Langų sistemos „Aluplast energeto®“: naujas energijos taupymo matas


Pastato, kuris statomas kaip atitinkantis A energinio efektyvumo klasę, langams taip pat buvo keliami ypatingi reikalavimai. Kaip tinkamiausi pagal visus energinio efektyvumo parametrus konkurso būdu „Žalgirio namams“ buvo atrinkti patikimi ir inovatyvūs „Aluplast“ profiliai. Apie drąsiausias pastaraisiais metais sukurtas langų koncepcijas, apie langus kaip apie naują energijos taupymo matą kalbamės su UAB „Aluplasta“ generaliniu direktoriumi Dariumi Ostasevičiumi.

Kokį išskirtinį produktą pasiūlėte, kad „Žalgirio namams“ buvo pasirinktos būtent jūsų langų sistemos?

Mes pasiūlėme vokiečių įmonės „Aluplast“ naująjį PVC langų profilių gamybos sprendimą – sistemą „Ideal 7000/8000“, kurią kuriant daugiausia dėmesio buvo skiriama šiluminiams parametrams sumažinti. Tai pasiekta padidinus serijos „Ideal 7000/8000“ profilių montavimo gylį iki 85 mm, pritaikius šešių kamerų struktūrą ir trijų tarpinių sandarinimo sistemą. Patys langai atitinka A klasės gaminiams keliamus šilumos laidumo ir sandarumo reikalavimus (Uw projekto 0,77), naudota kokybiška armuotė, apkaustai.

Koks yra šio profilio šiluminės skvarbos koeficientas ir kokius reikalavimus apskritai turi atitikti aukšto energinio efektyvumo klasės ar pasyviųjų namų langai?

Mūsų profilio šiluminės skvarbos koeficientas yra Uf = 1,0 W/m2K, todėl šis sprendimas turėtų itin dominti investuotojus, pirmenybę teikiančius energiją taupančių būstų statybai.

Įrengus energiją taupančius iki 52 mm pločio stiklo paketus galima sukurti langus, kurių šiluminė skvarba bus labai maža. Pavyzdžiui, referencinis langas, kurio matmenys yra 1 230 x 1 480 mm, pritaikius 48 mm stiklo paketą su koeficientu Ug = 0,5 W/m2K, pasiekiamas terminės izoliacijos koeficientas Uw = 0,76 W/m2K, t. y. langas atitinka reikalavimus, keliamus langams, įrengiamiems statant vadinamuosius pasyviuosius namus. Trijų tarpinių rinkinys pagerina ne tik termines savybes, bet ir akustinę izoliaciją.

Atsisakius plieninių tvirtinimų tapo įmanoma pašalinti šilumos tiltus ir pasiekti rėmų šiluminės skvarbos koeficientą iki Uf = 0,94 W/m²K. Reikia atkreipti dėmesį, kad stipriai padidintus parametrus, kurie yra Uf = 1,0 W/m²K, pavyko pasiekti jau esant standartiniam profilio įrengimo gyliui, t. y. 70 mm.

Ar pro tokius langus patenka saulė ir ar jie patikimai saugo nuo įsilaužėlių?

Profilių sistemos „Ideal 7000/8000“ langų aukštis yra iki 107 mm, tad galima efektyviai naudoti saulės energiją ir užtikrinti, kad į patalpas pateks daugiau šviesos. Pritaikius naujausią „energeto® 8000“ sistemą „bonding inside“, t. y. stiklo paketų klijavimą su lango profiliu, garantuojamas kur kas didesnis varčios stabilumas, taip pat ir atsparumas įsilaužimui.

Kokios inovacinės „Aluplast“ technologijos leidžia efektyviai užtikrinti energijos taupymą?

„Aluplast“ sukurta nauja koncepcija „energeto®“ yra visiškai nauja kryptis, mąstant apie energijos taupymą, nes atsisakoma iki šiol profiliams naudoto plieninio armavimo, dėl kurio suprastėdavo lango šiluminės savybės. Galimybę įdiegti „energeto®“ suteikė „Aluplast“ dviejų inovacinių technologijų derinys:

  • „bonding inside“ – speciali sąvara, pagaminta naudojantis stiklo paketų klijavimo technika;
  • „powerdur inside“ – naujos rūšies rėmas, sukurtas bendradarbiaujant su bendrove „Basf“, naudojant plastiko medžiagą „Ultradur® High Speed“, kuria buvo pakeisti lig šiol naudoti plieniniai tvirtinimai, įrengiami tradiciniuose rėmuose.

Langų sistema „energeto®“ – tai visa sisteminių sprendimų gama su dviejų ir trijų tarpinių sandarinimu ir skirtingu montavimo gyliu (70 ir 85 mm).

Kokią langų sistemų „energeto®“ savybę įvardytumėte kaip svarbiausią?

Labai maža šilumos skvarba yra svarbiausia, pagrindinė langų sistemų „energeto®“ savybė, o šios sistemos, be abejo, yra drąsiausia pastaraisiais metais sukurta langų koncepcija, paremta trimis kartu įgyvendintomis prielaidomis:

  • visiškai nebereikia naudoti plieninio armavimo langų profiliams iš PVC, jie pakeičiami termoplastiniais įdėklais „powerdur inside“ su kompozitinio pluošto priedais;
  • naudojant stiklo paketus ir taikant technologiją „bonding inside“ (stiklo paketas įklijuojamas į sąvarą), pasiekiami numatyti langų konstrukcijų statiniai ir šiluminiai parametrai;
  • yra galimybė dar pagerinti langų profilių iš PVC šilumos skvarbos koeficientą, naudojant specialius putų užpildus – profilių kamerų vidinės ertmės užpildomos poliuretano putomis, taikant technologiją „foam inside“.

Kokie šių langų sistemų montavimo ypatumai?

Iš sistemų „Aluplast“ langus gamino ir sumontavo mūsų partneriai – įmonė, turinti prekės ženklą „Septyni langai“ (www.septynilangai.lt). Jos veiklos sritis – išskirtinai mažai energijos naudojančių, pasyviųjų statinių projektai. Be to, ji taiko patentuotą, Lietuvoje sukurtą montavimo technologiją.

„Žalgirio namų“ langai sumontuoti termoizoliaciniame sluoksnyje, siekiant visiškai eliminuoti taškinius šalčio tiltelius langų montavimo zonoje. To leidžia išvengti „Žalgirio namų“ projekte naudoti stiklo pluošto laikikliai. Jie perima tiek gaminių svorius, tiek vėjo ar skersines apkrovas, kitaip tariant, leidžia „pakabinti“ langus į termoizoliacinį sluoksnį tvirtai, nesukuriant taškinių šalčio tiltelių. Nepamiršti ir ilginiai tilteliai, kurie turi įtakos tiek komfortui, tiek tiesioginiams energijos nuostoliams bei konstrukcijos ilgalaikiškumui. Naudojama technologija leidžia ilginius tiltelius sumažinti iki minimumo: jie atitinka ne tik A energinio efektyvumo klasės, bet ir A+, A++ bei Pasyviųjų namų klasės reikalavimus.

Didžiulis dėmesys skirtas langų montavimo mazgui. Montavimo mazgai projektuoti laikantis visų reikalavimų, keliamų A, A+, A++ energinio efektyvumo pastatams bei pasyviesiems namams. 

Taigi tokio montavimo pranašumai: mažesnis ilginis tiltelis lango montavimo zonoje, aukštesnė temperatūra ant vidinių angokraščio paviršių, taip pat estetiškesnis eksterjeras (fasadas) – nėra „bunkerio“ efekto. Toks montavimas tinkamiausias mažai energijos naudojantiems namams.

Langų montavimas termoizoliaciniame sluoksnyje be taškinių ir ilginių tiltelių vis dažnesnis, įgyvendinant individualius projektus, o daugiabučiame name tokia praktika pritaikyta pirmą kartą Lietuvoje.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų