Keliamės į lauką: terasos be saulės, lietaus, vėjo ir vabzdžių

2019 m. liepos 2 d.

„Structum“ redakcija.

portalas@structum.lt

Jaukus rytas su puodeliu kavos, savaitgalio pietūs arba jauki vakarienė lauko terasoje – tikras malonumas. Tačiau subjuręs oras ar – atvirkščiai – pernelyg intensyvūs, varginantys saulės spinduliai gali sugriauti planus. Mūsų šalies klimatui būdingos orų permainos kels gerokai mažiau rūpesčių, pasirinkus protingus terasų įrengimo sprendimus.

Šiuolaikinės technologijos leidžia nepaisyti net nepastoviausių ir nepalankiausių meteorologinių prognozių – galime apsisaugoti nuo vidurdienio kaitros, sulaikyti vėją ir mėgautis romantišku lietaus barbenimu į terasos pastogę be jokios baimės sušlapti. Atrodo neįtikima? Neabejokite – tai įmanoma! Susikurkite tokią terasą, kuriai nėra blogo oro. Tai padaryti jums padės paprasti ir patogūs sprendimai. Pats metas pasidairyti, kas gi naujesnio siūloma šioje srityje.

ZIP SCREEN

išorinės ritininės langų žaliuzės ir neįstiklintų terasinių konstrukcijų uždangos. Šios lauke montuojamos naujosios kartos išorinės ritininės žaliuzės apsaugo erdves nuo saulės, vėjo, lietaus ir net nuo vabzdžių. Ši daugiafunkcė saulės kontrolės sistema turi ypač stiprią konstrukciją (gali sulaikyti net uraganinius vėjus), yra didelių matmenų ir efektyviai valdoma elektriniu būdu. Gaminiai ypač tinka terasoms, panoraminiams, sustumiamiems langams ir zonoms, kurių nuo saulės pakankamai neapsaugo viduje pakabintos užuolaidos ar kitos uždangos.

Ritininės žaliuzės, pagamintos su specialiais SCREEN tipo audiniais, pakeitė požiūrį į tradicines ritinines žaliuzes, kurios būdavo visiškai neperregimos ir tik iš dalies pralaidžios šviesai arba nepakankamai apsaugodavo nuo saulės. SCREEN langų uždangos padarė tikrą revoliuciją dėl savo įvairiapusiškumo: gamyboje naudojamas stiklo pluoštas puikiai apsaugo patalpas nuo perkaitimo, saulės šviesa išsisklaido uždangos išorinėje pusėje ir net itin saulėtą dieną sumažėja atspindžiai. Beje, šis audinys leidžia matyti vaizdą pro langą, tačiau efektyviai blokuoja matomumą iš lauko pusės, taigi patikimai saugo privatumą. Šio tipo ritininės žaliuzės rekomenduojamos net pasyviesiems namams, nes padeda sumažinti šildymo ir vėdinimo išlaidas.

Išorinės ritininės žaliuzės, montuojamos ant langų, veikia kaip tinkleliai nuo uodų. Iš ZIP SCREEN konstrukcijų suformuotose terasose šios ritininės žaliuzės (jeigu aklinai uždengiami visi šonai) taip pat apsaugo nuo vabzdžių. Kokybiškus SCREEN audinius Lietuvos rinkai vieni pirmųjų pristatė įmonės „Ardena“ langų uždangų ekspertai, kurie iš karto suprato šio produkto išskirtinumą ir galimybes. Išaugęs audinio populiarumas ir ypač didelis vartotojų susidomėjimas juo lėmė tai, kad buvo sukurta išskirtinė konstrukcija, leidžianti SCREEN audinius pritaikyti lauko erdvėms. Tai jiems suteikė dar daugiau privalumų ir universalumo.

PERGOLĖ

Tai visame pasaulyje sparčiai populiarėjanti pavėsinių ir stoginių sistema, padedanti sukurti komfortišką, dekoratyvų, funkcionalų ir daugeliu atvejų lengvai pritaikomą pastogės sprendimą privačių namų, kotedžų arba komercinių patalpų eksterjerui. Tokia pavėsinė yra iš dalies mobili, lengvai pritaikoma pagal poreikius skirtingomis oro sąlygomis.

Pergolėse suderintos visos markizėms būdingos funkcijos, tik jos yra kur kas universalesnės ir lengviau pritaikomos pastato išorėje. Pergolės itin atsparios vėjui, apsaugo terasos zoną ne tik nuo saulės, bet ir nuo lietaus. Ypač patvarus, impregnuotas audinys yra visiškai nepralaidus vandeniui: bandymais įrodyta, kad net daugiau nei du mėnesius ant stogo kaupęsis vanduo visiškai neprateka pro audinį ir jam nekenkia.

Šių pavėsinių konstrukcija montuojama labai paprastai, yra gana lengva. Jas statyti galima ir užbaigus namo ar lauko zonos statybos darbus, nes nėra keliami jokie specifiniai polių, pagrindo įrengimo reikalavimai. Pergolių stogeliai gali būti montuojami ant joms specialiai pritaikytų konstrukcijų, tai leidžia paprastai ir palyginti pigiai sukurti jaukią, nuo saulės ir lietaus apsaugančią pastogę. Kitas būdas – įrengti pergolės stogą ant namo terasinės konstrukcijos elementų ar medinių karkasų vietoj įprasto stogo.

EOLIA

Tai fasadinės ritininės žaliuzės iš storo markizinio audinio, skaidrios plėvelės ar SCREEN audinių. Ši burės principu veikianti šoninė uždanga įtempiama ir užfiksuojama prie stabilaus pagrindo kabliais, taip sukuriant jaukią užuovėją, apsaugą nuo saulės bei lietaus (tai priklauso nuo pasirinkto audinio). Pasirinkus konstrukciją su šoniniais valais (trosais), tokios ritininės žaliuzės gali būti fiksuojamos ir tarpiniuose aukščiuose, išlieka stabilios net ir vėjuotą dieną.

Tiesa, kitaip nei ZIP SCREEN, šios ritininės žaliuzės nėra atsparios labai dideliam vėjui, tad esant itin stipriems gūsiams jas reikėtų suskleisti. Paprastai šios uždangos valdomos rankiniu būdu, tačiau, kaip ir daugelis įmonės „Ardena“ siūlomų gaminių, gali būti valdomos ir elektra, įrengus automatinius daviklius.

Tai išties racionalus sprendimas, kai norisi sulaikyti saulės spindulius, nuolat traukiančius skersvėjus, apsaugoti terasos baldus ir kitus joje esančius daiktus nuo šoninio lietaus, nestiprių, bet erzinančių gūsių.

„ARDENA“ prekybos salonai:

VILNIUS ,Vytenio g. 20

KAUNAS, Savanorių pr. 288

KLAIPĖDA, Minijos g. 42 (PC „NIC“)

ŠIAULIAI, Pramonės g. 17B (PC „NIC“)

www.ardena.lt

https://structum.lt/wp-content/uploads/2021/04/Rehau_340x430px.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

2020 gegužės 11

Diana Bartosevic

Laba diena,

Domina Jusu produktas Zip Screen. Sakykite prasau kaip suzinoti kaina ir pagaminimo termina?

Diana
862614909