Kinijos NT milžinė „Evergrande“ – ant bankroto ribos, o jos vadovai gryninasi pinigus


Šeši sunkumų patiriančios nekilnojamojo turto milžinės „Evergrande“ vadovai neteisėtai anksčiau laiko išsigrynino pinigus iš kelių bendrovės investicinių produktų.

Įprastai bendrovei nuosavybės teise priklausančias investicijas galima išsigryninti tik po tam tikro laikotarpio. Tačiau valdytojai investicijas pavertė grynaisiais tarp gegužės 1 ir rugsėjo 7 dienos, t. y. anksčiau, nei buvo numatyta pagal tvarkaraštį.

„Evergrande“ paskelbė, kad labai rimtai žiūri į šį reikalą, reikalauja, kad vadovai grąžintų išgrynintas lėšas, ir planuoja taikyti „griežtas nuobaudas“.

Vadovų nusižengimai įvykdyti tuo metu, kai bendrovėje prasidėjo didžiulė krizė. „Evergrande“ skola šiuo metu viršija 300 mlrd. dolerių.

Nuo metų pradžios grupės akcijų vertė sumažėjo trimis ketvirtadaliais. Neseniai kelios reitingų agentūros dar labiau sumažino „Evergrande“ kreditingumą ir įspėjo apie galimą bankrotą.

Vokietijos transliuotojas DW pranešė, kad „Evergrande“, dar visai neseniai buvusi antra pagal dydį šalies NT vystytoja, dabar skendi skolose. Apie 1,5 mln. žmonių yra įnešę užstatus už naujus būstus, kurie dar nepastatyti. Įmonės žlugimas gali būti katastrofiškas.

Investuotojai vis labiau nerimauja, kad jei „Evergrande“ žlugtų, bankrotų banga gali nusiristi per kitas NT vystytojų įmones ir sukelti sisteminę riziką antros pagal dydį pasaulio ekonomikos bankų sistemai.

Pastarosiomis dienomis prie „Evergrande“ būstinės rinkosi pikti protestuotojai, reikalaujantys žinių apie įmonės ateitį.

„Evergrande“ labai išaugo dėl įspūdingo nekilnojamojo turto bumo, kurį sukėlė neregėtas Kinijos ekonomikos augimas.

Įmonė įgyvendino beveik 1 300 komercinių, gyvenamųjų namų ir infrastruktūros projektų ir teigia, kad joje dirba 200 tūkst. žmonių.

Taip pat ji išplėtė savo veiklą į kitas ekonomikos sritis – maisto, gyvybės draudimo, televizijos ir kino bei laisvalaikio paslaugas. Ji taip pat valdo „Guangzhou FC“ futbolo klubą, buvusį „Guangzhou Evergrande“.

Šendžene, mieste netoli Honkongo, įsikūrusi bendrovė, kuri daugelį metų skolinosi, kad galėtų finansuoti sparčią plėtrą, grimzta po daugiau nei 300 mlrd. dolerių (254 mlrd. eurų) įsipareigojimų kalnu.

Pastaraisiais metais „Evergrande“ aktyviai pirko įvairius NT objektus, pasinaudodama kilusia NT pirkimo beprotybe.

NT milžinė ėmė silpti po to, kai 2020 metų rugpjūtį Pekinas įvedė naujas priemones, kuriomis siekiama atidžiai stebėti ir kontroliuoti didžiųjų NT vystytojų bendrą skolos lygį.

Anksčiau „Evergrande“ rėmėsi išankstiniais pardavimais, kad galėtų finansuoti savo veiklą, o įvesti apribojimai privertė bendrovę išparduoti NT su vis didesnėmis nuolaidomis.

Tačiau JAV įsikūrusios bendrovės „SinoInsider“ analitikai teigia, kad Pekinas „neleis „Evergrande“ bankrutuoti“, nes tai pakenktų režimo stabilumui.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

Paskutinės naujienos

Pradėtos bažnyčios statybos Kauno rajone

Šie metai prasidėjo svarbaus projekto įgyvendinimu – startavo Giraitės (Kauno rajonas) Šventosios Šeimos parapijos bažnyčios statyba. Šio svarbaus pastato paskirtis…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų