Latvijos nacionaliniame parke statys apžvalgos bokštą

2018 m. liepos 11 d.

Admin.

Šiandien (liepos 11 d.) buvo paskelbtas Kemerio nacionalinio parko apžvalgos bokšto architektūros konkurso laimėtojas. Tvirtas, paprastos konstrukcijos, pritaikytas žmonėms su negalia ir už mažiau nei 50 tūkst. JAV dolerių, bokštas bus pastatytas pagal projektą, kurį parengė Ernesto Urquízar Quesada ir María Cervantes Lardón iš Ispanijos.

Architektai E. U. Quesada ir M. C. Lardón pasiūlė trijų aukštų rampos idėją. Statinys bus kuriamas iš jaukumo ir sterilumo pojūtį suteikiančios dažytos medienos. Architektai sako, kad rampa leidžia sukurti patogų ir funkcionalų pastatą net ir naudojant labai paprastas konstrukcijas.

Komisijai šis projektas padarė didelį įspūdį. Lankytojai, eidami šia struktūra, išgyvens naują santykių su gamta ir kraštovaizdžiu seką. Pasirinkta labai paprasta konstrukcija gali būti greitai sumontuojama be sunkiosios technikos. Išorinė konstrukcija bus suskirstyta į mažesnius medienos elementus. Aiškus dizainas ir nesudėtingas įgyvendinimas.

Antrąją vietą laimėjo „Akies“ bokštas. Šį projektą pristatė Nathira Haja iš Malaizijos.

„Akies“ bokštas – sferinė medienos konstrukcija, apimanti ilgą spiralinę rampą, keliančią lankytojus į net keliolikos metrų aukštį. Komisijos nariai vieningai nusprendė, kad šis projektas atrodo įspūdingiausiai iš visų konkurse dalyvavusių architektų pateiktų brėžinių.

Dideli rėmai užpildomi mažesniais medienos elementais. Tai suteikia bokštui rafinuotą formą. Vienintelis aspektas, dėl kurio N. Haja turi tenkintis antrąją vieta – biudžetas. Tokio bokšto statyba gerokai viršytų nustatytą 50 tūkst. JAV dolerių ribą.

Komisijai taip pat kilo klausimas , ar apatinio masyvo svoris nepažeistų dirvožemio ekosistemos. Nors niekas neabejoja, kad šis projektas gali tapti tinkamu pasirinkimu kituose parkuose, pirma vieta buvo paskirta konkurentams.

Nemažai komplimentų sulaukė trečiosios vietos laimėtojai – Albertas Szántó ir Fanni Zita Salamin iš Budapešto technologijos ir ekonomikos universiteto.

Projekto išskirtinumas – 2,8 m pločio ir 1,5 m ilgio tinklelis, sudarytas iš medinių konstrukcinių elementų ir plakiruotas deginamųjų medžio drožlių lukštais. Apžvalgos platformos sienos ir lubos gali būti transformuojamos ir integruojamos pagal norimą sukurti apžvalgos aspektą. 

Nathira Hajos vizualizacija

Temos:

https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/03/download-2.png

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!