Kūrybinių industrijų federacija: artėjame prie „kultūrinės katastrofos“


Kūrybinių industrijų federacijos užsakytas tyrimas atskleidė, kad dėl „Covid-19“ pandemijos Didžiosios Britanijos kūrybiniame sektoriuje 2020 metais bus prarasta daugiau nei 400 000 darbo vietų.

Pranešime spaudai skelbiama, kad Anglijoje dėl koronaviruso ir karantino 45 proc. architektų praras pajamas. Manoma, kad dizaino ir mados dizaino pramonė praras 2 milijardus svarų sterlingų pajamų (2,24 milijardus eurų) – beveik 60 procentų, o 30 procentų praras darbo vietas, t.y. maždaug 51 000.

Tyrimą, kurį Kūrybinių industrijų federacija (CIF) užsakė, atliko „Oxford Economics“. Pagal jų prognozę, 2020 metais Jungtinės karalystės kūrybinių industrijų pajamos sumažės 74 milijardų svarų sterlingų, t.y. 82,73 milijardai eurų. Tai sudaro 1,4 milijardo svarų (pusšešto milijardo eurų) per savaitę.

Dėl šių priežasčių vienas iš penkių darbuotojų Jungtinėje karalystėje, dirbusių kūrybiniame sektoriuje, praras darbą.

Vakar paskelbtoje ataskaitoje prognozuojama, kad 406 000 darbo vietų bus prarasta, o kūrybinės pramonės šakos bus paveiktos dvigubai sunkiau nei plačioji ekonomika.

„Manoma, kad daugelis kūrybinių subsektorių praras daugiau nei pusę savo pajamų ir daugiau nei pusę savo darbo jėgos. Nepaisant darbo vietų išsaugojimo schemos, ataskaitoje prognozuojama, kad iki metų pabaigos bus atleista 119 000 nuolatinių kūrybinių darbuotojų“, – rašoma pranešime.

Šie nuostoliai dvigubai sunkesnius padarinius atneš laisvai samdomiems darbuotojams – prognozuojama, kad iki šių metų pabaigos, 287 000 laisvai samdomų darbuotojų bus priversti baigti savo veiklą.

Ataskaitos išvados rodo aiškią priešpriešą britų kūrybinio sektoriaus augimo tempams iki karantino. Šis sektorius penkis kartus augo palyginti su platesne ekonomika, įdarbindamas daugiau nei du milijonus žmonių ir įnešdamas 111,7 milijardo svarų ekonomikai.

Kūrybiniam sektoriui reikia skubių vyriausybės lėšų

Atsakydama į pranešimą, CIF parašė atvirą laišką vyriausybei, ragindama skubiai finansuoti kūrybinį sektorių, kurį pasirašė daugiau nei 500 pramonės atstovų.

„Kadangi „Covid-19“ ekonominis poveikis yra labai didelis, mūsų kūrybinių industrijų vaidmuo dar niekada nebuvo toks svarbus. Mūsų kūrybinės industrijos buvo viena didžiausių Didžiosios Britanijos sėkmės istorijų. Tai kas šiandienos ataskaitoje aiškiai pasakyta, yra tai, kad be papildomos vyriausybės paramos mes einame į kultūros katastrofą“, – sakė CIF generalinė direktorė Caroline Norbury.

Ataskaitoje, pavadintoje „Covid-19 numatomas ekonominis poveikis Jungtinės Karalystės kūrybinei industrijai“, remiamasi atsakymais į apklausą, kurioje dalyvavo daugiau nei 2000 kūrybinių organizacijų ir laisvai samdomų darbuotojų. Šie atsakymai buvo papildyti „Oxford Economics“ pramonės prognozėmis, kad būtų galima daryti prielaidas dėl šio ketvirčio pokyčių. Tačiau JAV Amerikos interjero dizainerių draugijos (ASID) atliktas tyrimas rodo, kad susirūpinimas dėl „Covid-19“ įtakos verslui „sušvelnėjo“, nes daugelis specialistų tikisi, kad per šešis mėnesius darbas normalizuosis.

Pagrindinė nuotr. – Polina Zimmerman iš „Pexels“.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

Paskutinės naujienos

Pradėtos bažnyčios statybos Kauno rajone

Šie metai prasidėjo svarbaus projekto įgyvendinimu – startavo Giraitės (Kauno rajonas) Šventosios Šeimos parapijos bažnyčios statyba. Šio svarbaus pastato paskirtis…

Has photos

Klaipėdoje iškilo meno banga 

Didelis įvykis visiems Lietuvos meno aistruoliams – po ilgos rekonstrukcijos gala koncertu atidarytas Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras. Nusimetęs blankų sovietmečio apdarą,…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų