Kviečia architektus kurti multifunkcinį centrą Ukrainoje

2020 m. sausio 23 d.

Ukrainos uostamiesčio Mariupolio savivaldybė kviečia architektus, dizainerius ir tarpdisciplinines komandas teikti migracijai skirto multifunkcinio centro architektūrines idėjas. Kultūros uostas (angl. The Port of Culture) atskleis ir tirs mažai žinomas Mariupolio, kurio savastį šimtmečiais formavo migracija, ypatybes, sieks įprasminti vietinę istoriją platesnių regioninių ir globalių migracijos procesų kontekste. 

Lietuvos architektų sąjunga skelbia, kad naujasis centras atsiras vietoje Vidaus reikalų ministerijos pastato, apgriauto ginkluoto Rytų Ukrainos konflikto metu ir tapusio svarbia vietos gyventojų kolektyvinės atminties vieta. Dėl skausmingų Ukrainos istorijos įvykių, šis pastatas asocijuojasi su socialinėmis traumomis, tragiškais įvykiais. todėl tikimasi, kad architektai sukurs idėją, kurios įgyvendinimas taps miesto istorijos ir kultūros apmąstymų vieta tyrinėti, atrasti ir pažinti vietos gyventojus.

Tikimasi, kad geriausiu išrinktas projektas demonstruos ryškią ir autentišką architektūrinę idėją, galinčią tapti vienu iš naujų miesto simbolių ir integruojančią su įvairią parodų, edukacinę ir viešąją programą.

Konkursas paskelbtas 2019 m. gruodžio 27 d., galutinis terminas klausimams – 2020 m. sausio 31 d., darbų pateikimui – kovo 8 d. Nugalėtojai bus paskelbti 2020 m. balandžio 7 d. Pateikti darbai bus publikuojami konkurso tinklalapyje ir vertinami tarptautinės komisijos bei vietos bendruomenės. Pirmosios vietos prizas – 1500 Eur, antrosios – 1000 Eur, trečiosios – 750 Eur.

2019 m. balandžio mėn. buvo atlikta vietos gyventojų apklausa, kurios rezultatai nurodė gyventojų norą įamžinti čia žuvusiųjų atminimą. Taip pat norą pastatyti naują objektą, kuris taptų atgimimo simboliu. Daugialypė istorinės atminties rekonstrukcija taps prioritetu centrų veikloje. Darbus vertins istorkas ir meno daktaras Janušas Marszalecas, miesto meras Vadimas Boičenko, architektė Romea Muryǹ. Taip pat darbus vertins miestiečiai.

Visais klausimais reikėtų kreiptis į konkurso organizatorius – info@port-of-cultures.com

Visa konkursinė užduotis ir daugiau informacijos – konkurso tinklalapyje .

Asociatyvi nuotr. 

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!