Kūrybiškumo ir patogumo simbiozė: nauji įmonių „PVcase“ ir „Detra Solar“ biurai

2020 m. gruodžio 1 d.

„Structum“ redakcija.

portalas@structum.lt

Verslo centro „Magnum“ indėlis į Kauno Naujamiesčio renesansą nepalieka abejingų: išspręsta viena opiausių 30-mečio problemų. Apleista statybų teritorija virto šiuolaikiška erdve, kuri darniai įsilieja į naują verslo kvartalą.

Teigiama, kad pats verslo centras išsiskiria miesto mieste koncepcija – pastate galima rasti visas svarbiausias kasdienes paslaugas. Didelės bendrovės itin vertina ir tai, kad „Magnum“ viename aukšte gali pasiūlyti didesnes nei 1 tūkst. kv. m erdves biurams. Šioje miesto dalyje daugiau tokio dydžio ir kokybės biurų rasti tiesiog neįmanoma.

Viename iš verslo centro „Magnum“ aukštų įsikūrė inovacijų ir saulės energijos segmente gerai žinomos įmonės „PVcase“ ir „Detra Solar“.

„Sau ir kompanijoms keliame tik aukščiausius tikslus, tad natūralu, kad rinkomės verslo centrą, atitinkantį aukščiausius reikalavimus, – sako įmonių direktoriai Deividas Trainavičius ir Justė Ališauskaitė. – Pagrindiniai akcentai, kurių tikėjomės naujųjų biurų interjeruose, yra kokybė, inovatyvumas, tvarumas ir ilgalaikiškumas.“

Abiejų biurų interjerus kūrė interjero studija „Urbon Design“. Projekto autoriai Karolis Bilziukevičius ir Edvardas Šimkus turėjo rasti sprendimą, kaip išreikšti įmonių, dirbančių saulės energijos indrustrijoje, identitetus.

„Interjerus jungia baldų tipai, vadovų kabinetų baldai ir spalvinė gama bei apdailos medžiagos. Abiejuose interjeruose ir dėl teigiamos emocijos, ir dėl akustikos buvo numatyta daug žalumos: tikros, dirbtinės ir stabilizuotos gėlės, kurias tiekė įmonė „Kvietkos“, – sako K. Bilziukevičius. – Interjerai turi bendrą pramoninio dizaino dvasią: atviras betonas ant sienų ir lubose bei matomos inžinierinės sistemos. Be to, stengėmės, kad bendras aukšto planas būtų cirkuliacinio tipo, o ne standartinis uždaras.“

„DETRA SOLAR“ BIURE INTERJERAS – IŠSKIRTINIAMS KLIENTAMS

Detra Solar yra viena pirmaujančių saulės energijos inžinerijos ir techninių konsultacijų įmonių Lietuvoje. Visada orientuota į kokybiškų ir profesionalių paslaugų teikimą, „Detra Solar“ nuo 2017 metų jau suprojektavo daugiau negu 10 GW saulės elektrinių visame pasaulyje.

„Dirbame su didžiausiais rinkos „žaidėjais“, tad norime atitinkamai reprezentuoti savo kompaniją, miestą ir šalį“, – teigia įmonės „Detra Solar“ direktorė J. Ališauskaitė.

Naujajame biure sukurtos 25 darbo vietos itin dalykiškos ir nuosaikiai prabangios.

„Šiame biure kūrėme šiek tiek ramesnę ir nuosaikesnę aplinką. Buvo pasirinktas Japonijos vėliavos principas: viskas balta arba šviesiai pilka, kai kur naudoti oranžinės spalvos akcentai, – pasakoja interjero dizaineris K. Bilziukevičius. – Taip buvo pasiektas švaros ir tikslumo pojūtis, kuris puikiai pabrėžia pragmatišką inžinerinį mąstymą.“

Pašnekovo teigimu, minimalizmas, formos bei estetikos švara yra „Detra Solar“ biuro išskirtinumas. Viena originaliausių biuro vietų – poilsio zona, esanti atviroje darbo vietų erdvėje. Be to, ateityje biure planuojama įrengti paveikslų galeriją, kurioje bus vaizduojami popkultūros inžineriniai brėžiniai.

Pasak įmonės „Detra Solar“ direktorės, daugiausia investuota į darbo vietų ergonomiką ir kokybę: „Siekėme suteikti darbuotojams geriausias įmanomas darbo sąlygas, kad būtų ne tik techniškai patogu, bet ir malonu dirbti, pavyzdžiui, visose darbo vietose įrengti pakeliami stalai su nuotoliniu valdymu per mobiliąją programėlę.“

ŽAISMINGAS IR JAUNATVIŠKAS INTERJERAS TARSI VIZITINĖ KORTELĖ

„PVcase“ yra technologijų kompanija, plėtojanti pažangiausius skaitmeninius saulės parkų projektavimo įrankius. „PVcase“ sukurtais sprendimais naudojasi klientai iš daugiau nei 20 pasaulio šalių, o saulės parkai šiuo metu statomi ar jau pastatyti daugiau nei 50 pasaulio valstybių.

„PVcase“ biuras dėmesį iš karto patraukia pasirinkta spalvų gama bei originaliais sprendimais. Net 75 darbo vietas turintis biuras turi aiškiai atskirtas darbo bei poilsio zonas, daug dėmesio skirta darbuotojų patogumui bei darbo vietų ergonomikai.

Pasak K. Bilziukevičiaus, interjere labai svarbios yra spalvos, kurios parinktos ne atsitiktinai, o išanalizavus įmonės stiliaus knygą bei pasikalbėjus su užsakovais.

„Žaismingą interjerą išgavome pasitelkę tekstūrinių paviršių kaitą, naudojome ryškias įmonės spalvas – geltoną ir mėlyną. Jos simbolizuoja skirtingus programinės įrangos produktus, kuriuos įmonė kuria, – apie išskirtinius sprendimus pasakoja projekto bendraautoris. –

Suprojektavome žaidimų zoną ir jos apdailoje naudojome kirsto tinklo sieninius skydus bei neoninius šviestuvus.“

Beje, pasirodė, kad šiuos šviestuvus gauti nelengva, nes tai sena technologija, su kuria Lietuvoje jau niekas nebedirba. Vis dėlto interjero dizaineriams pavyko susitvarkyti su šiuo iššūkiu ir „PVcase“ biuro sieną puošia originalūs neoniniai šviestuvai. „PVcase“ interjeras puikiai atspindi ir įmonės veiklą, ir joje sukurtą atmosferą.

„Interjere džiugina spalvų ir medžiagų darna. Prie „Magnum“ betoninių pertvarų pritaikytos šiltesnės medžiagos: rifliuotas medis, veltinio spintelių fasadai, daug žalumos ir gėlių. Visa tai ne tik estetiniai, bet ir akustiniai sprendimai patogesniam darbui“, – sako K. Bilziukevičius.

„Urbon Design“ architektai abiejų įmonių biurams parinko vienodą stilistiką, bet skirtingus koloritus, atitinkančius jų tapatybes.

Programinės įrangos kūrėjams „PVcase“ sukurta veržliai spalvinga aplinka, čia dominuoja mėlynos ir geltonos derinys su rožiniais akcentais.

O saulės elektrinių projektuotojos „Detra Solar“ erdvėse spalvos neutralesnės, jos ramų baltą ir šviesiai pilką koloritą pagyvina oranžiniai elementai. Darbo vietose apgalvotai kurta ergonomika, poilsio zonose – komfortas, valgomojo zonai parinktas žaismingas tonas.

Abiejuose biuruose architektai parinko Ukmergės gamykloje gamintus baldus „Narbutas“ ir biuro baldų tiekėjos UAB „Narbutas Lietuva“ atstovaujamų užsienio gamintojų produkciją.

DIRBTI IR ILSĖTIS – PATOGIAI IR ELEGANTIŠKAI

Darbo zonoms, kurioms svarbi ergonomika ir triukšmo valdymas, panaudoti gamintojo „Narbutas“ reguliuojamo aukščio išmanieji stalai „Motion“, turintys atminties funkciją ir galimybę išsaugoti darbines padėtis. Tinkamą sėdėseną užtikrina vokiečių gamintojo „Interstuhl“ ergonomiškos darbo kėdės „Every“. Darbuotojų daiktų saugojimo spintelės su integruotais elektroniniais užraktais yra dvejopos: vienos perforuoto metalo fasadais, kitos dengtos akustiniu PET veltiniu.

Solidžią vadovų darbo aplinką biuruose kuria „Narbutas“ reguliuojamo aukščio stalai „Move“, pritaikyti dirbti ir stovint, ir sėdint. Prie jų faneruotės architektai derino spintų fasadų tekstūrą. Čia dera ir italų gamintojų „Quinti“ ergonomiškos, elegantiškos darbo kėdės „Amelie“ ir „Arper“ minimalistinio dizaino minkštasuoliai „Loop“, „Colina“ ir „Catifa“. Ypatingas akcentas – akį traukiantys belgų gamintojo „BuzziSpace“ šviestuvai.

Elegantiška ir subtili posėdžių zona sukurta su „Narbutas“ kėdėmis „North Cape“ ir ispanų gamintojo „Andreu World“ pasitarimų stalais „Reverse“ siaurėjančio cilindro formos atramomis. Skambučiams skirtuose vienviečiuose kambariuose – patogios ispanų gamintojo „Capdell“ kėdės „Comfort“.

Patogumas ir spalvos dominuoja poilsio ir maisto zonose: minkštasuoliai „Suiseki“, pagaminti italų gamintojo „La Cividina“, italų gamintojų „Billiani“ medinės spalvotos kėdės „Doll“, „Scab“ virtuvės stalai „Maxi Nemo“, daugybė „Pedrali“ sėdmaišių „Island“ ir kroatų gamintojo „Prostoria“ minkštasuolių „Polygon“. Žaismingą šių zonų toną papildo spalvinis akcentas – sienas dengiančios metalinio kirsto tinklo plokštės, ant kurių sumontuotos neoninės lempos.

Vienas svarbiausių interjero elementų – stilingas biuro langų uždengimas. Kartu jis gali būti inovatyvus, praktiškas ir moderniai papuošti darbo bei poilsio erdves. Drąsiai pasirinkti ne tik tradiciniai langų dekoro sprendimai, bet ir nelabai dažni, tačiau populiarėjantys sprendimai sukuria jaukią, namų aplinkai artimą atmosferą. Tai puikiai pavyko pasiekti įmonių „PVcase“ bei „Detra“ biuruose ir visame verslo centre „Magnum“, kur didžiąją dalį langų puošia UAB „Domus Lumina“ pasiūlyti sprendimai.

STILINGOS UŽUOLAIDOS IR PRAKTIŠKAS LANGŲ DEKORAS

Pagal verslo centro „Magnum“ architektų viziją, langams uždengti reikėjo parinkti netankius, lengvai peršviečiamus, lengvos tekstūros audinius. Taip pat buvo itin svarbu naudoti sertifikuotus, nedegius audinius.

Abiejuose biuruose buvo pasirinktos vidaus ritininės užuolaidos „Prestige 44“, biurų erdvėse vis labiau populiarėjančios dėl savo išskirtinių savybių ir audinio „Screen“, kuriam būdingas patvarumas ir vokiška kokybė.

Tradicinių ritininių užuolaidų mechanizmų sistema „Prestige“ gaminama iš ekstrudinių (lietų) aliuminio profilių, išsiskiriančių ypač geromis atsparumo savybėmis, ir aukštos kokybės plastikinių dalių, kurios yra atsparios temperatūros pokyčiams bei dilimui. Modernūs technologiniai sprendimai užtikrina lengvą sistemos montavimą, todėl galima rinktis ne tik rankinį, bet ir automatinį ritininių užuolaidų valdymą. Patikima, kokybiška ir ilgalaikė elegantiško dizaino sistema „Prestige“ traukia dėmesį aptakiomis ir švelniomis linijomis.

Ritininėms užuolaidoms panaudotas audinys „Screen“ išskirtinis tuo, kad užtikrina šviesos pralaidumą patalpoje. Šviesesnėms patalpoms, į kurias patenka tiesioginė, akinama saulės šviesa, puikiai tinka 5 % audinio šviesos pralaidumas. Šis audinys pritemdo akinamą šviesą ir apsaugo nuo saulės atspindžių ant kompiuterio ekrano, dirbant biure. Tankus audinio pynimas blokuoja ryškią šviesą, tačiau netrukdo mėgautis gražiu vaizdu pro langą net ir pro nuleistas ritinines užuolaidas. Visų tipų ritininių užuolaidų mechanizmams pritaikomas audinys idealiai tinka biurams, vonios patalpoms ir darbo kambariams.

Įrengtuose abiejų įmonių biuruose, derinant prie langų rėmų, parinktos ramią, jaukią aplinką kuriančios pilko audinio langų užuolaidos.
„Šį sprendimą laikome inovatyviu, nes užuolaidos biuro patalpose nėra labai dažnas, tačiau vis labiau populiarėjantis sprendimas. Užuolaidomis norėjome sukurti jaukias erdves, kad būtų jaučiama namų atmosfera, – sako „Domus Lumina“ rinkodaros vadovė Agnė Kluonė. – Tikimės, kad ateityje biuruose vis dažniau langus puoš užuolaidos.“

Verslo centro „Magnum“ 8 ir 12 aukštų bokštuose nemažą dalį langų jau puošia UAB „Domus Lumina“ pasiūlyti sprendimai. Įmonės atstovai džiaugiasi rodomu įvairių didelių verslo centrų pasitikėjimu, galimybe prisidėti prie didelių projektų įgyvendinimo bei kaupiama patirtimi. Nuolatinis įmonės tikslas – kurti ir įgyvendinti aukštą kokybę, stilių ir patogumą atitinkančius langų uždengimo sprendimus.
„Gera žinoti, kad „Domus Lumina“ langų uždengimo sprendimais džiaugsis ne vienas biurų darbuotojas, kasdien nemažą dienos dalį praleidžiantis darbe“, – teigia A. Kluonė.

Šiandien biurams keliami be galo aukšti kokybės bei tvarumo reikalavimai, apimantys ir darbuotojų patogumą, ir įmonės įvaizdžio formavimo uždavinius, ir originalios estetikos koncepciją. „PVcase“ ir „Detra Solar“ biurai yra puikus pavyzdys, kaip naudojant skirtingas detales galima organiškai sujunti du skirtingus interjerus.

Nuotr. Norbert Tukaj

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/10/ismanusis7.gif

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!