Kuria skaitmeninį ekskavatoriaus dvynį


Statybos valdymo dėstytojas iš Australijos kuria ekskavatoriaus skaitmeninį dvynį, kad galėtų ištirti, kokios yra jo nuotolinio valdymo ir diagnostikos galimybės. Teigiama, kad skaitmenizuotos galėtų būti ištisos statybų aikštelės. Tai padėtų geriau valdyti statybų procesą.

Naujojo Pietų Velso universiteto Australijoje statybos, civilinės inžinerijos ir architektūros dėstytojas, Privilegijuotojo statybos instituto narys daktaras Samadas Sepasgozaras sako, kad skaitmeniniai dvyniai galėtų transformuoti industriją.

„Skaitmeninis dvynys yra skaitmeninė fizinio objekto kopija, kai, panaudojus daiktų internetą, galimas abipusis jų bendravimas.

Pramonės žaidėjai gali painioti tai su statinio informaciniu modeliavimu (BIM). Tačiau, skirtingai nei BIM technologija, skaitmeninis dvynys leidžia vartotojams valdyti įrenginius. Taigi, tai leidžia statybų aikštelės darbus atlikti nuotoliniu būdu, kas yra naudinga dirbant per tokias suirutes, kaip COVID-19“, – aiškino daktaras.

Norima sukurti skaitmenines fizinių objektų kopijas, saugant jas debesų kompiuterijoje, renkant duomenis apie fizinių objektų veiklą realiuoju laiku.

„Skaitmeninis dvynys ir fizinis ekskavatorius galėtų vienas su kitu komunikuoti realiuoju metu. Visi vieno pokyčiai būtų pritaikyti kitame. Pvz., galite nurodyti fizinei įrangai komunikuoti su skaitmenine per nuotolį. Kita vertus, fizinis objektas komunikuos su jumis, kad galėtumėte analizuoti jo veiklą, būseną ir produktyvumą.

Taigi, remdamiesi gautais duomenimis, galite išmokti, kaip padidinti produktyvumą, keičiant operacijos scenarijus, pvz., prijungiant prie įrangos papildomas dalis, keičiant atstumą tarp skirtingų mašinų ir pastatui turint specifines grindis. Visa tai galima analizuoti realiuoju laiku“, – aiškino S. Sepasgozaras.

Ekskavatorius būtų kontroliuojamas išmanaus telefono aplikacija. Tai, anot dėstytojo, yra „kur kas lengviau nei bet kurios ankstesnės skaitmeninės automatikos technologijos“.

Pagerintų saugumą statybose

Skaitmeninio dvynio koncepcija taip pat galėtų apimti visą statybų aikštelę ir palengvinti treniruočių simuliaciją, paruošiant darbuotojus pavojingoms situacijoms, pridūrė dėstytojas.

„Tai padengs visus statybų projekto darbus – visi vieną dieną bus sujungti su skaitmeniniais dvyniais. Mes jau turime daug skirtingų jutiklių, dronų ir kitų įrankių, kurie prisidėtų prie visos statybos skaitmeninio dvynio kūrimo“, – tikino S. Sepasgozaras.

Jis tai pavadinimo galingu duomenų vizualizacijos ir komunikavimo įrenginiu, galinčiu labai tiksliai iliustruoti projektą, dabartinius duomenis prieinamais formatais.

„Jeigu rinksitės tai, visas valdymas ir automatizavimo procesas pasikeis“, – žadėjo mokslininkas.

 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Fasadai, kuriems nėra blogo oro

Vėdinamieji ir jiems giminingi bioklimatiniai fasadai šiuo metu laikomi vienais iš geriausių sprendimų siekiant palaikyti optimalią vidaus temperatūrą ir garso…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų