Konferencijoje „Skaitmeninė statyba“ – pranešėjas, turintis žinių apie 43 mln. statybininkų rinką


Europoje jau šiandien vyksta reikšminga skaitmeninė statybos pramonės pertvarka. Šiuo klausimu Europa ne vienalytė – vienur skaitmeninė statyba smarkiai pažengusi, o kitur – gerokai atsilikusi.  Todėl Europoje būtina spartinti šiuos pokyčius. Tuo įsitikinęs Kjetil Tonning, Europos statybos pramonės federacijos (FIEC) prezidentas. Jis šią temą plėtos skaitydamas pranešimą konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius“.

„Džiaugiamės, kad į konferenciją sutiko atvykti žmogus, turintis žinių apie plačią rinką, apimančią daugiau nei 43 mln. statybininkų visoje Europoje. Tikimės išskirtinių įžvalgų, vertingų pastebėjimų ne tik apskritai Europos, bet ir konkrečiai Lietuvos mastu“, – sako Dalius Gedvilas, VšĮ „Skaitmeninė statyba“ vadovas.

FIEC prezidento (nuotr. kairėje. VšĮ „Skaitmeninė statyba“ nuotr.) įsitikinimu, skaitmeninė statyba gali padėti įgyvendinti visų svarbiausių ES prioritetinių sričių pagrindines kryptis – tai skaitmeninė ekonomika, energijos vartojimo efektyvumas, žiedinė ekonomika, klimato kaita, demografiniai pokyčiai, sveikata ir sauga, švietimas, mokymas ir kt.

Pranešama, kad konferencijoje taip pat bus kviečiama diskutuoti apie tai, su kokiais iššūkiais susiduria Lietuvos statybos sektorius skirtingais skaitmeninimo  etapais ir kaip tai lemia neatidėliotinus pokyčius teisiniame reguliavime.

„Šiais metais turime kuo pasidžiaugti: tarp Lietuvos statybos sektoriaus lyderių nerasime nė vienos įmonės, kuri dirbdama netaikytų BIM metodologijos. Lietuvos statybos įmonės, eksportuojančios savo paslaugas į užsienį, jau ne vienerius metus taiko BIM. Vilniaus Gedimino technikos universitete išleidžiama jau trečia magistrantų karta, mokanti taikyti BIM. Taigi džiugu, kad privatus sektorius eina koja kojon su inovatyviu pasauliu. Tačiau yra ir kur pasitempti: viešasis sektorius čia žymiai atsilieka. Kiekviena diena, kai atidėliojame skaitmenizavimą, yra nepateisinama, nes lemia valstybės atsilikimą, ekonomikos lėtėjimą. Netaikydami „Statybos 4.0“ principų, pasmerkiame valstybę ledynmečiui“, – sako D. Gedvilas.

Baigiamasis konferencijos akcentas – geriausių Lietuvos BIM projektų autorių apdovanojimai.

„BIM poreikis rinkoje akivaizdus: šiandien jau daugiau nei 500 registruotų vartotojų naudojasi VšĮ „Skaitmeninė statyba“ rengiamais BIM dokumentais, prie kurių rengimo prisideda VGTU, Kauno technologijos universiteto komandos. Tie, kuriems trūksta žinių, aktyviai mokosi. Iki šios dienos pagal  statybos proceso skaitmeninimo „Statinio informacijos modeliavimas BIM“ kvalifikacijos tobulinimo mokymo programą jau apmokėme daugiau nei 300 asmenų“, – vardija D. Gedvilas.

Geriausi BIM projektai bus pristatomi konferencijoje, o vėliau juos bus galima peržiūrėti VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kaupiamoje Lietuvos BIM projektų duomenų bazėje.

Konferencijos programa: skaitmeninestatyba2019.lt.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų