Kokiose mokyklose mokysis mūsų vaikai?


Norint išugdyti ateities lyderį jau nepakanka ikipramoninės ideologijos, juodos lentos ir kelių suolų klasėje. Skaitmeninėje eroje, mokymosi erdvei, keliami dvipusiai reikalavimai.  Viena vertus, švietimo įstaiga turi atspindėti visuomenę, išlaikant privatumo reikalavimus. Kita vertus, pastaroji turi sukurti pažinimo atmosferą. Mokyklų dizaino tyrimuose neretai atsiskleidžia skirtingų kultūrų prioritetų perspektyvos. Tai atsispindi ir šiose penkiose mokyklose, kurios laikomos technologiškai pažangiausiomis pasaulyje.   

Taivano animacijos institutas  

Taivano „Kantana” filmų ir animacijos institutas yra didžiausia kino studija Tailande.  Projektas išsiskiria milžiniškomis aštuonių metrų aukščio plytų sienomis. Šį projektą kūrusi, architektų įmonė  „Bonserm premthada” siekia skatinti studentų kūrybiškumą. Čia svarbiausias – mikroklimatas.   

Architektai suprojektavo vidinę plieninę konstrukciją, kurią nuo išorinės sienos šiltinimo medžiagos skiria tarpas. Šiuo tarpu pastatas natūraliai atvėsinamos erdvės.   

Mokyklų kompleksas Prancūzijoje  

Architektų įmonė  „Niki de saint-phalle-petits cailloux“ sukūrė visą švietimo erdvių kompleksą Prancūzijoje. Dobilo formos pastate yra vaikų darželis, pradinė mokykla. Architektūrinė koncepcija buvo pagrįsta žmogaus smegenimis ir dviem pusrutuliais, kurios, nors ir simetriškos, nėra vienodos dėl skirtingų jų gyvybinių funkcijų.   

Pastatų erdvės pritaikytos visoms veikloms, kuriomis vaikai užimti mokykloje, t.y. mokosi aritmetikos, geografijos, skaityti, iliustruoti. Dizaino studija „Maximo recio” sukurė grafinę plytelių sistemą. Mokykla pritaikyta autizmo negalią turintiems moksleiviams.   

Viešoji mokykla Londone   

Architektų studija „Designer maximo recio„, bendradarbiaudama su architektais Alvaro Fernández ir Pablo Padilla, baigė 14 klasių viešosios mokyklos Londone renovaciją. Mokyklos interjerui naudotos ryškių spalvų, taip pat juodos ir baltos spalvų plytelių kompozicijos. Šis sprendimas suteikė žaismingumo. Taip pat, architektai sako, kad prie tokio darnaus chaoso buvo lengva integruoti inžinerines sistemas. Be to piešiniai ir raštai, sudaryti iš plytelių, skatina vaikus atsakingai naudotis patalpomis, palaikyti švarą jose.   

„Nauja mokykla”   

80 000 kvadratinių metrų mokyklą Kijeve sukūrė architektų įmonė „Dream design„. Mokykloje, pavadintoje „Nauja mokykla”, mokymosi aplinka kuriama pabrėžiant kūrybiškumo, estetikos, originalumo ir elegancijos svarbą.   

Mokyklos statybos buvo pradėtos dėl būtinybės sukurti sąlygas, tinkamas šiuolaikinei kartai mokytis, formuoti jų kūrybinį mąstymą. Todėl „Dream design” sukūrė patogias erdves, kuriose nepalikta vietos įprastam suaugusiųjų ir vaikų požiūriui į mokymosi procesą. Vietoj to mokyklos interjere buvo išlaikyti esminiai dizaino aspektai, tokie kaip ergonomika ir estetika.  

Regiono paveldo simbolis  

Prancūzijoje formuojamas tarpmiestinis mokyklų, kaip vietos paveldo simbolio, tinklas. Nuo pat pradžių architektų uždavinys buvo iš naujo interpretuoti visą istoriją architektūros paveldo ir socialinės atminties alegorinėje sąmonėje. Mokyklomis paverčiami pramoninei pastatai, suteikiant jiems šiuolaikines reikšmes. Naujuose pastatuose atkuriamas industrinio stiliaus interjeras. Skirtingomis interjero detalėmis bandoma atkreipti moksleivių dėmesį į tai kas svarbu, sukelti empatiją aplinkai ir visuomenėje vykstantiems procesams. 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Namai lego principais

Kas sieja prieš 6000 metų nutiestą medinį sweeto taką netoli somerseto Didžiojoje britanijoje, 19 a. Pradžioje darbininkams skirtas mobiliąsias kavinukes…

Has photos

Fasadai, kuriems nėra blogo oro

Vėdinamieji ir jiems giminingi bioklimatiniai fasadai šiuo metu laikomi vienais iš geriausių sprendimų siekiant palaikyti optimalią vidaus temperatūrą ir garso…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų