Klasikiniai telefonai grįžta – „Motorola“ atnaujina perlenkiamus telefonus

2019 m. lapkričio 18 d.

Nepaisant to, kad šiandien jau neįsivaizduojame savo kasdienybės be mažo aparačiuko, kurį iš seno įpratimo vadiname telefonu, tačiau jis mums ir skaitaknygė, ir kompiuteris, ir enciklopedija, ir kamera, ir fotoaparatas viename, dažniausiai žavimės šiek tiek vėluojančiomis išmaniųjų tendencijomis. Tad po praėjusią savaitę išplatinto pranešimo galime tikėtis, kad po trejeto metų ir mes turėsime perlenkiamus „Motorola“.

„Motorola“ pristatė sulankstomą išmanųjį telefoną. Būtų kaip ir nieko įspūdingo, jeigu tai nebūtų lyg patobulinta prieš penkioliką metų itin sparčiai išpopuliarėjusio perlenkto telefono versija „Razr”.

Naujas to paties pavadinimo modelis JAV pasirodys 2020 m. sausio mėnesį. Jis imituoja 2004 m. originalo formą su dangteliu, kuris atsilenka, leisdamas ekranui atskleisti. Vietoj klaviatūros ir 2,2 colių ekrano, vidinę dalį sudaro nepertraukiamas 6,2 colių OLED jutiklinis ekranas.

Pagamintas iš lankstaus plastiko, ekranas lenkiasi per pusę be matomos siūlės, žyminčios panašius sulankstomus ekranus, tokius kaip „Huawei“ „Mate X“ ir „Samsung“ „Galaxy Fold“, teigia „Motorola“. Varomas dviem mažais krumpliaračiais, šis mechanizmas beveik nepalieka akimi matomų tarpelių tarp dviejų ekrano pusių. Taip galima išvengti šiukšlių ir dulkių.

Kita ypatybė, išskirianti „Motorola“ nuo kitų modelių, yra tai, kad jis sulenkiamas horizontaliai, o ne vertikaliai. Tad jis yra maždaug tokio paties storio kaip originalus „Razr“, kuris buvo 14 milimetrų.

Jis taip pat iš delno dydžio prietaisų virsta vidutinio dydžio išmaniuoju telefonu, o ne atidaromas iš įprasto telefono į planšetinį kompiuterį.

Išorę sudaro nerūdijantis plienas ir stiklas, papildytas mažesniu „Greitos peržiūros ekranu“, kurį galima naudoti pranešimams rodyti, muzikai valdyti ir nuotraukoms fotografuoti su priekyje integruota  kamera.

Net išlaikomas originalus „Razr“ ženklas, tačiau šį kartą jis aprūpintas papildomu pirštų atspaudų skaitytuvu, keturių garsiakalbių sistema ir USB-C prievadu. „Motorola“ apibūdino telefoną kaip „pirmąjį dizainą“, tai patvirtina jo vidutinės klasės šešių gigabaitų operatyvioji atmintis, 128 gigabaitų talpa ir „Snapdragon 710“ lustas.

Šiais metais išmaniųjų telefonų pasaulyje dominavo sulankstomi ekranai. Dauguma pagrindinių žaidėjų dalijasi šia tendencija. Be aukšto lygio „Samsung“ ir „Huawei“ paleidimų, „Microsoft“ pristatė dviejų ekranų „Surface Duo“ – kurį galima atidaryti kaip knygą ir naudoti kaip žaidimų valdiklį –, o „Energizer“ debiutavo savo „Power Max P8100S“, kurio specifikacijos yra „geresnės nei daugelio žmonių nešiojamieji kompiuteriai“.

www.dezeen.com informacija ir nuotr. 

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!