Kongresų centras – šviesos sala dykumoje

2019 m. vasario 1 d.

Agnė.

Kongresų centras iškilo Kartaginos (Ispanijoje) priemiestyje. Tai vieta, kurios nepasiekė civilizacija. Lokacijos pasirinkimo motyvai kėlia klausimų daugeliui. Juk tai keista net ir ekonomiškai, nes reikėjo pastatyti 15 m aukščio tvirtinimo sienas. Architektų komandai vadovaujantys Jose SelgasLucia Cano spaudai sakė, kad pastatas negalėjo priklausyti dviem – miesto ir gamtos – kategorijoms. Todėl teko rinktis.

Pasirinkta antroji ir išdžiūvęs kraštovaizdis tapo ekvivalentu vandenynui.  

 Šiam pastatui pastatyti teko supilti 17 m aukščio krantinę. Nors pastatas net ir po šio veiksmo yra žemiau kitų tolimame kraštovaizdyje stovinčių pastatų. Šalia pastato tyvuliuoja Salamankos greitkelis (buvęs „Silver Route” ir būsimasis „Silver Motorway“).  

Pastatas gerai matomas nuo greitkelio, važiuojant tiek pietų, tiek ir šiaurės kryptimis. Todėl, kaip sako architektų komanda, pastato forma buvo kuriama taip, kad primintų šviesą. Ir tai ne vienintelis išskirtinumas.  

Architektai siekė ant žemės palikti kuo įmanoma mažesnę pastato dalį. Šios dalies plotas atitinka scenos plotą, pagrindinės salės pakopas, nedidelį vestibiulį, mažąją salę, kurioje telpa 300 žmonių ir, kurią galima suskirstyti į tris sales, talpinančias po 100 žiūrovų. Taip pat parodų salę ir restorano erdvę. Bendras pastato plotas siekia 7 500 kvadratinių metrų.  

Įėjimas yra urbanizuotame gatvės lygyje, daugiau kaip 17 metrų virš žemiausios pastato dalies,  Iš čia galima judėti aplink centrinį betono apvalkalą, eiti aukštyn arba žemyn ant rampų ir spiralinių laiptų rinkinio 

Salės – nedidelės, jaukios, konservatyvios. Tai lyg atsvara išskirtiniam ir jokių kompromisų nepripažįstančiam pastato fasadui. 

Ivan Baan nuotr. 

https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/03/download-2-1.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!