Kosminis greitis: 10 aukštų pastatas – vos per vieną dieną (VIDEO)

2021 m. rugpjūčio 2 d.

„Structum“ redakcija.

portalas@structum.lt

Kinijos pietryčiuose pasiektas naujas rekordas: per kiek daugiau nei vos vieną parą pastatytas ir pilnai įrengtas 10-ies aukštų gyvenamasis pastatas.

Changsha mieste daugiabutis iškilo vos per 28 valandas ir 45 minutes. Pranešama, kad tai greičiausias laikas pasaulyje, per kokį įrengtas tokio aukščio pastatas su vidine apdaila.

Pasiekti tokį neįtikėtiną greitį padėjo iš anksto paruošti moduliniai nerūdijančio plieno konteineriai. Kiekvienas jų yra su vidine apdaila, elektros laidais ir vandens vamzdžiais. Statybos metu atlenkiama grindimis virstanti plokštė, sutvirtinami langai ir balkonai. Vieno tokio konteinerio dydis yra 12,19×2,44×3 m.

Tokio tipo pastatus lengva išardyti ir perkelti į kitą vietą, jie yra atsparūs tokioms negandoms, kaip žemės drebėjimas. Todėl tokio tipo konstrukcijos yra ne tik patogios statyboms, bet ir taupo energijos suvartojimą bei kaštus.

Skelbiama, kad tokias modulines konstrukcijas galima panaudoti ne tik daugiabučių, bet ir gydymo įstaigoms ar viešbučiams.

Tokią techniką statybose pritaikiusi Kinijos bendrovė „Broad Group“ teigia, kad ji tinkama net ir dangoraižių statybai. Neva modulinių konstrukcijų pagalba gali iškilti net 200 aukštų statinys.

Modulinė nerūdijančio plieno konteinerių technika išrasta dar 2009 metais. Po kelerių metų – 2012-aisiais – Kinijos bendrovė vos per 15 dienų pastatė 30 aukštų daugiabutį.

Temos:

statyba
https://structum.lt/wp-content/uploads/2021/08/duruguru_sonininas_baneris.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!