Kodėl Lietuvoje skeptiškai vertinama arabų architektūra?


Šį mėnesį Kuveite atidarytas daugiafunkcinis pastatas. Architektų įmonė „Gensler“ du bokštus, iš kurių viename – viešbutis, kitame – verslo centras, sujungė stogu ir terasa. Tačiau išskirtinis šis pastatas ne tik dėl neįprastos formos ar langus uždengiančio aliuminio fasado, bet ir išlaikytų tradicinių arabų interjero elementų.  

Nors šis pasaulis atrodo kartais toks beribis ir nepažintas, o kartais toks mažas, ranka pasiekiamas, arabų architektūros tradicijų taikymas Lietuvoje nėra populiarus. 

42 aukštų verslo centro bokštas yra 60 000 kvadratinių metrų ploto. 22 – iem aukštais mažesniame viešbučio bokšte yra 284 kambariai ir apartamentai, du balkonai, konferencijų salės, restoranai, baseinas ir terasa bei SPA2 000 kvadratinių metrų požeminė automobilių stovėjimo aikštelė.  

Bokštų langai uždengti grotelių ekranu, arabiškai vadinamu mashrabiyaKaip teigia pastato architektai, šis sprendimas buvo pasirinktas siekiant sukurti šešėlį nuo kaitrios saulės, taip pat užtikrinti verslo centro ir viešbučio svečių privatumą.  

Šios grotelės suprojektuotos aukštesnės, nei visas pastatas. Jos dengia ir terasas ant pastato stogo. Tikimasi, kad taip bus sumažinama aplinkos temperatūra ir didinamas pastato energinis efektyvumas (šiuo atveju, vėdinimo sistemų darbas).  

Architektų kompanija Gensler yra vienas iš garsiausių pasaulio sveikatingumo centrų projektavimo lyderių.  

Vietinė architektūra tradicinius mashrabiya šešėlius renkasi dėl vizualinio patrauklumo, vartotojų privatumo, dieną, užtikrinimo”,  – sako Gensler vadovas Tomas Lindblomas 

Pasak architekto, deimantinis grotelių modelis yra šiuolaikinė mashrabiya ekrano versija, kuri sukuria dinamišką estetiką.  

Viešbučio interjerus sukūrė bendrovės Yabu ir Pushelbergas. Dizaineriai neslepia, kad siekė papildyti šiuolaikinę arabų interjero išraišką. 

Nuostabus interjero požymis yra spiralinė laiptinė, kuri sudaro pagrindinį fojė. Greta – restoranas.  

Visame viešbutyje taikomas geometrinis modeliavimas, naudojant kilimus ir ekranų paviršius.  

Bendras bokštų dizainas sukurtas atspindėti aktyvią 40 metų Kuveito plėtrą. Mes sukūrėme orientyrą, interpretuodami vietinę tautinę kultūrą šiuolaikiniu požiūriu”, – sako  TLindblomas.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

Paskutinės naujienos

Pradėtos bažnyčios statybos Kauno rajone

Šie metai prasidėjo svarbaus projekto įgyvendinimu – startavo Giraitės (Kauno rajonas) Šventosios Šeimos parapijos bažnyčios statyba. Šio svarbaus pastato paskirtis…

Has photos

Klaipėdoje iškilo meno banga 

Didelis įvykis visiems Lietuvos meno aistruoliams – po ilgos rekonstrukcijos gala koncertu atidarytas Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras. Nusimetęs blankų sovietmečio apdarą,…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų