Kviečia atrasti Vincento Van Gogo šedevrus neįprastu būdu

2019 m. kovo 19 d.

Prancūzijos Provanse įsikūręs muziejus „Carrières de Lumières“ atidarė naują – Vincento van Gogo (1853–1890 m.) kūrinių – parodą. 

Per dešimt metų Vincentas Van Gogas nutapė daugiau nei 2000 paveikslų, kurie dabar yra išsibarstę visame pasaulyje. 7000 kvadratinių metrų ploto „Carrières de Lumières“ patalpose demonstruojama vizualinė ir garsinė kūrinių ekspozicija, kuri atspindi intensyvų meninko gyvenimą, sužavi šiltomis ir spalvingomis Provanso spalvomis.

Didžiausi Vincento van Gogo šedevrai eksponuojami ant 15 metrų aukščio sienų ir atskleidžia išskirtinį menininko stilių. Parodoje „Van Gogh“ nemalonus, chaotiškas ir poetinis vidinis pasaulis išryškėja per labiausiai įsimintinus dailininko darbus, nuo žvaigždėtos nakties (1889 m.) iki saulėgrąžų (1888 m.) ir garsiojo „Arles“ miegamojo (nutapyto 1889 m.).

Per teminę ekskursiją atrasti milžinišką Van Gogo kūrybą ypač lengva, nes drąsios spalvos, ekspresyvūs potėpiai pabrėžiantys nuolatinį dialogą tarp šviesos ir šešėlio pabrėžiami garsų ir šviesų instaliacijomis.

Keliauti kviečiama per įvairius jo gyvenimo etapus ir juos ženklinančius kūrynius. Ankstyvoji kūryba – saulėti kraštovaizdžiai.

„Culturespaces“ sukurtą vizualinę ir muzikinę kūrybą realizavo „Gianfranco Iannuzzi“, „Renato Gatto“ ir „Massimiliano Siccardi“.

„Per gyvenimą Van Gogas pardavė tik vieną savo paveikslą ir mirė liūdesy….dabar jo paveikslai vieni brangiausių…gyvena amžinai ir kviečia susimąstyti apie vertybes, tikėjimą savimi, kantrybę, mokėjimą išlaukti, apie gyvenimo grožį ir jo vertę, kai jo nevertina kiti, apie tikėjimą ir tikrus draugus, apie asmenybės savastį, autentiškumą, autonomiją, apie gėrį…“, – įspūdžiais dalijosi meno parodos lankytojai.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/03/download-2.png

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!