https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/03/download.gif

Kokią ateitį mato architektai?

2018 m. gruodžio 13 d.

Agnė.

Bendrovė Save Laka“ atskleidžia 2018 metų konkurso Architektūra, kuri reaguoja“ nugalėtojus. Šiemet 200 dalyvių iš daugiau nei 30 šalių pateikė 130 dizainus. Projektiniuose darbuose stebina dizainerių tarpdisciplininis požiūris, viršijantis tipiškus statybos sprendimus. Juk konkursų sumanytojų tikslas buvo sukurti dizaino ir technologinius sprendimus, kurie gali dinamiškai sąveikauti su aplinka.  

Potvynių teritorijos (Mary Denam)

Pirmosios vietos laimėtojas sukūrė naują būdą išgyventi ir suvokti erdvę, kaip jis pats sako, mašinų ateityje.  

Klimato kaitos ekspertai prognozuoja, kad kito tūkstantmečio temperatūra pakils iki keturių laipsnių. Šis padidėjimas sukels drastiškus mūsų planetoje vykstančių ciklų pokyčius, nes padidės jūros lygis, o ekstremalūs gamtiniai reiškiniai, tokie kaip uraganai ir cunamiai, trukdys miestų įprastą gyvenimo ritmą. Devyniasdešimt procentų didžiausių pasaulio miestų yra šalia vandens. Taigi, siekiant spręsti didėjantį gyventojų tankį ir skirtingas aplinkos sąlygas, turime nagrinėti esamą miesto vandens naudojimą ir kurti sistemas, sugebančias lanksčiai reaguoti į potvynius”, – kalbėjo projekto autoriai.  

Dabarties – ateities projekcija (Davido Stielerio) 

Projekto autorius tikina, kad informacinių technologijų ir jutiklių realybė pakeitė įprastus socialinius ryšius ir mūsų erdvės suvokimą. Būtent tai jis ir norėjo atspindėti. Juk ateitis, kaip ir rytojus, prasideda jau šiandien.  

Judėjimo platforma (Nusrat Jahan MimArmanas Salemi)

Trečiosios vietos nugalėtojai skelbia, kad vizualizuoti architektūrą ir suvokti erdvę galės tik robotų ir žmogaus atliekamų veiklų tarpusavio koordinavimas. 

Visą laimėtojų sąrašą galite rasti čia. 

https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/03/340x600.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!