Latvijoje pradėtos naujo mokslo ir inovacijų centro statybos

2019 m. gruodžio 2 d.

Spalio viduryje, Latvijos Ventspilio koncertų salėje įvyko iškilmingas Ventspilio mokslo ir inovacijų centro veiklos pradžios renginys, kuriame dalyvavo visi, kurie bus atsakingi už projekto kūrimo procesą ir įgyvendinimą.

Ventspilio miesto tarybos pirmininkas Aivaras Lembergas savo kalboje pabrėžė naujojo pastato svarbą Ventspilio miesto plėtrai ir palinkėjo sukurti pasaulinio lygio mokslo centrą, kuris būtų įdomus tiek mažiems, tiek dideliems ventspiliečiams ir Ventspilio svečiams. Mokslo ir inovacijų centro statybų projekto autoriai pabrėžė, kad įgyvendinti šį projektą bus didžiulis iššūkis, nes Ventspilis jau yra turtingas keletu sėkmingų ir nemažai nuopelnų turinčių architektūros perlų.

Viena iš projekto dalyvių yra Ventspilio skaitmeninis centras, kuris bus atsakingas už Mokslo ir inovacijų centro veikimą ir turinį – Mokslo centre bus kuriamos interaktyvios ir edukacinės parodos, kurios papildomai teiks švietimo ir technologijos bei mokslo programas.

Siekiant įgyvendinti projektą, sudarytos keturios darbo grupės – projekto stebėsena, konstravimas, turinio kūrimas ir administravimas.

6330,16 m2 plote, numatytame modernios architektūros stiliaus pastato statybų projektą adresu: Rupniecibas 2, Ventspilis, planuojama įgyvendinti statant pastatą dviem etapais: 1-as – Mokslo centro arba mokymo pagal interesus centro statyba; 2-as – Inovacijų centro statyba.

Mokslo centro ekspozicijos dalyje esančios galerijos plotas užims 3550 m2 viso centro ploto, kuris sieks 4740 m2, ir ji bus įrengta antrame pastato aukšte. Centro patalpose bus išdėstyti 93 stacionarūs interaktyvūs eksponatai, kai kurie iš jų bus skirti ikimokyklinio ugdymo įstaigų ir pradinės mokyklos mokinukams, siekiant paskatinti susidomėjimą gamtos fizikiniais procesais. Suformuojant atskiras galerijas, eksponatai yra suskirstyti į temines grupes. Ventspilio centro eksponatai bus atrinkti taip, kad vaikai nuo pat mažumės susidomėtų gamtos mokslais ir būtų skatinami geriau suprasti fizikinius gamtos procesus ir technologijų raidą.

Bendras Inovacijų centro plotas bus apie 1590 m2. Atsižvelgiant į pastarųjų metų miesto ir šalies ekonomikos vystymosi tendencijas, Inovacijų centre numatyta įsteigti verslo inkubatorių (biuro patalpas), plėtoti verslo skatinimo programą (įrengti atvirąjį biurą) ir įrengti tokias patalpas, kurios būtų universalios biuro patalpos. Bus įdiegti modernūs patalpų sprendimai, biurus atskiriant modulinėmis sienomis. Be to, čia bus kavinė.

Bendrosios projekto statybos išlaidos ne mažesnės kaip 20 milijonų eurų, iš kurių 13 milijonų skirta iš Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų. Numatytas Europos Sąjungos lėšų panaudojimas 2014-2013 m. pagal Europos Sąjungos finansavimo planavimo tam tikro laikotarpio veiksmų programą „Infrastruktūra ir paslaugos“.

Pastate numatoma sukurti apie 120 naujų darbo vietų ir tai turėtų įtakos Ventspilio darbo rinkos pokyčiams.

Architektų vizualizacijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!