Lanksčios fasadų plytelės – jokių kompromisų kokybei ir estetikai

2019 m. birželio 10 d.

„Structum“ redakcija.

portalas@structum.lt

Klinkerio plytelių estetinėmis savybėmis niekas nedrįstų abejoti, tačiau jų ne kiekvienam įkandama kaina ir sudėtinga klijavimo technologija verčia ieškoti alternatyvų. Pagal unikalią vokiečių gamybos technologiją pagamintos „Izoflex“ lanksčios fasadų plytelės yra tobulas pasirinkimas, ieškantiems estetiškos ir patvarios fasado dangos, kurią būtų galima sumontuoti greitai ir paprastai, ten kur klinkerio plyteles klijuoti negalima.

Didelis plytelių formatų pasirinkimas

Lanksčiosios fasado plytelės gali priminti senų plytų mūrą, akmenį, jos gali būti retro ar industrinio stiliaus, gali būti šiurkščios, smėliu dengtu paviršiumi. Taip pat jos gali būti visiškai lygios. Bendrovė „Izoflex“ šį mėnesį pristatė naujos spalvos ir formatų serijos lanksčiąsias fasado plyteles, kurių paviršius gali būti skaldytas, lygus, „rustik“, pjaustytos plytos  (su natūraliai atrodančiais įbrėžimais).

Net 92% – 93% „Izoflex“ plytelių sudėties sudaro aukščiausios kokybės kvarcinis smėlis ir akrilinės dervos. Todėl plytelės įgauna elastingumo. „Izoflex“ atstovo Lietuvoje bendrovės „Izoforma“ komanda pasakoja, kad dėl šios gamybos technologijos, fasado plyteles galima panaudoti ant apvalių kolonų ir ten, kur klinkerio plyta būtų per stora, o plytelės – per sunkios. Taip pat plyteles galima klijuoti ant dekorui paruošto namo fasado (o dekoras atsibodo, morališkai paseno), tačiau nėra galimybės klijuoti klinkerį.

„Lanksčios fasado plytelės populiarėja, nes jas be vargo suklijuoja ir mėgėjas. Tam nereikia jokių ypatingų įrankių, staklių, papildomų detalių ar medžiagų, apart IZOFLEX-SK klijų, kurių nereikia skiesti su vandeniu. Taip pat nėra būtinas papildomas siūlių apdirbimas, užtenka klijus išlyginti drėgnu, bet ne šlapiu šepetėliu. Plyteles galima pjaustyti peiliu ar žirklėmis, o pjūvio metu neatsiras jokių defektų ir įtrūkimų“, – sako „Izoforma“ vadovas P. Šilkin.

Pasak pašnekovo, pirkėjai džiaugiasi, kad „Izoflex“ kampinių plytelių m2 kaina yra tokia pati kaip ir standartinių.  Dėl plytelių lankstumo, jomis galima išklijuoti net sudėtingos formos fasado dalis. „Izoflex“ turi didesnių formatų gaminius, nei standartai. Kartais objektams pagaminamos specialaus formato plytelės. Dideliems užsakymams yra galimybė ne tik padaryti plyteles nestandartinio formato pvz. 20×80 cm. arba net 50×100 cm., bet ir kliento pageidaujamą spalvą. Dėl didelės formatų įvairovės sutrumpinamas klijavimo laikas, o tai reiškia, kad sumažinamos ir statybų sąnaudos. Plytelės tiesiog suklijuojamos ant nugruntuotų paviršių, tokių kaip betonas, cementinis tinkas, kalkinis tinkas, medžio drožlės, gipso kartonas.

Galimybės – beribės

Unikalios gamybos technologijos dėka „Izoflex“ plytelių storis siekia vos 3-4 mm, o kvadratinio metro plotui padengti sunaudojamos plytelės sveria 4 kg. Tiesa, kuklūs lanksčiųjų fasado plytelių išmatavimai neturėtų klaidinti. Tai – tvirta medžiaga, atspari mechaniniam poveikiui, pralaidi garams. Lanksčiosios fasado plytelės – tai optimali fasadų apsauga, sauganti nuo saulės kaitros, vėjo ir lietaus. Taip pat šie gaminiai amortizuoja smūgius, pasižymi mažu vandens įgeriamumu, rūgštims, ant jų neatsiranda druskos dėmių. Todėl plytelių spalva neblunka, net ir pažeidus viršutinį lanksčiųjų plytelių sluoksnį.

Iš Milano dizaino savaitės sugrįžusios dizainerės Monika Kinderytė bei Santa Simonavičiūtė portalo STRUCTUM redakcijai pasakojo, kad mados keičiasi ne taip ir greitai, o dabar ypač populiarūs visi raudoni atspalviai, pastelinės spalvos ir industrinis stilius. Visas šių idėjų variacijas padeda sukurti lanksčiosios plytelės.

Dažnai ši medžiaga naudojama ne tik fasadui, tačiau ir eksterjero bei interjero įrengimui: sienų apdaila, židiniai, kaminai, balkonai, dekoruotos miegamojo erdvės, darbui skirtos patalpos. Taip pat išmoningai dekoruojamos pavėsinės, verandos, dirbtuvės. Plytelės yra elastingos, jos visiškai priglunda prie sienos ir nelieka jokių nelygumų/išsikišimų. Todėl jų pritaikymo tiek interjero, tiek eksterjero apdailoje galimybės yra neribotos.

Izoflex“ kviečia rinktis iš didelės spalvų paletės: nuo kelių atspalvių pilkos iki rusvai gelsvos…

Bendrovės „Izoforma“ nuotr.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2021/06/17.png

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!