Klinika Ąžuolyno parke apglėbė šimtamečius ąžuolus


OBJEKTO PAVADINIMAS: plastinės chirurgijos klinika „Fi Clinica“
ADRESAS: Sporto g. 3, Kaunas
UŽSAKOVAS: Ąžuolyno sveikatingumo centras, UAB
ARCHITEKTAS: architektų biuras „Vilius ir partneriai“
GENERALINIS RANGOVAS: UAB „Kaminta“
PLOTAS: apie 2 800 kv. m
AUKŠTŲ SKAIČIUS: 3
STATYBOS DARBŲ PRADŽIA: 2019 m.
STATYBOS DARBŲ PABAIGA: 2020 m.
ENERGINĖ KLASĖ: A
INVESTICIJOS: 5 mln. Eurų

Naujas plastinės chirurgijos centras „Fi Clinica“, iškilęs šalia Kauno Ąžuolyno parko, laikomas reikšmingu postūmiu Lietuvos medicinos turizmo plėtrai ir jau vadinamas viena didžiausių plataus profilio privačių medicinos klinikų Lietuvoje bei didžiausia plastinės chirurgijos klinika Baltijos šalyse. Modernus chirurgijos ir diabeto centras, kuriame bus teikiamos plastinės chirurgijos, bariatrijos, ortopedijos bei sveikatinamosios diabeto centro paslaugos, gali didžiuotis 18 modernių palatų ir keturiomis operacinėmis, kurių techninė įranga atitinka aukščiausius Europos privačios medicinos įstaigų standartus. Investicijos į kliniką siekė 5 mln. eurų. Bendras klinikos plotas trijų aukštų pastate – 2,8 tūkst. kv. metrų.

Klinikos įkūrėjai ir bendrasavininkiai – plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojai chirurgai Vygintas Kaikaris ir Donatas Samsanavičius bei verslininkas Robertas Jocius – tikisi, kad puikioje vietoje, gamtos apsuptyje įsikūręs medicinos paslaugų centras išjudins medicinos turizmo potencialą Kaune. Investuotojai planuoja, kad šioje klinikoje bus atliekama ne vien plastinės estetinės chirurgijos, bet ir daug kitų operacijų bei sveikatinimo paslaugų. Iki šiol plastinės chirurgijos centre „Fi Clinica“ per metus buvo atliekama apie 2 tūkst. operacijų. Įsikūrus naujajame pastate, tikimasi šį skaičių gerokai padidinti.

Pacientams geriau pasijusti padės ir neatsitiktinai pasirinkta klinikos vieta gamtos apsuptyje, šalia didžiausio Europoje miesto teritorijoje esančio Kauno ąžuolyno. Statybų metu į gamtą ir senuosius parko ąžuolus buvo pažvelgta labai jautriai ir pagarbiai, garbaus amžiaus medžiai šalia pastato išsaugoti ir žaliuoja po klinikos langais.

Šį naują pastatą Ąžuolyno parko prieigose, greta Lietuvos sporto universiteto, legendinės Kauno sporto halės, S. Dariaus ir S. Girėno stadiono ir Ąžuolyno sporto centro projektavo architektų studija „Vilius ir partneriai“. Ji pratęsė beveik prieš du dešimtmečius įgyvendintą projektą – sporto centro ir aikštyno projektą: architektų komanda baigė suformuoti aikštės perimetrą ir sukūrė simetrišką pastatų komplekso kompoziciją.

Tačiau, kaip pasakoja architektas Vilius Adomavičius, architektai neturėjo pernelyg didelės laisvės – detaliajame plane statinys jau buvo nurodytas kaip stovintis priešais Lietuvos sporto universitetą, statmenai senajam korpusui.

Sporto gatvės šiaurinėje išklotinėje priešais Lietuvos sporto universitetą per metus iškilęs ir praėjusią žiemą užbaigtas statinys suformuoja aikštės erdvę, akcentuodamas jos ašyje esantį S. Dariaus ir S. Girėno paminklą. Vertikali klinikos pastato fasadų grafika savo proporcijomis derinama su Lietuvos sporto universiteto fasadų sudalinimo ritmu: pastatą raižo vertikalūs dekoratyvūs elementai iš aliuminio plokštės.

Išlaikant plastinės chirurgijos centro „Fi Clinica“ korpusų ir sporto centro komplekso vienodumą, pasirinkta juos jungianti juoda klinikos fasadų spalva. Beveik skaidri pastato apatinė dalis sumanyta siekiant sukurti lengvesnio, tarsi ore kabančio tūrio efektą.

Nors pastatas nėra konstruktyviai sudėtingas ir dėl to ypatingų iššūkių nekilo, tačiau architektams teko pasukti galvas, kaip išsaugoti du į naujojo klinikos korpuso zoną patekusius ąžuolus. Saugant šiuos medžius, pastato kontūrą teko atitinkamai pakoreguoti – jis tarsi lūžo apeidamas augančius šimtamečius ąžuolus ir juos apglėbė savo konstrukcijomis.

Klinikos projektų užsakovai kėlė aukščiausius reikalavimus moderniems inžinieriniams vėdinimo, vėsinimo, šildymo sprendimams. Ypač griežti reikalavimai buvo įgyvendinti kuriant Europos standartus atitinkančias operacines. Projekto statybinei daliai skirta ne tik daugiausia dėmesio, bet ir didžioji investicijų dalis.

Išskirtinės klinikos projekto užsakovai nepageidavo prašmatnaus interjero – jis pasirinktas santūrus, minimalistinis, išskyrus kai kurias stilingas detales ir akcentus. Interjero stiliumi siekta išvengti tradicinio ligoninės įvaizdžio, kad pacientų viešnagė klinikoje labiau primintų jaukų viešbutį.

Pasirinkta pagrindinė balta klinikos interjero spalva, išskyrus kai kur į pastato vidų prasiveržusią juodą grindų dangą, tarsi bangą, atsiritusią nuo juodų fasadų. Ryškiai geltoni minkštasuoliai gyvai išsiskiria baltame bendrųjų patalpų interjere. Individualiai pagamintas įspūdingų formų ir matmenų priimamojo baras medienos spalvomis pabrėžia minimalistinį stilių ir eleganciją.

Statyba vykdyta atsakingai

Naujojo plastinės chirurgijos klinikos pastato statybos generalinė rangovė, viena stipriausių Lietuvoje statybos bendrovių UAB „Kaminta“, šiame visuomenei jautriame ir privačiam medicinos verslui aktualiame objekte atliko didelės apimties darbus, kuriems taikyta aukščiausia kokybė. Statyba buvo vykdoma atsakingai, saugant aplinką.

Patyrusios ir patikimos generalinės rangovės valdomas statybos projektas įgyvendintas per metus. Vykdydama projektą, „Kaminta“ nuliejo trijų aukštų pastato monolitines betono konstrukcijas: laikančiąsias kolonas, aukštų perdangas ir laiptų maršus su aikštelėmis. Į klinikos sklypą buvo įvestos ir prie pastato prijungtos visos reikalingos komunikacijos: elektros, geriamojo vandens ir buitinių nuotekų bei šilumos tiekimo tinklai, taip pat įrengti lauko inžineriniai tinklai. Atnaujinti šalia pastato buvę senieji teniso kortai tapo modernūs ir pritaikyti profesionaliam sportui.

Daug dėmesio skirta modernaus pastato kondicionavimo sistemoms, vėdinimo ir šaldymo zonoms įrengti. Klinikoje įrengtas grindinis šildymas, išskyrus operacines patalpas trečiajame aukšte, kur panaudotos sieninės šildymo sistemos. Šilumos energiją pastatui tieks „Kauno energijos“ centralizuoti šilumos tinklai. Gausi inžinerinių sistemų įranga ir komunikacijos bei vamzdynai sumontuoti ant plokščio klinikos stogo.

Daug patirties valdyti didelius statybos objektus sukaupusi generalinė rangovė „Kaminta“ užtikrino sklandų darbą ir sėkmingą klinikos projekto įgyvendinimą, atitinkantį medicinos įstaigų ir ypač operacinių patalpų įrengimo reikalavimus, kurie, palyginti su kitais statybos darbais, yra gana sudėtingi ir atsakingi.

Kaip sako „Kaminta“ statybų vadovas Mangirdas Bigenis, išskirtiniu šio statybos proceso akcentu įmonei tapo Kauno Ąžuolyno parko šimtamečių ąžuolų išsaugojimas. Įgyvendinant projekto sprendinius, dviejų ąžuolų šaknys buvo atkastos, sustiprintos ir apsaugotos, o šakų vainikai liko nepaliesti. Monolitinės pastato kolonos ir perdangos buvo betonuojamos taip, kad įgaubta pastato konstrukcija aplenkė ir tarsi apglėbė augančius šimtamečius ąžuolus, tarsi medžiai būtų užėję į kliniką.

Pasak projekto vadovo Dariaus Tamavičiaus, statybos aikštelėje naudojant du bokštinius kranus, vienam kurių buvo įrengti bėgiai, statybinės medžiagos ir konstrukcijos buvo ne tik pakeliamos į tris pastato aukštus bei ant jo stogo, bet ir perkeliamos ąžuolams „per galvas“ jų nežalojant.

Atsakingai vykdyto projekto įgyvendinimą laiku užtikrino generalinio rangovo sukaupta patirtis valdyti nelengvus projektus, laikantis trumpų statybos terminų ir atsakingai organizuojant rangos darbus. Trijuose pastato aukštuose vienu metu dirbo dešimtys subrangovų įmonių ir iki 90 įvairių sričių specialistų.

Dirbant gana ankštame sklype, pavyko sėkmingai įveikti medžiagų ir įrangos tiekimo bei sandėliavimo iššūkius, suvaldyti transporto srautus ir užtikrinti sklandų projekto įgyvendinimą.

Kokybiški apdailos darbai – pagal užsakovo poreikiu

Didelė dalis naujojo klinikos pastato Kauno Ąžuolyne apdailos darbų buvo patikėta įmonei UAB „Bygg & fasade service“. Ši bendrovė objekte „Fi Clinica“ montavo patalpų gipsines pertvaras, taip pat atliko daug glaistymo, dažymo ir plytelių klijavimo darbų, kuriems reikia užtikrinti aukštą kokybę.

Gipskartonis – paprastai montuojama statybinė medžiaga, tačiau klinikoje jos montavimo darbai tapo netradiciniai dėl sprendimo operacinėse patalpose įrengti sienų šildymą: apdailos specialistų darbą teko suderinti su šilumos vamzdynų montavimo komandos darbais. Prie kiekvienos sienos pertvaros konstrukcijos buvo montuojami šilumos tiekimo sistemos segmentai, kuriuos apdailos specialistai uždengė gipskartonio plokštėmis. Dviejų įmonių komandoms dirbant sutartinai, trijose klinikos operacinėse buvo įrengta po dvi šildomas sienas.

Dėl tokioms medicinos įstaigoms keliamų reikalavimų patalpų aukščiui klinikos palatose nebuvo galima montuoti kabamųjų lubų. Palatose, poilsio ir bendrosiose patalpose sienoms dažyti naudoti plovimui atsparūs dažai. Operacinių lubos ir sienos buvo dažomos drėgnam ir dažnam valymui itin atspariais dažais. Įvairiose klinikos patalpose – voniose, procedūrų kabinetuose bei laiptinėse – apdailos darbų bendrovės „Bygg & fasade service“ specialistai klijavo plyteles, kurios taip pat daug kur parinktos itin didelio atsparumo.

Klinikos kompresorių patalpoje, kur keliami aukštesni reikalavimai dėl garso izoliacijos, buvo įrengtos akustinės, garsą slopinančios lubos ir sienos, panaudojant akustines gipskartonio plokštes, kurios puikiai izoliuoja garsą ir slopina žemų dažnių triukšmą. Atliekant didžiausios apimties ir įvairius apdailos darbus iš karto keliuose klinikos aukštuose, objekte vienu metu dirbdavo apie 30 patyrusių ir kvalifikuotų įmonės specialistų. Šio projekto apdailos darbus pavyko atlikti laiku ir kaip visada kokybiškai. Bendrovė darbe naudoja modernias technologijas, greitai ir kokybiškai vykdo darbus, užtikrina jų ilgalaikiškumą ir lanksčiai prisitaiko prie kiekvieno objekto užsakovų poreikių.

Tvari ir kokybiška vinilinė sienų bei grindų danga

Kaune įsikūręs salonas „Interjero linija“ klinikos „Fi Clinica“ trečiojo aukšto palatų sienų apdailai tiekė vinilinę sienų dangą „Vescom“. Užsakovų pasirinkimą lėmė aukšta medžiagų kokybė ir patikimumas, ilgalaikiškumas ir puikus estetinis vaizdas, sukuriamas viešojo sektoriaus pastatuose.

Viešajam sektoriui skirta vinilinė sienų danga „Vescom“ – inovatyvaus dizaino, pagal naujausias tendencijas sukurta danga, kurią sudaro vinilo sluoksnis (300–830 g/kv. m) ir medvilnės pagrindas. Dėl šios struktūros „Vescom“ vinilinės sienų dangos atitinka Bfl-s1 ar s2 ugnies plitimo bei dūmų emisijos klasę, jos yra itin atsparios trinčiai, smūgiams ir dažnam plovimui. Ši danga nesugeria maisto, gėrimų, riebalų dėmių. „Vescom“ yra tarp prioritetinių medžiagų pasirinkimų medicinos įstaigoms, viešbučiams ir biurams.

Klinikos „Fi Clinica“ palatų sienų apdailai pasirinkta kolekcija „Hauki“. Šios sienų dangos raštas atkartoja pastato fasado vertikalių detalių motyvą, raiškios sienų dangų spalvos suteikia interjerui gyvumo ir namų aplinkos jaukumo, o techniškai atsparus paviršius džiugins daug metų, nekeisdamas estetinio vaizdo.

Klinikos pirmajame ir antrajame aukštuose panaudota „Interjero linijos“ salono vinilinė grindų danga „Amtico Spacia“ (LVT), kolekcijos „Stellar Ash“ ir „Stellar Toupe“. Šios grindų dangos dizainas puikiai atitiko estetinius bei techninius interjero kūrėjų bei užsakovų reikalavimus ir nepriekaištingai dera bendrame interjere.

„Amtico Spacia“ (LVT) vinilinės dizaino grindys skirtos komercinėms, gausiai lankomoms patalpoms, todėl yra su 0,55 mm darbiniu vinilo sluoksniu bei klasifikuojamos 23, 33, 42 atsparumo klasėmis.

Šios grindų dangos – puikus pasirinkimas tausojantiesiems aplinką. Visos „Amtico“ (LVT) vinilinių dizaino grindų kolekcijos gaminamos nenaudojant ftalatų – medžiagų, ribojamų REACH reglamento (Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas Nr. 1907/2006 dėl cheminių medžiagų registracijos, įvertinimo, autorizacijos ir apribojimų – red.), ir yra tinkamos A+ energinės klasės pastatams, klasifikuojant pagal VOC vidaus oro emisijos skalę, bei turi sertifikatą „Indoor Air Comfort Gold“, ne tik pažymintį mažą emisiją gamybos metu, bet ir  patvirtinantį sveiką vidaus patalpų klimatą.

Paprasta grindų dangos priežiūra ir patvarumas atlieka svarbų vaidmenį viešosiose erdvėse. „Amtico“ (LVT) dizaino vinilinių grindų paviršiai padengiami specialiu uretano sluoksniu, apsaugančiu grindis nuo abrazyvinių dalelių ir batų žymių. Ši danga atitinka atsparumo ugniai bei dūmų emisijos priešgaisrinius (Bfls1) ir slidumo reikalavimus (R10), todėl ypač tinka visuomeniniams pastatams, ribojamiems griežtai reglamentuotų saugos reikalavimų.

„Amtico Spacia“ (LVT) vinilinei dizaino grindų kolekcijai suteikiama 10 metų nusidėvėjimo garantija. Ši grindų danga – puikus pasirinkimas intensyvaus naudojimo patalpose. Klinikoje „Fi Clinica“ pasirinktos viešajam sektoriui skirtos medžiagos – tai ilgalaikiai sprendimai, kurie daug metų džiugins klientą, nekeisdami estetinės išvaizdos ir taupydami eksploatacijos išlaidas.

Du dešimtmečius išliekamąją vertę turinčius produktus siūlančios „Interjero linijos“ asortimente yra itin aukštos kokybės vinilinių dizaino grindų, sienų dangų, baldų ir užuolaidų audinių. Jos atstovaujami prekių ženklai visiškai atitinka keliamus kokybės ir tvarumo reikalavimus bei formuoja labai aiškią įmonės strategiją – aukščiausios kokybės gaminiai, nepriekaištingos reputacijos gamintojai, dėmesys estetikai ir patvarumui. Daug metų vykdoma mažmeninė ir didmeninė prekyba padėjo išgryninti stipriausią įmonės veiklos aspektą – estetiškų ir ilgalaikių apdailos medžiagų, skirtų viešajam sektoriui, tačiau puikiai tinkančių ir namų aplinkai dekoruoti, pasiūlą. „Interjero linija“ pačiam išrankiausiam viešojo ar privataus sektoriaus klientui gali pasiūlyti modernių ir akustinių interjero medžiagų, išskirtinių šviestuvų ir baldų gamintojų gaminių.

Maloni aplinka ir ergonomiškos darbo vietos

Tarptautiniu mastu pripažintos grožio klinikos „Fi Clinica“ klientus pasitinka lietuviški „Narbuto“ baldai. Klinikos interjero projektu pasirūpinusi bendrovės „Narbutas Lietuva“ komanda sukūrė klientams jaukią ir malonią aplinką, o darbuotojams – ergonomiškas ir įkvepiančias darbo vietas.

Visose bendrose erdvėse ir medicinos specialistų kabinetuose iš Lietuvos ar užsienio šalių atvykę klinikos pacientai gali mėgautis komfortiškais, Ukmergės gamykloje pagamintais „Tango“, „Arcipelago“ ir moduliniais „Jazz Chill Out“ minkštasuoliais, kurie interjere išsiskiria ryškia geltona spalva. Gydytojams skirti riešutmedžio spalvos vadovo baldai „Plana“ bei darbo stalai „Nova“ savo minimalistine išvaizda ir estetiškomis, tiesiomis linijomis suteikia elegancijos pojūtį.

„Kartu su klientais ir architektais aptardami būsimos erdvės lūkesčius, siekėme pasiūlyti tokius baldų sprendimus, kurie ne tik atliktų savo pagrindinę funkciją – būtų ergonomiški bei komfortiški. Mūsų komanda taip pat stengėsi, kad baldai atspindėtų visos organizacijos tapatybę, identitetą bei vertybes. Todėl „Fi Clinica“ interjeras, įrengtas tarp žaliuojančių ąžuolų Kauno mieste, išsiskiria savo energija, veržlumu ir prabanga“, – sako bendrovės marketingo vadovė Gabrielė Vaitonytė. „Narbutas Lietuva“ komandai – tai vienas iš sėkmingai įgyvendintų grožio įstaigos, chirurgijos ir diabeto centro projektų.

Optimaliai higienai – antibakterinė instaliacija

Kauno plastinės chirurgijos centre „Fi Clinica“ panaudoti antibakteriniai „Merten System M“ jungikliai su sidabro jonais – puikus pavyzdys, kaip optimalią higieną ir apsaugą nuo bakterijų gali užtikrinti smulkios interjero detalės. Ne tik palatose, operacinėse, kabinetuose, bet ir poilsio bei bendro naudojimo erdvėse sumontuoti „Schneider Electric“ aktyviai baltos spalvos jungikliai užkerta kelią bakterijų plitimui, kartu išlaikydami nepriekaištingą dizainą įvairiose klinikos patalpose.

Antibakteriniai „Merten System M“ jungikliai bakterijų plitimo pavojų sumažina natūraliomis priemonėmis: savaime besidezinfekuojančio jungiklio korpusas pagamintas iš aukštos kokybės smūgiams atsparaus termoplastiko, praturtinto sidabro jonais. Antibakterinės medžiagos neleidžia mikrobams daugintis ant dažnai liečiamų paviršių ir 24/7 nenuilstamai saugo nuo bakterijų plitimo.

Skirtingai nei antibiotikai ar dezinfekavimo priemonės, sidabro jonai gali užkirsti kelią atspariems mikroorganizmams vystytis. Ilgalaikis tvarus efektyvumas – svarbi „Merten System M“ antibakterinių jungiklių ypatybė, nes jų savybės išlieka veiksmingos visą prietaiso naudojimo laikotarpį – jos nenudėvimos ar nenuvalomos, nes yra medžiagos sudėtyje. Didelis sidabro jonų efektyvumas įrodytas tarptautiniais moksliniais tyrimais, o natūralus antibakterinis poveikis yra nekenksmingas žmonėms ar aplinkai.

„Schneider Electric“ antibakteriniai instaliacijos sprendimai ypač tinkami užtikrinant optimalią higieną medicinos įstaigose, viešbučiuose, restoranuose, oro uostuose ir traukinių stotyse bei visuomeninės paskirties erdvėse, kur lankosi daug žmonių ir ligų perdavimo rizika padidėja.

KOKYBIŠKI SPRENDIMAI

Pastate įrengti du „Schindler“ 3300 modelio keleiviniai liftai. Pagrindinis privalumas tas, kad šiuose liftuose naudojama diržinė pavara, užimanti mažiau vietos ir suteikianti galimybę įrengti didesnę kabiną, tad tokie liftai veikia tyliau ir skleidžia mažiau vibracijų, be to, nenaudojamas tepalas ir nesidėvi skriemuliai.nenaudojamas tepalas ir nesidėvi skriemuliai.

Laimonas Ciūnys ir „Fi Clinica“ nuotr.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

Paskutinės naujienos

Pradėtos bažnyčios statybos Kauno rajone

Šie metai prasidėjo svarbaus projekto įgyvendinimu – startavo Giraitės (Kauno rajonas) Šventosios Šeimos parapijos bažnyčios statyba. Šio svarbaus pastato paskirtis…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų