Kinijoje atidaromas paskutinis Zaha Hadid suprojektuotas dangoraižis

2019 m. lapkričio 21 d.

Atidaromas „Zaha Hadid Architects“ įkūrėjos Zaha Hadid suprojektuotas dangoraižis Pekine. Architektų studija skelbia, kad šis pastatas turi aukščiausią atrijumą (angl. atrium) pasaulyje.

„Leeza SOHO“ dangoraižis yra Kinijos sostinės „Fengtai“ verslo rajone ir jame yra 45 naujų biurų ir verslo erdvių. Pastato savininkai jau dabar pasakoja apie pastato išskirtinumą.

Unikalus dizainas sukurtas pastatą dalijant į dvi skirtingas dalis, kurias sujungia ir uždaro  fasadas su atrijumu, praplečiančiu visą pastato aukštį. Jis tapo viso pastato ir rajono centru, kvartalo viešąja aikšte, įvairių transporto priemonių tinklo pagrindiniu mazgu.

Pastatas pastatytas ant sklypo, esančio greta „Fengtai“ geležinkelio stoties. Iki jo nutiestas naujas požeminis metro tunelis – pagrindinė miesto centro jungtis su oro uostu.

„Atsirandanti erdvė tarp šių dviejų pastato pusių išplečia visą dangoraižio aukštį ir sukuria aukščiausią pasaulyje atrijumą, kuris siekia 194,15 m (636 pėdų). Jis sukasi per visą pastato tūrį”, – pasakoja studijos atstovai.

Pastate naudojamos fasado plokštės leidžia sumažinti energijos vartojimą. Stiklinis fasadas ir pilno aukščio atrijumas taip pat suteikia papildomą platformą pasigrožėti  miesto panorama, tuo pačiu struktūrą apšviesdama milžinišku natūralios šviesos kiekiu.

Pastatas buvo suprojektuotas siekiant gauti „LEED Gold” sertifikatą. Todėl jame yra integruota pažangi energijos valdymo sistema, stebinti aplinkos kontrolę ir energijos efektyvumą realiu laiku. Tai sistemos, skirtos sulaikyti šilumą iš rekuperacinės sistemos, kartu su didelio efektyvumo siurbliais, ventiliatoriais, aušintuvais, katilais, apšvietimu ir valdikliais. Tai taip pat pastate įrengtos specialios įkrovimo vietos elektrinėms ir hibridinėms transporto priemonėms automobilių stovėjimo aikštelėje.

Architektų nuotr.

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!