Kinija pastatė oro uostą-kempinę su popieriaus plonumo stogu

2020 m. liepos 28 d.

Giedre Linden.

giedre@structum.lt

Pagaliau pastatytas Čingdao Dziaodongo tarptautinis oro uostas Kinijos rytinėje Šandongo provincijoje.

Jis galės priimti 35 mln. keleivių per metus, kartu su 500 tūkst. metrinių tonų krovių bei vykdyti 298 tūkst. tūpimų ir kilimų.

Cituodami Kinijos spaudą CNN pranešė, kad pastatyti oro uostą kainavo 5,8 mlrd. JAV dolerių (5 mlrd. eurų), o jis užima dukart didesnį nei Londono Hitrou oro uostas plotą.

Terminalo pastatas yra jūros žvaigždės formos. Jo stogas padengtas 223 tūkst. kv. m nerūdijančio plieno sluoksniu. Kalbama, kad tai yra didžiausia pasaulyje nerūdijančio plieno plokštė.

Ši plokštė yra tik 0,5 mm storio, prilygstančio popieriaus lapui, visos siūlės suvirintos, naudojant lygią vandeniui atsparią dangą.

Oro uosto pastatas tarsi kempinė sugeria, saugo ir perdirba lietaus vandenį be to, kaip skelbia šalies žiniasklaida, turi „nepriklausomą energijos centrą“.

Planuojama, kad tai bus tranzitinis šiaurės rytų Azijos centras, kartu su Čingdao jūrų uostu, kuris šiuo metu yra prekybos ryšys tarp Japonijos ir Pietų Korėjos.

2014 metais „Atkins“ su pietvakarių architektūros dizaino ir tyrimų institutu laimėjo konkursą parengti pagrindinį planą, suprojektuoti oro uosto aikštelę, suplanuoti judėjimą, kraštovaizdį ir oro uosto vandens inžineriją.

 

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/03/LV_structum_outdoor_340x430_0320.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!