovė leidžia įgyvendinti sudėtingas architektūrines ir technines idėjas“, – pasakoja jungiklių ir išmaniųjų namų sistemų centro „JUNG Vilnius“ vadovas Raimundas Skurdenis. – Gaminių tiekimas, kaip ir pastato įrengimas, vis dar tęsiasi.“

Pasak R. Skurdenio, JUNG LS 990 serijos jungikliai, dominuojantys verslo centre „Magnum“, yra vienas dažniausių pasirinkimų. Tai kokybiški, griežtų linijų jungikliai, kurie savo populiarumo nepraranda jau daugiau nei 50 metų. Klasikinis šios serijos jungiklio variantas siauriu rėmeliu puikiai dera bet kokiame interjere. LS 990 jungikliai gaminami iš duroplasto arba kelių rūšių metalų.

Verslo centre dažniausiai naudoti klasikiniai baltos spalvos jungikliai. Svarbu tai, kad JUNG gali pasiūlyti itin platų spalvų bei rėmelių spektrą (gaminami ir daugiaviečiai rėmeliai), tad interjere priderinti ir tos pačios serijos LS 990 juodi jungikliai, išsiskiriantys savo elegantiškumu.

Šią dizaino liniją dėl jos universalumo itin dažnai renkasi skirtingi verslo centrai. Be to, šiuolaikiniame statybų sektoriuje vis daugiau dėmesio skiriama ne tik išvaizdai, bet ir medžiagoms, iš kurių pagaminti atskiri prietaisai. Ne išimtis ir interjere naudojami jungikliai. Jie turi būti ne tik gražūs, bet ir patvarūs: JUNG jungikliai pagaminti iš nedužaus, spalvos nuo saulės neprarandančio ir praktiškai nesibraižančio itin aukštos kokybės plastiko.

Visa JUNG gaminama produkcija turi aukštą kokybę bei kilmę įrodantį „Made in Germany“ sertifikatą. Taigi užtikrinama 100 % preciziška vokiška gaminių kokybė.

Ypatingo dizaino gaminiai naudoti visame objekte

Visame verslo centre „Magnum“ naudota įmonės „Duravit“ keramika. Norėta, kad keramika būtų ir kokybiška, ir estetiškai derėtų prie interjero, todėl projekte panaudoti unitazai iš serijos „Me by Starck“, urinalai „Starck3“, praustuvai „Happy D.2“.

„Philippe’as Starckas ir „Duravit“ inžinieriai ypatingą dėmesį skyrė ne tik gaminio dizainui, bet ir šiuolaikinėms technologijoms: formos požiūriu tai yra visiškai uždaros sistemos be papildomų šoninių tvirtinimo elementų, – pasakoja „Duravit“ atstovas Vytautas Zamalaitis. – Komfortą užtikrina atviro nuplovimo profilis, kuriame įdiegta technologija „Rimless“. Dangtis išsiskiria ištobulintais ir lengvai nuimamais vyriais, kurie gerokai supaprastina keramikos priežiūrą.“

Projekte taip pat naudoti urinalai „Starck3“, leidžiantys maksimaliai išnaudoti erdvę patalpoje, nes yra vos 245 mm pločio.

„Duravit“ verslo centrui tiekti praustuvai „Happy D.2“ išsiskiria tuo, kad yra sukurti pagal specialų studijos „Sieger Design“ dizainą. Šiai gaminių serijai būdingi suapvalinti kampai. Praustuvai tarsi pakyla nuo sienos ir suteikia nesvarumo efektą.

„Kurdama produktus, įmonė „Duravit“ pasitelkia svarbiausius šiuolaikinius dizainerius ir architektus. Gero dizaino produktai nepavaldūs laikui ir išlaiko vertę ilgalaikėje perspektyvoje. Be to, vis svarbiau suderinti vandens taupymo sprendimus su pageidaujamu dizainu. Produktų dizainas turi harmoningai derėti su technologijomis“, – įsitikinęs V. Zamalaitis.

Nuotr. Evaldas Lasys, Ignas Gaižauskas

Temos:

statyba
https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/10/ismanusis7.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

2020 spalio 7

Tomas

Kam priklauso zeme ant kurios pastatytas pastatas?
Uz kiek zeme buvo nupirkta?